اینستاگرام

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

در سالهای گذشته اینفلوئنسر مارکتینگ آن قدر پررونق بود که حالا دیگر به سختی می‌توانیم فید اینستاگرام‌مان را بدون دیدن تبلیغات اینفلوئنسری تصور کنیم. اغلب کسانی که با شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام سر و کار دارند با اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام آشنا شده‌اند. فعالیتی که به بسیاری از برندها کمک کرده مخاطبان بیشتری پیدا کنند و بازدهی آن به نسبت هزینه، بر بسیاری دیگر از روش‌های تبلیغاتی غلبه کرده است. حالا کسب و کارها در سراسر دنیا بودجه‌های اینفولئنسر مارکتینگ در اینستاگرام را سال به سال افزایش می‌دهند و از سایر فعالیت‌های دیجیتال مثل نصب بنرهای تبلیغاتی در سایت‌ها و فعالیت‌های غیردیجیتال مثل تبلیغ در نشریات می‌کاهند. در شرایطی که تبلیغات محیطی و تلویزیونی بسیار پرهزینه هستند و کسب و کارهای زیادی از پس این مخارج برنمی‌آیند، اینفلوئنسر مارکتینگ امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از مخاطبان را در فضای آنلاین برای آنها فراهم کرده است. در سال 2020 پیش‌بینی شده بیش از پیش همکاری‌های بلندمدت میان اینفلوئنسرها و برندها شکل بگیرد، میکرواینفلوئنسرها با 5 تا 50هزار فالوور بیش از اینفلوئنسرهای بزرگ مورد توجه قرار بگیرند و بسیاری از برندهای بزرگ که فعالیت مداوم اینفلوئنسر مارکتینگ دارند به همکار تازه‌ای به نام مدیر اینفلوئنسر مارکتینگ در ساختار سازمان‌شان نیاز پیدا کنند. اگر شما هم نیاز به تبلیغات پربازده برای برندتان دارید و می‌خواهید درباره این فعالیت بیشتر بدانید، این مطلب به شما کمک می‌کند با وضعیت اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران و یکی از بهترین راههای انجام آن آشنا شوید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

آموزش اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

قبل از اینکه وارد اجرای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ شویم لازم است با آموزش اینفلوئنسر مارکتینگ در حد کافی با این نوع فعالیت آشنا باشیم. اینفلوئنسر مارکتینگ از جنبه‌های مختلفی با تبلیغات معمولی و سنتی متفاوت است. در واقع در این همکاری‌ها برندها تنها یک پست از اینفلوئنسر نمی‌خرند بلکه از او می‌خواهند از اعتباری که پیش فالوورهایش به دست آورده استفاده کند و در قالب به اشتراک‌گذاری تجربه، آنها را معرفی کند. این اعتبار همان چیزی است که تاثیرگذاری این اشخاص را به همراه دارد. در حالی که در تبلیغات سنتی، این تبلیغ دهنده است که از محصول خودش می‌گوید و آن را توصیه می‌کند، در همکاری‌ با اینفلوئنسرها این یک شخص عادی است که درباره محصول شما حرف می‌زند. مثل زمانی که فردی برای دوستانش از محصول یا خدماتی که خودش امتحان کرده حرف می‌زند و رضایتش را ابراز می‌کند. این تفاوت باعث شده ارتباط مستقیمی میان اعتماد فالوورها به یک اینفلوئنسر و میزان تاثیرگذاری او وجود داشته باشد. هر چه اینفلوئنسر توانسته باشد خود را فردی معتبر و موثق نشان دهد، بیشتر توان قانع کردن مخاطبانش را دارد. بنابراین باید در زمان انتخاب فرد مناسب برای همکاری، این موضوع را مدنظر داشته باشید. به همین دلیل است که باید شاخ‌های مجازی و افرادی که تنها به دلیل انجام حرکات عجیب دیده می‌شوند اما تاثیرگذاری مثبتی روی فکر و رفتار مخاطبانشان ندارند را از کمپین‌های خود کنار بگذارید و نتایج بهتری بگیرید.

انتخاب اینفلوئنسر مناسب برای برند شما

انتخاب اینفلوئنسر مناسب برای برند شما
انتخاب اینفلوئنسر مناسب برای برند شما

حالا که طبق آموزش های اینفلوئنسر مارکتینگ و تجربه های شکل گرفته می‌دانیم اعتبار اینفلوئنسر اهمیت زیادی در تاثیرگذاری او دارد، چطور از میان افراد معتبر، مناسب‌ترین‌ها را بر اساس نیاز برند خودمان انتخاب کنیم؟ برای این کار لازم است هدف خود را از تبلیغات بدانیم و از گروه مخاطبان خودمان و همچنین گروه مخاطبان اینفلوئنسر اطلاع پیدا کنیم. اینفلوئنسرهایی که فعالیت مشابه با هدف برند شما دارند می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند. مثلا اگر شما برای یک برند لوازم آشپزخانه تبلیغ می‌کنید، باید به سراغ اینفلوئنسرهایی بروید که در زمینه فعالیت‌های داخل خانه هم مطالبی منتشر می‌کنند. طبیعتا اگر فرد اشتباهی را انتخاب کنید و مثلا به سراغ کسی که تنها در زمینه مد و زیبایی شناخته شده است بروید، نمی‌توانید به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که به دنبال محصولی مانند محصول شما هستند. پس به این نکته توجه کنید که فعالیت اینفلوئنسر با هدف برند شما متناسب باشد.

استفاده از پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

استفاده از پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام
استفاده از پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

در بسیاری از مواقع شما آموزش اینفلوئنسر مارکتینگ دیده اید و نکات لازم برای همکاری با اینفلوئنسرها را می‌دانید اما فرصت کافی در اختیار ندارید، یا اصلا تسلط کافی برای پیدا کردن مناسب‌ترین اینفلوئنسرها در اختیار ندارید. با این حال همچنان راههای ساده‌ای پیش پای شما هست؛ بهترین راه این است که از متخصصان کمک بخواهید. در دنیا پلتفرم‌های اینفلوئنسر مارکتینگ ساخته شده‌اند تا شما بتوانید به راحتی به اینفلوئنسرهای مورد نیازتان برای همکاری دسترسی پیدا کنید. در ایران هم نشانت یک پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ معتبر است که می‌توانید از آن استفاده کنید. مزیت این کار آن است که شما نیاز به گشتن به دنبال اینفلوئنسرها ندارید و برعکس آنها بر اساس کمپین‌هایی که ثبت می‌کنید شما را پیدا می‌کنند. یکی از نکاتی که اینفلوئنسرها باید رعایت کنند تا صفحه‌هایشان در اوج و معتبر باقی بماند دوری کردن از تبلیغات بی‌رویه و نامربتط با صفحه‌شان است. به همین دلیل اغلب آنها در انتخاب کمپین‌ها دقت می‌کنند و در صورتی شما را انتخاب می‌کنند که بدانند هدف و مخاطبان شما با صفحه‌شان همخوانی دارد. شما هم می‌توانید به سادگی صفحات آنها را ببینید و از کیفیت محتوای تولید شده‌شان اطمینان پیدا کنید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که این پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام یعنی نشانت را امتحان کنید و در زمان و انرژی صرف شده برای این فعالیت صرفه‌جویی کنید.

وضعیت اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم اینفلوئنسر مارکتینگ در کل جهان رو به گسترش است. در ایران هم اینفلوئنسر مارکتینگ به بسیاری از برندها، حتی آنها که یک ریال هم بودجه برای تبلیغات نداشته‌اند، کمک کرده دیده شوند و مشتریان جدیدی پیدا کنند. در ایران مانند سایر نقاط دنیا انواع مختلفی از همکاری میان اینفلوئنسرها و برندها شکل می‌گیرد که دو دسته اصلی این همکاری‌ها شامل همکاری در ازای پرداخت هزینه و همکاری در ازای استفاده از محصول و خدمات است. در همکاری مبتنی بر پرداخت هزینه، اینفلوئنسر بر اساس میزان بازدهی صفحه خود قیمتی برای انتشار پست یا سایر اشکال محتوا مشخص می‌کند و با برند بر سر این قیمت توافق می‌کند. در همکاری مبتنی بر کالا و خدمات هم اینفلوئنسر و برند با هم توافق می‌کنند که در ازای معرفی برند در صفحه اینفلوئنسر، کالا یا خدماتی به رایگان در اختیار او قرار بگیرد. به این ترتیب حتی برندهایی که بودجه تبلیغاتی ندارند هم می‌توانند اینفلوئنسر مارکتینگ انجام بدهند و مشتری و فالوور جذب کنند. در ایران هم بسیاری از برندهای معتبر و شناخته شده هر دو روش را اجرا کرده‌اند و توانسته‌اند موفق عمل کنند.

در مورد محبوب ترین اینفلوئنسرهای ایرانی بیشتر بدانید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

نمونه‌‎های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

‌‎نمونه های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام
‌‎نمونه های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

اگر بخواهیم به نمونه‌های موفق اشاره کنیم، تعداد بی‌شماری از کمپین‌های ایرانی و خارجی وجود دارند که با فعالیت در اینستاگرام و همکاری با اینفلوئنسرها بیشتر دیده شدند. برای اینکه موضوع را ملموس‌تر بررسی کنیم به سراغ نمونه‌ای در ایران می‌رویم که برند سامسونگ اجرا کرده است. در اینفلوئنسر مارکتینگ سامسونگ از اینفلوئنسرها خواسته شده با دروبین گوشی سامسونگ عکاسی کنند و با یک هشتگ ثابت منتشر کنند. سامسونگ با همکاری بلندمدت با اینفلوئنسرها توانسته خود را جزئی از سبک زندگی و ابزار دائمی مورد استفاده این افراد معرفی کند. از آنجایی که کیفیت عکس در صفحه اینفلوئنسرها اهمیت زیادی دارد، این جایگاه‌سازی به سامسونگ کمک کرده بر کیفیت دوربین گوشی‌های خود تاکید کند. موردی که برای کاربران اینستاگرامی مهم است و به آن توجه می‌کنند. از طرف دیگر توضیحات طولانی و خسته کننده درباره برند در این همکاری‌ها دیده نمی‌شود و در عوض مخاطب کاربرد عملی محصول را مشاهده می‌کند.

به عنوان نمونه دیگر از تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ با ابعاد کوچکتر، می‌توانیم کمپین اپلیکیشن وینک را بررسی کنیم. وینک یک محل مجازی برای خرید و فروش لباس‌های دست دوم فراهم کرده و برای معرفی این امکان از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کرد. اینفلوئنسرها برای معرفی این اپلیکیشن آن را نصب کردند و لباس‌هایی را که نیاز نداشتند در پروفایل وینک خود قرار دادند تا به فروش برسانند. بعد از طریق استوری اینستاگرام پروفایلشان را نشان دادند تا مخاطبانشان با کاربرد دقیق وینک آشنا شوند. چنین کمپین‌هایی هم به آشنا شدن نام برند برای مخاطبان (awareness) و هم به افزایش بازدهی شبکه‌های اجتماعی برند و همچنین افزایش دانلود و فروش محصول کمک خواهد کرد.

نمونه کمپین‌های اجرا شده اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام توسط نشانت

شاید برای بسیاری از برندها طراحی و اجرای چنین کمپین‌هایی دشوار باشد و منابع و امکانات لازم برای آن را در اختیار نداشته باشند. نشانت برای همین هدف ایجاد شده و پلتفرمی در اختیار شما می‌گذارد که کارتان را بسیار ساده می‌کند. نمونه‌های متعددی از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ موفق وجود دارد که در پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ نشانت اجرا شده‌اند. مثلا برند علی بابا در کمپین #بلندپروازی از اینفلوئنسرها خواست تصویری از خودشان در حالی که بال دارند منتشر کنند و از بلندپروازی در زندگی‌شان بگویند. در این کمپین بیش از 50 اینفلوئنسر مشارکت کردند و 9 میلیون ایمپرشن برای برند به دست آمد و صفحه علی بابا افزایش 10هزار فالوور را تجربه کرد که مجموع این نتایج آمار شگفت‌انگیزی بود. در حالی که اجرای چنین کمپین گسترده‌ای با استفاده از نیروی انسانی داخل شرکت‌ها بسیار دشوار است، پلتفرم نشانت به سادگی ارتباط میان برند و اینفلوئنسرها را برقرار می‌کند و بخش بزرگی از بار اجرایی را از روی دوش برند برمی‌دارد.
در این مطلب می‌توانید تعداد بیشتری از کمپین‌های موفق اجرا شده توسط نشانت را که باعث افزایش فالوور اینستاگرام برندها هم شده است مشاهده کنید.
شما هم می‌توانید اجرا و حتی برنامه‌ریزی کمپین‌های کوچک و بزرگ مختلف را به نشانت بسپارید تا متخصصان اینفلوئنسر مارکتینگ آن را به بهترین شکل برایتان اجرا کنند.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼
اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

در اینفلوئنسر مارکتینگ برندها تنها یک پست از اینفلوئنسر نمی‌خرند بلکه از او می‌خواهند از اعتباری که پیش فالوورهایش به دست آورده استفاده کند و در قالب به اشتراک‌گذاری تجربه، آنها را معرفی کند.

بهترین پلتفرم برای اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

در حال حاضر سایت نشانت بهترین پلتفرم برای اجرای کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران است که سابقه همکاری با برندهای بزرگ خارجی و داخلی و اجرای کمپین‌های موفق را در رزومه خود دارد.

نشانت برای اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام چه روش هایی را پیشنهاد می دهد؟

برای اینفلوئنسرها تجربه ی خوبی از داشتن محصول تان ایجاد کنید مطمئن باشید به طزر عجیبی از آنها نتیجه می گیرید.

چگونه یک کمپین موفق اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام داشته باشیم؟

تعیین هدف، برنامه ریزی و انتخاب درست اینفلوئنسرها سه ضلع اصلی یک اینفلوئنسر مارکتینگ موفق هستند. برای اطلاعات بیشتر خواندن این مطلب را از دست ندهید.

مینا عینی فر

مینا عینی‌فر هستم. چندین ساله کار تولید محتوا کردم و در زمینه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن