اینستاگرام

آموزش قابلیت ریلز اینستاگرام به همراه ویژگی های آن

احتمالا تا به حال در اینستاگرام ویدئوهای کوتاهی دیده اید که با لوگوی tiktok نمایش داده می شوند. منظورمان ویدئوهایی است که افراد از سراسر دنیا چالش هایی را اجرا می کنند و آن را به صورت ویدئو همراه با موزیک و برخی افکت های تصویری به اشتراک می گذارند. حال اینستاگرام در بروزرسانی تازه ای ویژگی به نرم افزار خود اضافه کرد که به لحاظ کاربرد و امکانات به تیک تاک شباهت زیادی دارد. این ویژگی ریلز یا reels خوانده می شود. کاربران ایرانی به تیک تاک دسترسی ساده ای نداشتند اما خبر خوب اینکه تا این لحظه دسترسی به اینستاگرام و امکاناتش برای ایرانیان ممکن است. اگر نمی دانید ریلز و قابلیت ریلز اینستاگرام چیست و حتی با تیک تاک نیز آشنایی نداشتید نگران نباشید؛ در این نوشته می خواهیم ریلز را به طور جامع بررسی کنیم. با ما به روز باشید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

بیشتر بدانید: دی اکتیو اینستاگرام چیست و چگونه انجام می شود؟

قابلیت جدید ریلز اینستاگرام

آموزش قابلیت ریلز اینستاگرام

قابلیت ریلز اینستاگرام یا instagram reels به وجود آمد تا با تیک تاک رقابت کند. اگر بپرسید چه نیازی به این رقابت بود باید بگوییم که به نظر می رسید شرکت سازنده ی تیک تاک یا بابت دنس از اطلاعات کاربران به نغع مقاصد جاسوسانه سو استفاده می کند. از این جهت بسیاری از کشورها در صدد برآمدند که تیک تاک را مسدود کنند. پرداختن به بعد سیاسی موضوع از حوصله ی این  اینستاگرام تنها شرکتی نیست که به راه اندازی یک سرویس مشابه تیک تاک روی آوردند اما اینستاگرام جدیدترین آنهاست.

بیشتربدانید: چگونه در استوری لینک بگذاریم

آموزش قابلیت ریلز

قابلیت ریلز اینستاگرام شامل ویدئوهایی است که حداکثر 15 ثانیه طول دارند. این ویدئوها با دوربین گوشی شما از درون برنامه ی اینستاگرام گرفته می شود. در اینجا باید یک سوال برای شما ایجاد شده باشد: پس ریلز با استوری چه تفاوتی دارد؟ در استوری اینستاگرام نیز می توانیم حداکثر 15 ثانیه ویدئو منتشر کنیم. سوال به جاییست که در بندهای بعدی به آن می پردازیم. ویدئوهای ریلز را می توانیم با افزودن افکت های متفاوت همراه کنیم و آنها را با موسیقی مورد نظرمان ترکیب کنیم. در نهایت این ویدئوها را مانند هر فرمت دیگری از محتوا در اینستاگرام به اشتراک می گذاریم. به لحاظ محل قرار گیری ریلز در کنار استوری قرار می گیرد. از کجا می توانیم به ویژگی ریلز دسترسی پیدا کنیم؟ بخش بعدی را بخوانید.

بیشتر بدانید: ترفندهای اینستاگرام ، نکات جالبی که نمی دانید!

قابلیت ریلز اینستاگرام  کجاست؟

برای دسترسی به هر ویژگی در اینستاگرام باید ابتدا آن را به آخرین نسخه به روز کنید. بعد از این صفحه ی پروفایل اینستاگرام خود را باز کنید. بر روی عکس پروفایل خود بزنید تا به بخش استوری بروید. ریلز را می توانید در کنار استوری و لایو پیدا کنید. به تصویر زیر نگاه کنید:

محل قرارگیری reels اینستاگرام

زمانیکه روی reels بزنید وارد آن می شوید و در کنار صفحه تنظیماتی وجود دارد که برای ایجاد ویدئوهای ریلز لازم هستند. این ویژگی ها امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید ویدئوهایتان را ویرایش کنید.این امکانات را می توانید در تصویر زیر ببینید:

امکانات reels اینستاگرام

همه چیز برای ساختن ویدئوهای ریلز آماده است. در بخش بعدی گام به گام تا ساختن یک ویدئو در ریلز پیش می رویم.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

ریلز چه امکاناتی در اختیار ما قرار می دهد؟

اولین ابزاری که قابلیت ریلز اینستاگرام در اختیار ما قرار می دهد با آیکون موزیک مشخص شده است. موزیک جز جدا نشدنی و جذاب قسمت استورهای اینستاگرام بود. پیش از این اضافه کردن موزیک به استوری اینستاگرام را بررسی کرده بودیم. این ویژگی در ریلز به شما اجازه می دهد به ویدئوهای خود موسیقی هایی را اضافه کنید که در کتابخانه ی موزیک اینستاگرام وجود دارد. شما می توانید هر بخشی از موزیک که مورد نظرتان است را انتخاب کنید. خبر خوب اینکه شعر یا lyric آهنگ نیز در تصویر ظاهر می شود.

ابزارهای ریلز در اینستاگرام

گزینه ی دوم سرعت است. این گزینه سرعت نمایش ویدئوی گرفته شده را تنظیم می کند. دقت کنید که در این حالت زمان ویدئوی گرفته شده با توجه به سرعتی که انتخاب کرده اید مشخص می شود.

ابزار سوم که می توان گفت جذاب ترین ابزار است، افکت ها و فیلترهایی است که می توانید روی ویدئوهای خود اعمال کنید. این فیلتر ها با آنچه در استوری اینستاگرام استفاده می کردید شباهت های زیادی دارند. از این جهت با آنها آشنا هستید. دقت کنید که شما می توانید افکت های اینستاگرام را از طریق استوری یا ریلز دیگران در بین افکت هایتان ذخیره کنید.

افکت های ریلز

ابزار چهارم شمارنده ی زمان یا تایمر است. شما می توانید تایمر را تنظیم کنید تا در مدتی که مشخص کرده اید ویدئوهایتان را ضبط کنید. مزیت این تایمر داشتن شمارش معکوس است تا قبل از شروع ضبط بتوانید در موقعیت مناسب قرار بگیرید. حداکثر زمان این تایمر 15 ثانیه است و می تواند آن را روی مقداری کمتر نیز تنظیم کنید.

نکته: برای برخی از کاربران ابزار پنجمی نیز وجود دارد که align نام دارد. این ابزار به منظور تنظیم و جایگیری درست تصویر شما استفاده می شود.

ابزار تایمر ریلز اینستاگرام

کار تمام است. شما با زدن روی فلش موجود در پایین صفحه به بخش بعدی بروید و ریلز اینستاگرام خود را مشاهده کنید. در این بخش همانند یک استوری ساده می توانید بر روی ویدئوی خود متن بنویسید،‌استیکر بگذارید و آن را ذخیره کنید. در ادامه می توانید reels خود را در بخش استوری منتشر کنید. برای اینکار باید بر روی فلش سمت راست و پایین صفحه بزنید. در مرحله ی بعدی گزینه ی share  پیش روی شما قرار می گیرد. در اینجا دقت کنید که یک گام پیش از به اشتراک گذاری می توانید انتخاب کنید که ویدئوی شما در قالب استوری یا ریلز منتشر شود. این دو گزینه به صورت دو تب جداگانه در کنار هم ظاهر می شوند:

اشتراک گذاری ریلز اینستاگرام

اگر انتخاب شما reels باشد می توانید برای آن توضیحات و کپشن بنویسید، هشتگ های مناسب بگذارید و مانند igtv برای ویدئوی خود کاور انتخاب کنید.

در مورد دیگر نیز در همین صفحه وجود دارد. شما می توانید گزینه ی share to Reels in Explore را انتخاب کنید تا ویدئوی شما در اکسپلور نیز قابل مشاهده باشد. برای اینکار باید حساب اینستاگرام شما در حالت عمومی(نه شخصی) باشد. گزینه ی بعدی also share to feed است. این یعنی ویدئوی شما می تواند بعنوان یک پست در فید اصلی اینستاگرامتان نیز ظاهر شود. با زدن گزینه ی share در پایین صفحه ریلز شما منتشر می شود.  

ریل ها در کدام بخش نمایش داده می شوند؟

به ویدئوهای گفته شده توسط ریلز اینستاگرام، ریل می گویند. همانند ویدئوهای igtv ریلز اینستاگرام نیز در تب جداگانه ای ظاهر می شوند. این تب با آیکون ریلز مشخص است. همانطور که در بند قبلی گفتیم می توانید تصمیم بگیرد که ریلز را در فید اصلی خودتان نیز نمایش بدهید. در این صورت یک ویدئو هم در تب ریلز و هم در تب فید ظاهر می شود.

Reels را می توانید همانند پست های عادی و یا igtv ذخیره کنید، برای دیگران در دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و در استوری منتشر کنید. اگر می خواهید ریل های دیگران را مشاهده کنید علاوه بر اینکه می توانید در تب مخصوص هر صفحه مانند ویدئوهای igtv آنها را ببینید می توانید از طریق بخش اکسپلور اقدام کنید. یعنی در بخش جستجو ویدئوهای ریلز در بخش جداگانه ای جای گرفته اند.

علت نمایش داده نشدن reels اینستاگرام

چرا امکان ریلز برای من نمایش داده نمی شود؟

مانند هر امکان جدید دیگری در اینستاگرام، ریلز نیز به مرور به اکانت های اینستاگرامی اضافه می شود. تا زمان نوشتن این مقاله کشورهای هند، آلمان، فرانسه و برزیل دسترسی به این امکان اینستاگرام را دارند. پس اگر هنوز این گزینه ها در اینستاگرام شما ظاهر نشده کافیست منتظر بمانید. با خواندن این نوشته می توانید جز اولین کسانی باشید که از این ویژگی استفاده می کنند.

بیشتر بدانید: چگونه از ریپورت اینستا خارج شویم

تفاوت ریلز با استوری

همانطور که دیدید ریلز اینستاگرام با استوری آن شباهت های زیادی دارد. با این حال ریلز امکاناتی بیشتر و البته جالب تر در اختیار ما قرار می دهد. در ادامه چند تفاوت عمده را بررسی می کنیم:

  • شما می توانید در ریلز ابزارهای متنوع تری برای اعمال روی ویدئوهایتان داشته باشید. جلوه های واقعتی افزوده، ابزار سرعت کمتر یا بیشتر از حالت عادی از جمله ی این امکانات هستند.
  • محتوای ریلز قابل ورود به بخش explore است. این یعنی کسانی که شما را فالو ندارند می توانند ویدئوهای ریلز شما را ببینند. این کار باعث می شود فالورهای شما افزایش داشته باشند.
  • ریلز را می توانید در قالب پست در صفحه ی خودتان در فید پست هایتان منتشر کنید.
  • ریلز ها در صفحه ی اصلی پروفایل اینستاگرام تب جداگانه ای دارند و مانند استوری بعد از 24 ساعت از بین نمی روند.
راه کارهای استفاده از reels در اینستاگرام

سخن پایانی

همه ی آنچه باید در مورد ریلز اینستاگرام می دانستیم در این نوشته گردآوری شده بود. این امکان هنوز همه گیر نیست و برای افراد زیادی در دنیا هنوز فعال نشده است. با اینهمه اینستاگرام در آینده ی نزدیک امکانی در اختیار شما قرار می دهد که به واسطه ی آن می توانید خلاقیت خود را به چالش کنید. شما با خواندن این نوشته می توانید جز اولین نفراتی باشید که از این امکان به نفع کسب و کار خودتان استفاده می کنید. دغدغه ی ما در نشانت رشد شماست؛  از این جهت همواره در تلاشیم به روزترین اطلاعات در زمینه ی اینستاگرام را در اختیار شما قرار دهیم.

شناخت قابلیت جدید ریلز اینستاگرام
برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

سوالات متداول

ریلز اینستاگرام چیست؟

اگر جز کسانی هستید که هر روزه در استوری های اینستاگرام با ویدئوهایی مواجه می شوند که لوگوی تیک تاک را حمل میکند، ویژگی ریلز را کمابیش می شناسید. تیک تاک اپلیکیشن محبوبی است که برای ایجاد ویدئوهای کوتاه همراه با موزیک در این فضا استفاده می شود. متاسفانه استفاده از این اپلیکیشن برای کاربران ایرانی به سادگی میسر نیست. اینستاگرام نیز به تقلید از تیک تاک امکان جدیدی به برنامه ی خود اضافه کرد که در کنار استوری و لایو جای گرفت و آن را ریلز نامید.
Reels اینستاگرام یک ویژگی جدید است که هنوز برای تمامی کاربران اینستاگرام فعال نشده است. به لحاظ شباهت ریلز به استوری اینستاگرام شبیه است. محل قرارگیری ریلز یک تب جداگانه در صفحه ی اصلی پروفایل اینستاگرام است و از این جهت به ویدئوهای igtv شباهت دارد. برای رفتن به بخش ریلز کافیست به بخش استوری و لایو برویم(یعنی روی عکس پروفایلمان بزنیم) و بعد از آن گزینه ی ریلز را در پایین صفحه پیدا کنیم. ریلز در نهایت یک ویدئوی 15 ثانیه ای خواهد بود که میتواند شامل موزیک، نوشته، افکت و استیکر باشد. در نهایت نیز می توانیم تصمیم بگیریم که ریلز را در تب فید منتشر کنیم و آن را روانه ی explore کنیم.

تفاوت ریلز اینستاگرام با استوری چیست؟

در کنار شباهت های زیادی که این دو بهم دارند باید گفت که ریلز در واقع تقلیدی موفق از اپلیکیشن محبوب تیک تاک است. شما می توانید به ریلز خود کپشن، هشتگ و کاور اضافه کنید. ریلز را می توانید بعنوان پست در فید اصلی اینستاگرامتان به نمایش بگذارید. همچنین می توانید آن را با انتخاب گزینه های لازم در اکسپلور نمایش دهید تا از این طریق فالورهای بیشتری جذب کنید. ریلز ها در تب جداگانه ای در صفحه ی اصلی اینستاگرمتان منتشر می شوند.

ویژگی های ریلز اینستاگرام چیست؟

با رفتن به بخش ریلز در اینستاگرام می توانید به چند ابزار عمده دسترسی داشته باشید:
با دوربین گوشی خود از درون برنامه ویدئو بگیرید.
 به ویدئوی خود موزیک همراه با شعر اضافه کنید.
از تایمر برای اندازه گیری زمتن(حداکثر 15 ثانیه) استفاده کنید.
از افکت هایی که قبلا در بخش استوری ذخیره کرده بودید استفاده کنید.
در ادامه هم می توانید همانند یک استوری عادی به ریلز خود نوشته و استیکر اضافه کنید و آن را ذخیره کنید. ویژگی عمده ی ریلز موارد زیر است:
امکان انتشار در پست و استوری
نمایش در فید جداگانه ای مانند ویدئوهای igtv
امکان نمایش آن در اکسپلور در صورت عمومی بودن صفحه
امکان درج کپشن و هشتگ
امکان انتخاب کاور برای نمای اول ویدئو

بهناز نوجوان

من یک مهندس کامیپوترم که دوست داره از همه چیز سر دربیاره...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن