اینستاگرام

راهنمای بازاریابی در اینستاگرام

شاید زمانی که در اینستاگرام شروع به دنبال کردن دوستان و عکس گذاشتن کردیم فکرش را نمی‌کردیم که یک روز صفحه چندین برند را در اینستاگرام دنبال کنیم. حالا طبق آمار 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه حداقل یک صفحه بیزنس را می‌بینند، از اخبار و تازه‌های آنها باخبر می‌شوند و گاهی اقدام به خرید می‌کنند. اینستاگرام در دنیا پلتفرم محبوب بازاریاب‌ها شده است و امکاناتش باعث شده این پلتفرم در میان همه شبکه‌های اجتماعی جدی‌ترین جایی باشد که آنها برای فعالیت‌های بازاریابی انتخاب می‌کنند. گرچه در دنیا فیس‌بوک هنوز کاربران بیشتری دارد، یوتیوب رکورددار پلتفرم‌های تصویرمحور است و توییتر و ردیت و پینترست و بسیاری دیگر از شبکه‌های اجتماعی هم جای خودشان را میان مخاطبانشان دارند، هیچ کدام نتوانسته‌اند در به‌صرفه بودن فعالیت‌های بازاریابی و نتیجه‌بخشی آن به پای اینستاگرام برسند. بخش بزرگی از این تاثیرگذاری مدیون اینفلوئنسر مارکتینگ فعال و تاثیرگذار در اینستاگرام است. در حالی که در بسیاری دیگر از شبکه‌های اجتماعی هم اینفلوئنسرها فعال‌اند اما هرگز هیچ پلتفرمی در بازاریابی نتوانست به پای اینستاگرام برسد. در ادامه نکاتی برای بازاریابی در اینستاگرام می‌خوانید که به شما کمک می‌کند نهایت استفاده را از این شبکه اجتماعی ببرید. (منبع: hootsuite)

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

چرا بازاریابی در اینستاگرام اهمیت دارد؟

بازاریابی در اینستاگرام به دلایل متعددی حالا جزو ضروریات بازاریابی برای اغلب شرکت‌هاست. به خصوص شرکت‌هایی که حوزه فعالیت B to c دارند و مشتریان کالا یا خدمات آن مصرف کننده مستقیم هستند. در ادامه به بعضی از مزایای بازاریابی در اینستاگرام اشاره می‌کنیم.

افزایش آگاهی از برند

بازاریابی در اینستاگرام به شما کمک می‌کند با استفاده از امکان دسترسی به انواع گروه‌های مخاطبان، طیف بزرگتری از آنها را با برندتان آشنا کنید. شبکه‌های اجتماعی، دسترسی کم‌هزینه به افراد را ممکن کرده‌اند و در این میان اینستاگرام با داشتن ویژگی‌هایی مثل دیده شدن هشتگ‌ها و ورود به صفحه اکسپلور به شما کمک می‌کند محتوایتان را در معرض دید کسانی قرار دهید که شما را دنبال نمی‌کنند و ممکن است با دیدن پست‌های شما به برندتان علاقمند شوند.

ارتباط دو طرفه و ایجاد وفاداری

بازاریابی و فعالیت‌های تبلیغاتی در گذشته شکلی یک طرفه داشت. صاحبان کسب و کارها با اطلاع‌رسانی و تبلیغات به شکل‌های مختلف پیام خود را به مشتریانشان می‌رساندند اما حالا شبکه‌های اجتماعی امکان ارتباط دوطرفه را فراهم کرده‌اند. مشتریان کسب و کارها می‌توانند نظراتشان را ثبت کنند و با صاحب برند و همین طور با یکدیگر گفتگو کنند و نظراتشان را بیان کنند. این امکان گفتگو فضایی را فراهم می‌کند تا افراد احساس نزدیکتری نسبت به برند مورد علاقه‌شان پیدا کنند  و به آن وفادارتر شوند.

بازاریابی کم‌هزینه و بازدهی بیشتر

دسترسی به انواع گروه‌های کاربران که ممکن است به مخاطبان یا مشتریان یک برند تبدیل شوند در شبکه‌های اجتماعی با هزینه کمتر ممکن می‌شود. کسب و کارها می‌توانند بدون صرف هزینه‌های سنگین تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها و سیر اشکال پرهزینه تبلیغات، حالا با خرید جایگاههای تبلیغات دیجیتال نه تنها ارزان‌تر پیام خود را منتقل می‌کنند، بلکه پیام را متناسب با شبکه‌های اجتماعی بومی می‌کنند و در قالب محتواهای جذاب ارائه می‌کنند. به همین دلیل انتظار بازدهی بیشتری هم از این پیام‌ها که شبیه تبلیغات سنتی نیستند دارند.

رشد فرصت فروش آنلاین

یکی دیگر از مزایای بازاریابی در اینستاگرام این است که فرصت فروش آنلاین برای بسیاری از کسب و کارها فراهم شده است. در حالی که فروشگاه‌های آنلاین بخش محدودی از بازار خرید و فروش را پوشش می‌دادند، حالا هر کسب و کاری می‌تواند مستقیما و بدون نیاز به فروشگاه‌های آنلاین بزرگ، از طریق اینستاگرام به فروش آنلاین و توسعه بازار خود اقدام کند. این امکان هزینه‌های آنها را برای پیدا کردن واسطه‌ها و پرداخت بخشی از درآمد به آنها کاهش داده است.

بازدهی قابل اندازه‌گیری

یکی از جذابیت‌های بازاریابی در اینستاگرام این است که بازدهی این فعالیت‌ها تا حد زیادی قابل اندازه‌گیری است و می‌توانیم برای گزارش‌گیری از نتیجه اقدامات کسب و کار، معیارهایی تعریف کنیم. در انتهای این مطلب به شیوه‌های مرسوم و نتیجه‌بخش برای ارزیابی فعالیت بازاریابی در اینستاگرام اشاره می‌کنیم.

بازاریابی محتوایی در اینستاگرام چیست؟

برای شروع فعالیت بازاریابی در اینستاگرام باید با مفهوم محتوا آشنا باشید و روش‌های تولید محتوای مفید و هدفمند را بدانید. تولید محتوا از اصلی‌ترین مهارت‌های لازم برای بازاریابی در اینستاگرام است چرا که در این شبکه اجتماعی افراد علاقه‌ای به دیدین محتوای  صرفا تبلیغاتی ندارند. بازاریابی محتوایی در اینستاگرام شکل تازه‌ای از فعالیت برندها را شکل داده است. حالا برندها باید پیام‌های خود را در قالب محتواهای محبوب اینستاگرامی عرضه کنند تا بتوانند مورد توجه کاربران این شبکه اجتماعی قرار بگیرند. این ضرورت باعث شده آنها کمتر پیام‌های کلیشه‌ای و تکراری منتشر کنند و دائم به دنبال روش‌های جذاب درگیر کردن مخاطبان با محتوای خودشان باشند. کسب و کارهایی که می‌خواهند در اینستاگرام موفق باشند، باید به این نکته توجه کنند که تفاوت “تبلیغ” و “محتوای شبکه‌های اجتماعی” چیست و تلاش کنند تمام فعالیتهایشان در قالب محتوا اجرا شود.

ویژگی‌های محتوای مناسب برای اینستاگرام می‌تواند بسیار گسترده باشد. اما به طور کلی اینستاگرام یک پلتفرم تصویرمحور و مشارکت محور است. بنابراین همه محتواهای کسب و کارها هم باید با توجه به این دو ویژگی مهم تهیه شوند.

اینستاگرام تصویر محور است؛ به همین دلیل در تهیه تصویر برای این شبکه اجتماعی لازم است به این موارد توجه کنیم:

  • کیفیت تصویر: تصویرها باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند. عکاسی بدون توجه به نور و رنگ و کادربندی و سایر جزئیات قابل قبول نیست. در این شرایط برندهایی که از عکس‌های بی‌کیفیت استفاده می‌کنند عرصه را به رقبایی که از تولید محتوای حرفه‌ای برخوردارند می‌بازند چرا که نمی‌توانند جذابیت محصولات خود را به خوبی نشان بدهند. به مقایسه دو تصویر زیر که از صفحات فروش آجیل و میوه خشک انتخاب شده‌اند توجه کنید. کدام تصویر به نظرتان توجه کاربران اینستاگرام را بهتر جلب می‌کند؟
  • اینستاگرام‌پسند بودن تصویر: در بسیاری از موارد تصاویر با کیفیت هستند اما اینستاگرام پسند نیستند. یعنی متناسب با این پلتفرم عکاسی نشده‌اند. مثلا تصاویری که در بک‌گراند سفید و فضای خالی عکاسی می‌شوند حتی اگر بسیار باکیفیت باشند برای سایت مناسب‌اند اما برای اینستاگرام به اندازه کافی مناسب نیستند. چرا که کاربران اینستاگرام به زیبایی بصری، چیدمان و جزئیات در عکس‌ها علاقه دارند و تصاویر خلاقانه بیشتر توجه آنها را جلب می‌کنند. به مقایسه زیر که هر دو از یک محصول است توجه کنید تا تفاوت عکس باکیفیت و عکس باکیفیت اینستاگرام‌پسند را متوجه شوید.
  • داشتن استایل در صفحه: یکی از نکات مهم بازاریابی محتوایی در اینستاگرام در راستای تصویرمحور بودن این شبکه اجتماعی این است که در ارسال پست‌ها یک صفحه، استایل هماهنگی را دنبال کنیم. به طوری که هر پست در صفحه از لحاظ نوع تصویر و المان‌های آن یک ساز نزند و همه با هم هماهنگ باشند. لازم است به یک سبک ادیت واحد دست پیدا کنیم تا تمام پست‌های صفحه با هم هارمونی و تناسب داشته باشند. این لزوما به معنی ساختن لی‌اوت شطرنجی، خطی یا ستونی نیست. بدون ایجاد چنین نظمی هم می‌توان با هماهنگی در ادیت عکس‌ها هارمونی را ایجاد کرد.
  • ایجاد حس در تصاویر: باز هم در راستای تصویرمحور بودن اینستاگرام، حس داشتن تصاویر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که به درگیر شدن مخاطبان با آن کمک می‌کند. تصاویری که بدون روح و صرفا برای نمایش یک کالا تهیه شده‌اند اغلب توان درگیر کردن احساس مخاطبان را ندارند و نمی‌توانند بهترین شکل محتوای اینستاگرامی باشند. در عوض تصاویری که حس و حال مشخصی را نشان می‌دهند قدرت بیشتری برای جذب مخاطبان اینستاگرامی دارند. یکی از عواملی که کمک می‌کند تصاویر حس بیشتری داشته باشند حضور انسان یا بخشی از بدن انسان است. در مجموع تحقیقات روی عکس‌های اینستاگرامی نشان داده تصاویری که در آنها انسان حضور دارد با بازخورد بهتری مواجه می‌شوند. (منبع: researchgate)

دومین ویژگی مهم اینستاگرام این است که مشارکت محور است؛ یعنی لازم است مخاطبان در واکنش به محتواها فعال باشند تا یک صفحه بتواند موفق عمل کند و رشد کند. برای ایجاد مشارکت می‌توانید راههای زیر را دنبال کنید.

  • بهانه مشارکت را ایجاد کنید: خودتان بهانه مشارکت کاربران را مشخص کنید و از آنها بخواهید فعالیت خاصی را انجام بدهند. پست‌های شما باید call to action داشته باشند. مثلا از مخاطبانتان درباره مطلبی که نوشتید نظرخواهی کنید یا از آنها بخواهید به سایت شما بروند و اقدام خاصی را انجام بدهند. سعی کنید همه پست‌های شما انتظار مشخصی از مخاطب داشته باشد و این انتظار را به صراحت مطرح کنید تا مشارکت بیشتری جلب کنید.
  • از تمام امکانات مشارکت در اینستاگرام استفاده کنید: اینستاگرام در عین حال که یک پلتفرم مشارکت‌محور است، خودش هم امکانات مختلفی را برای ایجاد مشارکت فراهم کرده است. می‌توانید در استوری‌ها از افراد بخواهید سوالی بپرسند، می‌توانید از امکان کوییز استوری استفاده کنید یا سوال‌های گزینه‌ای بپرسید، در بیو لینک بگذارید و با هشتگ‌ها کمپین برگزار کنید و… از تمام امکانات نهایت استفاده را ببرید چرا که هر کدام به نوعی به ایجاد مشارکت در صفحه شما کمک می‌کنند. صرفه‌جویی نکنید! همه امکانات برای استفاده شما فراهم شده.
برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

آنالیز بازاریابی در اینستاگرام

حالا که متوجه شدیم با چه ترفندهایی می‌توانیم بازاریابی در اینستاگرام را بهتر انجام بدهیم و با بازاریابی محتوایی آشنا شدیم، لازم است تحلیل فعالیت‌هایمان را هم یاد بگیریم. بدون تحلیل هرگز متوجه اشتباهاتمان در تولید محتوا نمی‌شویم و همین طور متوجه نمی‌شویم کدام فعالیت‌ها با استقبال کاربران مواجه شده تا آنها را بیشتر کنیم. آنالیز به ما کمک می‌کند فعالیت بازاریابی‌مان را به طور پیوسته بهبود بدهیم و رشد صفحه‌مان را سریع‌تر کنیم.

گفتیم یکی از خوبی‌های بازاریابی در اینستاگرام قابلیت اندازه‌گیری میزان تاثیرگذاری فعالیت‌هایمان است. مثلا کسب و کارهایی که از طریق پروموت روزانه محصولات در اینستاگرام به فروش بیشتر یک محصول مشخص می‌رسند می‌توانند تاثیر یک پست اینستاگرامی را روی میزان فروش ارزیابی کنند. یا کسب و کارهایی که از لینک در استوری برای مراجعه به فروشگاه آنلاین استفاده می‌کنند می‌توانند لینک‌های خود را از طریق ابزارهای ساده دنبال کنند تا متوجه شوند مشتریان بعد از کلیک کردن چه فعالیت‌هایی در راستای خرید داشته‌اند و هر محتوا چقدر توانسته در فروش تاثیرگذار باشد.

دنبال کردن تاثیر فعالیت‌ها در اینستاگرام روش‌های مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین روش‌ها که به هیچ ابزار و امکاناتی خارج از اینستاگرام نیاز ندارد آنالیز محتوا در قسمت اینسایت خود اینستاگرام است. قسمتی که در پروفایل‌های بیزنس و کریتور وجود دارد و به رایگان در اختیار شماست.

بیشتر بدانید : تبلیغات در اینستاگرام

استفاده از اینسایت اینستاگرام و نکات مهم در آنالیز

برای شروع آنالیز لازم است با اینسایت اینستاگرام آشنا شویم. اینسایت اینستاگرام شامل سه بخش اصلی است. یک بخش مربوط به آنالیز هر پست به صورت جداگانه و یک بخش هم شامل آنالیز کل صفحه است و بخش سوم آنالیز هر استوری.

در زیر هر پست عبارت view insight را مشاهده می‌کنید. با ضربه زدن روی این عبارت آبی رنگ به صفحه‌ای که در تصویر وسط مشاهده می‌کنید می‌روید و می‌توانید تعدا لایک‌ها، کامنت‌ها، فورواردها (ارسال برای دیگران) و سیوها (ذخیره کردن پست) را ببینید. مجموع این عددها تعداد اینگیجمنت پست شما را نشان می‌دهد و نسبت این عدد به تعداد کل فالوورهای شما ضرب در صد، نرخ اینگیجمنت یا مشارکت پست‌تان را مشخص می‌کند. اگر همین فرمول را برای تعداد بیشتری از پست‌هایتان تکرار کنید و میانگین بگیرید به نرخ اینگیجمنت حدودی صفحه‌تان می‌رسید.

در ادامه میزان بازدید مخاطبان این پست از صفحه‌تان را در قسمت profile visits می‌بینید. همچنین در قسمت reach تعداد کاربرانی را می‌بینید که به این پست شما دسترسی پیدا کرده‌اند. تعداد مشاهده پروفایل شما حاکی از میزان علاقمندی مخاطبان به دیدن پست‌های بیشتری از شما بعد از دیدن این پست است. این عدد را در قسمت profile visits می‌بینید. وقتی صفحه را کمی پایین‌تر بکشید با یک درصد بسیار مهم مواجه می‌شوید که کمتر کسی به اهمیت آن توجه می‌کند. در تصویر سمت چپ جایی که با فلش مشخص کردیم این درصد را مشاهده می‌کنید. این عدد به شما نشان می‌دهد چند نفر در حالی که صفحه شما را دنبال نمی‌کردند، این پست را دیده‌اند. عدد بسیار مهمی که نشان دهنده نفوذ شما خارج از صفحه خودتان است. هر چه این عدد بزرگتر باشد یعنی شما در راه پیدا کردن به اکسپلور، استفاده از هشتگ‌ها و ایجاد انگیزه در کاربران برای به اشتراک گذاری پست شما موفق‌تر عمل کرده‌اید. اگر در بعضی از پست‌هایتان این درصد بالاتر بود تلاش کنید متوجه شوید چه چیزی در این پست برای کاربران جالب بوده که باعث شده به آن بیشتر توجه کنند و با وجود اینکه صفحه شما را دنبال نکرده‌اند این پست را ببینند. بعد می‌توانید این موفقیت را تکرار کنید و پست‌های بیشتری از این دست تولید کنید. به این ترتیب رشد اورگانیک صفحه شما سریع‌تر می‌شود و بدون هزینه و تبلیغات، مخاطبان جدید با پست‌های شما مواجه می‌شوند.

ابزار آنالیز اینستاگرام

در ادامه آمارها تعداد impression را مشاهده می‌کنید. یعنی تعداد دفعاتی که پست شما دیده شده. (ممکن است بعضی کاربران آن را بیش از یک بار دیده باشند. به همین دلیل این تعداد از شمار reach بیشتر است.) در قسمت بعدی آمار ریزتری از impression را می‌بینید و مشاهده می‌کنید که مجموع عدد این معیار، به طور دقیق از کدام قسمت‌ها به دست آمده است.

حالا به قسمت دوم اینسایت اینستاگرام می‌رویم. در گوشه بالای صفحه اینستاگرام شما سه خط موازی هست که وقتی روی آنها کلیک می‌کنید به قسمت تنظیمات می‌روید. از همان قسمت می‌توانید اینسایت صفحه را هم باز کنید. با مشاهده این قسمت سه تب خواهید دید به نام content و activity و  audience. هر سه این تب‌ها در آنالیز صفحه مهم هستند. قسمت محتوا یا content به شما آمار دقیقی از محبوب‌ترین پست‌هایتان از لحاظ معیارهای مختلف ارائه می‌دهد. می‌توانید به محتوای محبوب‌ترین پست‌هایتان دقت کنید تا متوجه شوید مخاطبانتان چه سلیقه و علایقی دارند. با کمک این آمارها می‌توانید بیش از پیش به علاقه آنها پی ببرید و پست‌های بعدی‌تان را طوری طراحی کنید که مورد توجه قرار بگیرند. به قسمت save یعنی بیشترین پست‌هایی که ذخیره شده‌اند توجه ویژه داشته باشید. این پست‌ها آن قدر مفید بوده‌اند که کاربران دوست دارند دوباره برگردند و آنها را باز هم ببینند.

در قسمت activity  می‌توانید آمار کلی بازدید از صفحه‌تان در روزهای گذشته را ببینید. قسمت audience هم اطلاعات بیشتری از مخاطبانتان به شما می‌دهد تا شرایط سنی، جنسیت و ساعت‌های حضور آنها در اینستاگرام را بدانید. به ساعت‌های حضور آنها توجه بیشتری داشته باشید تا با پست کردن به موقع محتوا، مشارکت بیشتری بگیرید.

سومین بخش اینسایت هم مربوط به اینسایت هر استوری در صفحه شماست که بسیار ساده است و با بالا کشیدن صفحه استوری آن را مشاهده می‌کنید. در این قسمت می‌توانید معیارهایی مثل تعداد بازدیدها، دفعاتی که روی لینک شما کلیک شده و تعداد کلیک روی استیکرها را ببینید. 

آنالیز اینستاگرام با کمک ابزارهای دیگر

اگر دوست دارید ابزارهای پیشرفته‌تری برای آنالیز اینستاگرامتان داشته باشید می‌توانید از ابزارهای خارج از اینستاگرام هم کمک بگیرید. مثلا با خرید اکانت iconsquare یا simply measured می‌توانید امکان‌های اضافه‌تری مثل آنالیز رقبا، مانیتور کردن هشتگ‌های خاص، دریافت گزارش‌های هفتگی و ماهانه از فعالیت‌هایتان به صورت خودکار و مشخص کردن بازه زمانی خاص برای دریافت آنالیز استفاده کنید. همچنین در این ابزارها می‌توانید امکاناتی مثل برنامه‌ریزی پست و ارسال خودکار آن را هم در اختیار داشته باشید. تعداد این ابزارها بسیار زیاد است و می‌توانید قبل از انتخاب یکی و تصمیم برای خرید اکانت حرفه‌ای از اکانت آزمایشی استفاده کنید و امکانات هر یک را بسنجید.

برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک استفاده از اینسایت اینستاگرام کافی به نظر می‌رسد. اما کسب و کارهای بزرگ که تمرکز بیشتری بر تحلیل داده‌ها دارند می‌توانند با استفاده از این ابزارها کار خود را ساده‌تر کنند.

همچنین ابزارهای رایگانی هم وجود دارند که با کمک آنها می‌توانید نرخ مشارکت صفحه‌ها را ارزیابی کنید. این ابزارها مثل ابزاری که در سایت tanke موجود است به شما کمک می‌کند نرخ مشارکت در صفحه خودتان یا صفحه سایر بیزنس‌ها یا اینفلوئنسرها را به صورت کمی بدون نیاز به محاسبه دستی و تنها با وارد کردن نام کربری ارزیابی کنید.

آنالیز پیشرفته معنایی در سال 2020 چگونه است؟

با وجود اینکه بعضی ابزارها نرخ مشارکت را به سادگی برایتان مشخص می‌کنند، باید بدانید این روزها عددها دیگر برای بررسی کارایی صفحه و پست‌ها کافی نیستند. از یک طرف عددها به راحتی دستکاری می‌شوند و تقلب صورت می‌گیرد و از طرف دیگر آنها تنها یک معیار کمی در اختیارمان می‌گذارند. در سال 2020 معیارهای کیفی اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند. با حذف لایک‌ها از اینستاگرام این تغییر چشم‌گیرتر می‌شود و کامنت‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند.

یکی از تحلیل‌های بسیار پیشرفته‌ای که می‌توانید انجام بدهید این است که میزان relevancy را اندازه بگیرید. یعنی از طریق بررسی کامنت‌ها متوجه شوید چقدر از واکنش‌های مخاطبانتان به نکته اصلی پست شما مربوط است و چقدر از آن غیرمرتبط است. مثلا اگر زیر پست شما درباره یک محصول، افراد تنها مشکلاتشان را از خرید قبلی خود مطرح کرده‌اند، شما نتونسته‌اید در این پست آنها را درگیر کنید، هرچند عدد کامنت شبیه یکی از پست‌های موفق‌تان باشد. در واقع این اختلاف نشان می‌دهد پست شما به هدفش نرسیده. این تحلیل را می‌توانید روزانه و هفتگی و حتی ماهانه انجام بدهید اما از آن غافل نشوید. چرا که در انواع صفحه‌ها چه شخصی یا اینفلوئنسری و چه بیزنسی کیفیت ارتباط اهمیت بیشتری نسبت به عددها و کمیت پیدا کرده است. به زودی این اهمیت پررنگ‌تر هم می‌شود و شما می‌توانید از حالا با آنالیز کیفیت صفحه‌ و ارتباطتان با مخاطبان، در این زمینه پیشرو باشید.

با وجود همه مزایایی که بازاریابی در اینستاگرام دارد، دیگر دلیلی برای اضافه نکردن شبکه‌های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام، در برنامه بازاریابی شرکت‌ها باقی نمی‌ماند. اگر هنوز فعالیت در اینستاگرام را جدی نگرفته‌اید، بهتر است به سرعت در سال جدید برای این اقدامات برنامه‌ریزی کنید. نشانت می‌تواند در ارتقا برنامه‌های کسب و کارتان در بخش تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام به شما کمک کند و سرعت رشد شما را بیشتر کند. کافی است برای برندتان در نشانت کمپینی تعریف کنید تا اینفلوئنسرها با شما همراه شوند و صفحه‌ و برندتان را به دیگران معرفی کنند.


برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼
روش های بازاریابی در اینستاگرام چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از بهترین روش های بازاریابی در اینستاگرام است اما شما می توانید همکاری با پیج های تبلیغاتی هم امتحان کنید.

چگونه در اینستاگرام برای پیج خود بازاریابی کنیم؟

با خواندن این مطلب می توانید بازاریابی برای خود را در اینستاگرام شروع کنید و میزان موفقیت خود را اندازه گیری کنید.

آیا بازاریابی در اینستاگرام افزایش فروش را به همراه دارد؟

بله، اگر اصول بازاریابی در اینستاگرام را رعایت کنید و به شکل درستی اجرا کنید می توانید فروش خود را چند برابر کنید.

آیا بازاریابی در اینستاگرام به برندسازی کمک می کند؟

بله، یکی از اهداف اصلی بازاریابی در اینستاگرام برند اورنس وبرندسازی است.

مینا عینی فر

مینا عینی‌فر هستم. چندین ساله کار تولید محتوا کردم و در زمینه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن