اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

آیا تابحال به این فکر کرده اید که سهم کسب و کار شما از بین 1 میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام چقدر است؟از این مقدار 500 میلیون نفر روزانه در اینستاگرام تعامل می کنند. این تعامل صرفا با دوستان و آشنایان صورت نمی گیرد بلکه کسب و کارهای زیادی هستند که از این تعامل به نفع خود بهره می برند. اگر در اینستاگرام صاحب یک صفحه ی بیزینسی هستید، به قطع یقین تابحال به این موضوع فکر کرده اید که: چگونه در فضای اینستاگرام کسب و کارمان را به افراد بیشتری نشان دهیم؟ حتما می دانید که برای اینکار راه های زیادی وجود دارد اما آنچه در این نوشته به آن می پردازیم تبلیغات اسپانسری است. در این نوشته می خواهیم به تمامی سوالات شما پیرامون این موضوع پاسخ بدهیم. ما را تا انتهای نوشته همراهی کنید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

بیشتر بدانید: آموزش نصب اینستاگرام با ایمیل

تبلیغات اسپانسری و اهمیت آن در اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

نرخ تعامل در اینستاگرام 10 برابر بیشتر از فیسبوک است. 60 درصد از کاربران محصولات مورد نیازشان را از اینستاگرام پیدا می کنند. بیش از 200 میلیون کاربر روزانه حداقل یکبار از پروفایل های بیزینسی دیدن می کنند. آیا این دلایل کافی نیست تا تمرکز ویژه ای روی اینستاگرام داشته باشید؟ در این بخش و بخش های بعدی می خواهیم نگاه دوباره ی ای به پست های اسپانسری یا در واقع تبلیغات اسپانسری اینستاگرام داشته باشیم. تبلیغات اسپانسری چگونه ایجاد می شوند؟ چگونه باید از آن استفاده کنیم؟ و مزیت این نوع از تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات اینستاگرامی چیست؟

بیشتر بدانید: دی اکتیو موقت اینستاگرام و راه های آن

همانطور که می دانید اینستاگرام یک فضای عالی برای رشد و ارتقای برندهاست. در نهایت شما با تبلیغات بیشتر می توانید فالوورهای بیشتری داشته باشید که این خود در ادامه تعامل بیشتر، ترافیک بیشتر و البته درآمد بیشتری بهمراه می آورد.   روش ها و استراتژی های زیادی باعث می شود شما به این نتایج برسید. تبلیغات اسپانسری اینستاگرام یک روش فوق العاده است تا به تمامی این نتایج برسید. در ادامه ممکن است بعضا به جای اسم “تبلیغات” از واژه های پروموشن و پروموت اینستاگرام نیز استفاده کنیم.

راه های تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست؟

پست های اسپانسری اینستاگرام  (‌‌sponsored) بعضا به پست های پروموت شده ی اینستاگرام (promoted) نیز نامیده می شوند؛ گرچه تفاوت هایی با هم دارند. این دو نوع پست از مجموعه پست های ارگانیک اینستاگرام به حساب می آیند. برای داشتن و ایجاد چنین پست هایی باید پول پرداخت کنید و این وجه تمایز پست های این چنینی با سایر پست های اینستاگرام است. البته پست های تبلیغاتی به لحاظ فرمت متفاوت نیستند بلکه ویژگی های آنها با پست های معمولی متفاوت است. یعنی شما بنا نیست برای تبلیغات اسپانسری اینستاگرام پست ها و محتواهای جداگانه ای بسازید.همچنین پست تبلیغاتی از نظر ظاهری نیز چند ویژگی دارد. به تصویر زیر نگاه کنید:

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست

این تصویری از یک پست تبلیغاتی ایستاگرام از نوع اسپانسری است. همانطور که می بینید ذیل آیدی صفحه و در کنار عکس پروفایل آن کلمه ی sponsored به چشم می خورد و این بارز ترین مشخصه ی این پست هاست. از طرف دیگر در پایین عکس پست و قبل از رسیدن به آیکون لایک، کامنت و اشتراک گذاری یا یک دکمه ی call to action مواجه می شویم. Call to action یعنی فراخوانی به عمل و به این معنی است که در ادامه ی پست اسپانسری می توانید از کاربر بخواهید که کاری انجام دهد. مثلا او را به وبسایتتان هدایت کنید، او را به پروفایل خود هدایت کنید و کارهایی از این دست از او بخواهید. این مورد را در بخش تنظیمات و ایجاد پست اسپانسری توضیح می دهیم.پس نهایت پست تبلیغاتی شما چنین شکلی خواهد داشت.

شما همچنین می توانید در مقام یک کسب و کار یا صفحه ی بیزینسی در اینستاگرام مشخص کنید که پست تبلیغاتی شما به چه جامعه ی هدفی نشان داده شود. این جامعه را می توانید از لحاظ سن، جنسیت، مکان و علایق تمییز کنید. اگر می خواهید پست های اسپانسری تعامل محور با استفاده از ویژگی ads manager در فیسبوک بسازید، می توانید از پست های پیشین خود استفاده کنید و تمامی تنظیماتی که در بند قبلی گفته شد بر روی آن پیاده کنید. در این صورت تمامی تعاملی که از این طریق دریافت می کنید به حساب پست اسپانسری شما زده می شود. یعنی شخصی در پای پست اسپانسری شما در فیسبوک کامنتی می گذارد و این کامنت در مجموع کامنت های پست در اینستاگرام نیز محاسبه می شود.

بیشتر بدانید: اکسپلور چیست

همانطور که در ابتدای این بند گفتیم تبلیغات اسپانسری و پروموشن اینستاگرام گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند. این دو نوع از تبلیغات تفاوت هایی با هم دارند:

 •  پست های پروموت: به شما اجازه می دهد از دکمه های call to action و لینک ها برای هدایت بینندگان استفاده کنید. در واقعا پست های پروموشن ساده ترین شکل استفاده از ویژگی ads در اینستاگرام است. در این نوع از پست های تبلیغاتی می توانید جامعه ی هدف خود را با انعطاف بیشتری تعیین کنید. این انعطاف از لحاظ اندازه ی این جامعه و یا تعریف دوباره ی آن است.
 • پست های اسپانسری: این نوع از پست ها بدیهی است که امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید برای پست اسپانسری خود از پلفترم های مختلف بازدید جمع آوری کنید. مخاطب هدف شما در اینجا می توانند از تمامی پلتفرم ها انتخاب شوند. استفاده از دکمه های call to action و لینک در این پست ها نیز ممکن است. ایجاد این پست ها زمان بیشتری از شما می گیرد و درست کردن آنها در جایی بیرون از اپلیکیشن اتفاق می افتد.

نحوه ی نمایش تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام

در این بخش می خواهیم به تنظیمات مربوط به پست های اسپانسری بپردازیم. ما می دانیم که دسترسی به این تنظمات برای کاربران ایرانی به سادگی انجام نمی شود.  ما در اینجا برای تکمیل موضوع مراحل کار را به طور کامل بررسی می کنیم در نهایت بررسی می کنیم که کاربران ایرانی برای بهره بردن از این امکان چه راهی پیش رو دارند. بهر حال برای ایجاد یک تبلیغات اسپانسری باید 7 مرحله ی زیر را طی کنید:

 1. به فیسبوک متصل به حساب بیزینسی خود بروید. نحوه ی تشکیل حساب بیزینسی اینستاگرام و اتصال آن به فیسبوک را در نوشته ی جداگانه ای بررسی کردیم. به بخش Ads Manager در فیسبوک بروید. بر روی create your ad بزنید.
 2. بعنوان objective یاهدفتان از تبلیغات گزینه ی engagement که همان نرخ تعامل است را انتخاب کنید:
نحوه ی نمایش تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام
 • مخاطبین هدف خود را باید در مرحله ی بعدی انتخاب کنید. در اینجا می توانید مطابق با استراتژی های کسب و کارتان عمل کنید. مخاطبین هدفتان شما برای کسب و کارتان تعریف شده اند. پس شما در این مرحله می توانید از مخاطبینی مشابه فالوورهای فعلی تان تا مخاطبین به خصوصی که قصد دارید جذبشان کنید انتخاب کنید. در این مرحله باید سن و جنسیت، زبان و مکان و سایر مشخصات مخاطبین هدفتان را مشخص کنید.
چگونگی نمایش تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام

نرخ این تبلیغات از روزانه 1 دلار تا روزانه 1000 دلار متغیر است. این موضوع بر اساس تعداد نمایش هر پست و میزان ساعت نمایش هر پست محاسبه می شود. این هزینه به دلار است و با استفاده از کارت های اعتباری پرداخت می شود. بدیهی است که کاربران ایرانی داخل ایران امکان پرداخت این هزینه را با روش های رایج ندارند.

 • حال نوبت به انتخاب مکان تبلیغ  و مشخص کردن بودجه ای است که برای تبلیغات اسپانسری اینستاگرام در نظر گرفته اید. شما بهتر از هر کسی می دانید که مخاطبین هدف شما در چه پلتفرمی فعالیت بیشتری دارند.
مراحل نمایش تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام
 • حال نوبت انتهای پستی است که می خواهید روی آن تبلیغات انجام دهید. در واقع در این مرحله باید کمی خلاق باشید. همانطور که گفتیم پست های sponsored از میان پست های قبلی شما که به اشتراک گذاشته اید انتخاب می شود. از بین آنها خلاقانه ترینش را انتخاب کنید. دقت کنید که این پست می خواهد در پلتفرم فیسبوک هم منتشر شود.
 • پست تبلیغاتی خود را مرور کنید تا همه چیز مرتب باشد.
 • Submit را بزنید تا تبلیغات اسپانسری شما تایید شود.

با این هفت گام ساده شما یک پست اسپانسری اینستاگرام ایجاد کرده اید. همانطور که در خلال متن اشاره کردیم دسترسی به این مراحل و انجام بعضی از آنها مثل پرداخت برای ایرانی ها چندان ساده نیست. اما چاره چیست؟ در بندهای بعدی به این موضوع پرداخته ایم. پیش از هر چیزی بهتر است سری به هزینه ها بزنیم.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

هزینه تبلیغات اسپانسر در اینستاگرام

بدیهی است که تصمیم گیری در مورد میزان هزینه ای که می خواهید بابت تبلیغات اسپانسری بپردازید به تصمیم شما و استراتژی های کسب و کارتان بستگی دارد. همانطور که گفتیم شما می توانید روزانه از 1 دلار تا 1000 دلار بابت تبلیغات پرداخت کنید. این مبلغ بستگی به تصمیمات شما دارد. تا اینجا می دانیم که تبلیغات اسپانسری بر طبق الگوریتم اینستاگرام به افرادی که ما تعیین می کنیم نشان داده می شود. این مبالغ تعیین می کند که تبلیغ ما با چه تراکمی نمایش داده شود. البته ظاهرا تبلیغات اسپانسری اینستاگرام مقرون به صرفه تر از سایر انواع تبلیغات در اینستاگرام از قبیل اینفلوئنسر مارکتینگ و انواع آن است.

روش دیگری نیز برای محاسبه ی نرخ این نوع از تبلیغات وجود داردو هزینه های تبلیغات اسپانسری در این روش بر اساس چند فاکتور تعیین می شود؛‌ از جمله:

 • Cost Per View یعنی هزینه به ازای هر بازدید
 • Cost Per Click یعنی هزینه به ازای هر کلیک روی دکمه ی call to action موجود در زیر پست
 • Cost Per Install یعنی هزینه به ازای هر نصب از طریق دکمه ی CTA

یعنی شما تعیین می کنید که به ازای هر 1000 بازدید هزینه ای را پرداخت کنید.

دکمه ی تعامل CTA در تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

دکمه ی تعامل CTA در تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

دکمه های تعامل CTA یا Call to Action دکمه هایی هستند که بینندگان را ترغیب می کنند که عملی را انجام دهند. این عمل را شما در هنگام انجام تنظیمات تبلیغات اسپانسری مشخص می کنید که چه باشد. معمولا دکمه های CTA یکی از کارهای زیر را انجام می دهند:

 • کاربر را به سمت سایت شما هدایت می کنند. این یعنی از طریق تبلیغات ترافیک اینستاگرام را به سایتتان هدایت می کنید. این هدایت می تواند به سمت هر صفحه ی فرودی باشد که شما تعیین می کنید. ممکن است این صفحه ی فرود متعلق به یک محصول شما باشد و یا ممکن است کاربران را به سمت یک فرم اطلاعات هدایت کند. این کار ترافیک اینستاگرام شما را به سمت لینک مورد نظرتان هدایت می کند. البته به طور کلی این دکمه ها می توانند حاوی لینک به هر فضایی باشند که شما تشخیص می دهید.
 • کاربر را به سمت نصب برنامه و اپلیکیشن شما هدایت می کند. اگر اپلیکیشنی دارید که آن را در قالب پست معرفی کرده و اید قصد دارید کاربر مستقیما به صفحه ی نصب برنامه منتقل شود.
 • کاربران به صفحه ی پروفایل اینستاگرام شما منتقل شوند. در نهایت هدف شما از تبلیغات اسپانسری می تواند افزایش نرخ تعامل باشد. به این معنی که کاربران را به لایک و کامنت و بازدید از صفحه ی اینستاگرامتان تشویق کنید. با این کار کاربران می توانند اطلاعات بیشتری در مورد کسب و کار شما کسب کنند.

انواع دکمه های call to action برای تبلیغات اسپانسری اینستاگرام وجود دارد که هر یک کاربرد جداگانه ای دارند. اما در مجموع ماهیت همه ی آنها یکی است. CTA از ویژگی های منحصر بفرد پست های اسپانسری اینستاگرام است.

بیشتر بدانید: شادوبن اینستاگرام چیست و راه های خروج از آن چه می باشد؟

مزیت تبلیغات اسپانسری اینستاگرام نسبت به تبلیغات اینفلوئنسری

در اینستاگرام انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارند. شما ممکن است از پست های promoted استفاده کنید، تبلیغات اسپانسری اینستاگرام را به کار ببرید و یا نهایت از اینفلوئنسر مارکتینگ برای ارتقای برندتان استفاده کنید. در نهایت هر یک از این انواع تبلیغات برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند که در این بخش می خواهیم به آن بپردازیم.

در اینجا تبلیغات اسپانسری اینستاگرام و نوع پروموت آن را در برابر سایر انواع تبلیغات قرار می دهیم:

از نظر محتوا: در پست های اسپانسری شما از محتواهایی استفاده می کنید که پیش از این در صفحه ی اینستاگرام خود نشر داده اید. اما در سایر انواع تبلیغات شما نیاز دارید تا محتوای جدیدی تولید کنید که ویژگی های خاصی داشته باشد. یعنی در پست های اسپانسری شما پست های قبلی خودتان را به افرادی نشان می دهید که جز فالوورهای یا بازدید کنندگان پروفایل شما نبوده اند.

از نظر اهداف: هدف از تبلیغات اسپانسری اینستاگرام افزایش نرخ تعامل است. سایر انواع تبلیغ می توانند میزان آگاهی از برند، افزایش ترافیک و مواردی از این قبیل را پوشش دهند. گرچه از نظر اهداف در واقع همپوشانی هایی بین انواع تبلیغات وجود دارد.

به لحاظ مخاطب: در تبلیغات اسپانسری می توانید مخاطب هدف را بر اساس سن، لوکیشن و علایق از سایر کاربران تفکیک کنیم. در سایر تبلیغات ما می توانیم انواع به خصوصی از افراد را انتخاب کنیم اما اینکه نهایتا تبلیغ شما توسط چه کسانی دیده شود، به موارد دیگری بستگی دارد. مثلا اینکه فالوورهای اینفلوئنسر انتخاب شما چه کسانی هستند. یا تبلیغ شما در کدام صفحه ی اینستاگرامی منتشر می شود.

به لحاظ تعامل: در پست های اسپانسری تعامل یا engagement  پیش آمده برای پست اصلی حساب می شود. یعنی از آنجا که تبلیغ شما قرار است بر سر راه افرادی ظاهر شود که فالوور شما نیستند، هر تعاملی بر روی این پست اعم از لایک و کامنت و اشتراک گذاری به مجموع تعاملاتی که توسط افراد از پروفایل شما صورت گرفته اضافه می شود.

در نهایت از تمامی این تفاوت ها می توان نتیجه گرفت اگر می خواهید در مدت کم و به روشی آسان به اهداف بازاریابی خود که می تواند شامل دیده شدن برند، افزایش فالوور، افزایش تعامل بر روی یک پست خاص و مواردی از این قبیل باشد، پست های اسپانسری اینستاگرام بر انواع دیگر تبلیغات برتری دارد.

چه موقع باید از تبلیغات اسپانسری اینستاگرام استفاده کنیم

چه موقع باید از تبلیغات اسپانسری اینستاگرام استفاده کنیم؟

بعنوان کسب و کار معمولا بودجه ی ما برای تبلیغات در اینستاگرام محدود است. به همین دلیل نباید این بودجه ی محدود را نادرست استفاده کنید. حال که می دانیم پست های اسپانسری چگونه ایجاد می شود بهتر است بررسی کنیم که چه زمانی باید از اینگونه پست ها استفاده کنیم. دلایل این کار برای هر کسب و کار البته متفاوت است اما به طور عمده 3 دلیل موقعیت برای استفاده از تبلیغات اسپانسری مطرح است:

 • زمانی که یکی از پست های شما به نسبت بقیه عملکرد بهتری داشته است

اگر در بین پست های فعلی اینستاگرامتان پستی دارید که از نظر عملکرد بهتر از بقیه ی پست ها بوده است، بهتر است آن را به افراد بیشتری نشان دهید. این پست ها معمولا تعامل بیشتری از کاربران گرفته اند یعنی میزان reach  و impression برای آنها بالاتر از پست های معمول است. این پست به احتمال زیاد نظرات افراد دیگری به غیر از فالوورهای شما را نیز به خود جلب می کند. از آنجایی که شما مخاطبان هدف تعریف شده ای دارید که بسیار شبیه به فالوورهای فعلی شما هستند. پس بهترین گزینه برای پست های sponsored همین پست ها هستند. شما می توانید این پست ها را در بخش insight صفحه ی خود و بعد از آن در بخش content پیدا کنید. به احتمال زیاد افراد جدید هم از تعداد کامنت ها و لایک های این پست نسبت به محتوای آن کنجکاو می شوند.

 • زمانی که می خواهید از امکان فروشگاه اینستاگرام استفاده کنید.

پست های  فروشگاهی اینستاگرام  یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغات اسپانسری هستند. این پست ها به شما اجازه می دهند که از تگ محصول در تصاویرتان استفاده کنید. تگ محصول با زدن ضربه روی تصویر ایجاد می شود و در آن قیمت محصول مشخص ی شود بعلاوه اینکه کاربر شما را به سمت وبسایتتان هدایت می کند. در واقع پست های فروشگاهی یک روش عالی برای هدایت ترافیک اینستاگرام به وبسایتتان هستند. اینکار باعث می شود که فالوورها بتوانند به سریعترین شکل خرید کنند. پس یعنی اگر بتوانید چنین پست هایی را بر سر راه مخاطبان بیشتری ظاهر کنید، یعنی نهایتا به فروش بیشتری می رسید و این به نفع کسب و کار شماست. در این روش حتی اگر فروشی حاصل نشود، افراد زیادی با کسب و کار و برند شما آشنا می شوند.

 • زمانی که محتواهایی نیاز دارید که توسط کاربران تولید می شود.

تصور کنید شما یک برند کفش هستید و مشتریان بعد از خریدی که از شما داشته اند، پستی در مورد کفش شما منتشر می کنند و در آن از محصول شما تعریف می کنند. شما البته با کسب اجازه پست آنها در مورد محصولتان را بازنشر می کنید. این پست جز بهترین گزینه ها برای تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام است. چرا که به شیوه ای کاملا ارزشمند بازاریابی کرده اید. نفرات جدید بر اساس روش تبلیغات c2c یعنی شخص به شخص یا دهان به دهان رغبت بیشتری به خرید محصول از شما نشان می دهند. شما باید مانور ویژه ای بر روی اینگونه پست ها که نشان دهنده ی تعامل واقعی مخاطبان با کسب و کار شماست. این موضوع توجه نفرات جدید را نیز به خود جلب خواهد کرد.

پس شما در واقع به دلایلی که گفته شد می توانید از پست های اسپانسری به نفع کسب و کارتان استفاده کنید. البته شاید دشواری های این روش برای کاربران ایرانی باعث شود که از خیر آن بگذرید.

بیشتربدانید: پادکست چیست؟

کاربران ایران و تبلیغات اسپانسری

متاسفانه به شکل ناراحت کننده ای کاربران ایرانی نمی توانند از بسیاری از مزایای حساب های بیزینسی اینستاگرام بهره مند شوند. از مشکلات ناشی از تحریم ها که بگذریم در بسیار از مواقع فیسبوک به محض تشخیص مکان شما، حساب کاربریتان را از دسترس خارج می کند. بعلاوه امکان پرداخت هزینه ی تبلیغات اسپانسری به دلار است و پردخت هزینه با ارزهای بین المللی در ایران همانطور که می دانید ممکن نیست.

کاربران ایران و تبلیغات اسپانسری

با این حال شرکت های واسطی وجود دارند که کار تبلیغات اسپانسری را برای شما انجام می دهند. برای دسترسی به این شرکت ها کافیست عبارت “تبلیغات اسپانسری اینستاگرام” را در گوگل جستجو کنید. شرکت هایی وجود دارند که با استفاده از امکاناتشان در خارج از کشور و یا دور زدن تحریم ها به روش های مختلف می توانند تبلیغات اسپانسری برای شما انجام دهند. تعرفه ی این تبلیغات از شرکت به شرکت متفاوت است. این تعرفه ها بر اساس خدماتی که آن شرکت ها ارائه می دهند  متغیر است. مثلا هزینه ی هر engagement و تضمین دسترسی به 50 هزار تا 500 هزار reach مبلغ 120 تومان محاسبه می شود. در هر صورت اعتماد به این شرکت ها و بررسی نمونه کارهای قبلی ایشان برعهده ی شماست. تنها چیزی که مشخصا معلوم است کاربران ایرانی نمی توانند به طور مستقیم از این امکان تبلیغات اسپانسری بهره مند شوند.

سخن پایانی

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام آنطور که باید برای کاربران ایرانی صاحب کسب و کار متداول نیست. با این حال نباید از مزایای این نوع از تبلیغات غافل شویم. پست های اسپانسری زحمت تولید محتوای مجدد تبلیغاتی را کم می کند و به ما کمک می کند تا محتواهای بهینه ی صفحه مان را به افراد بیشتری نشان دهیم. در این نوشته سعی کردیم تمامی جوانب این ابزار مهم اینستاگرام که مخصوص صفحات اینستاگرامی است مورد بررسی قرار گیرد. همانطور که می دانید رشد کسب و کار اینستاگرامی شما دغدغه ی ما بعنوان گروه نشانت است. از این جهت به شما توصیه می کنیم سایر نوشته های ما نیز را از دست ندهید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

سوالات متداول

چگونه تبلیغ اسپانسری اینستاگرام بسازیم؟

طی هفت مرحله ی ساده می توانید تبلیغ اسپانسری اینستاگرام بسازید. ابتدا باید به حساب فیسبوک خود متصل شوید و در بخش ads manager به قسمت create your ad بزنید. هدف شما از تبلیغات اسپانسری افزایش تعامل است پس در مرحله ی بعدی گزینه ی engagement را انتخاب کنید. انتخاب مخاطبین هدف بر اساس فیلترهای مختلف در گام بعدی قرار دارد. این مخاطبین پیش از این در استراتژی کسب و کار شما تعریف شده اند. نوبت به پرداخت هزینه است. این هزینه بر اساس میزان نمایش تبلیغ شما به صورت روزانه یا بر اساس فاکتورهایی مثل بازدید و تعامل حساب می شود. پست مورد نظرتان را از بین پست های قبلی صفحه ی اینستاگرامتان انتخاب کنید. این پست باید بهترین پست شما از منظر مورد نظر خودتان باشد. یعنی باید انتظار داشته باشیم همانطور که این پست نظر فالورهای فعلش شما را جلب کرد،‌ نظر افراد جدید را نیز جلب کند.پست تبلیغاتی خود را مرور کنید تا همه چیز مرتب باشد.Submit را بزنید تا تبلیغات اسپانسری شما تایید شود.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام کجا نمایش می گیرد؟

این تبلیغات در فید کاربران هدف شما قرار می گیرد و همانند یک پست عادی نمایش داده می شود. با این تفاوت که در بالای این پست ها کلمه ی sponsored به چشم می خورد و در پایین آنها دکمه ی call to action برای هدایت کاربر به بخش مورد نظر شماست.

هزینه تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام چقدر است؟

این هزینه به موارد مختلفی بستگی دارد. شما می خواهید تبلیغ اسپانسری شما چند ساعت نمایش داده شود؟ در این ساعات چندین بار نمایش داده شود؟ این اتفاق چند روز تکرار شود؟ چه میزان بازدید‌،‌تعامل، نصب اپلیکیشن، یا ترافیک سایت انتظار دارید؟ تمامی این موارد مشخص می شود که چه میزان هزینه باید پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شاخص های بالا اینجا را بخوانید.

معنی اسپانسر در اینستاگرام چیست؟

اسپانسر در اینستاگرام به پست های تبلیغاتی گفته می شود که برای ظاهر شدن آنها در جایی به غیر از صفحه ی اینستاگرام مبدا،‌پول پرداخت شده است.

تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام برای چه کسب و کارهایی مهم است؟

تبلیغات اسپانسری برای کسب و کارهای بزرگ یا کوچکی که به دنبال افزایش سهم بازار خود و بیشتر دیده شدن توسط مخاطبان اینفلوئنسر مورد نظر و افزایش نرخ مشارکت بالاتر هستند مفید می باشد.

بهناز نوجوان

من یک مهندس کامیپوترم که دوست داره از همه چیز سر دربیاره...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن