آموزش استفاده از اینستاگراماینستاگرام

جدیدترین راهنمای بیزینس پروفایل اینستاگرام و نحوه ساخت آن در سال 2020

از سال 2016 تا کنون اینستاگرام روی دیگری از خودش را به همگان نشان داد که مورد استقبال برندها و شرکت ها و کسب و کارها قرار گرفت و آن هم قابلیت بیزینس پروفایل اینستاگرام (Business Profile) بود که اینستاگرام را برای استفاده تجاری آماده‌تر می کرد. چیزی نگذشت که با رونمایی این قابلیت به سرعت خیلی از اکانت های اینستاگرام که قبل از آن همگی شخصی بودند اکانت اینستاگرام خود را تجاری کردند و حتی خیلی از افرادی که از اینستاگرام برای فعالیت شخصی استفاده می کردند مصمم تر شدند که کسب و کارهای خود را به سمت اینستاگرام سوق دهند و ساخت پیج کاری در اینستاگرام را شروع کردند. بیزنس پروفایل اینستاگرام نقطه عطفی برای دوست داشتنی تر کردن اینستاگرام برای بیزنس ها بود. اگر بدنبال این هستید که ببینید چگونه اینستا را نصب کنیم این مطلب را بخوانید. راستی اگر بدنبال اطلاعات بیشتر درباره تگ کردن در اینستاگرام هستید این مقاله را هم در بلاگ نشانت بخوانید.

بیزنس پروفایل یا اکانت تجاری اینستاگرام چیست؟

اما این بیزینس پروفایل اینستاگرام چیست که هر وقت حرف از کسب درآمد از اینستاگرام یا فروش در اینستاگرام می شود همه از آن حرف می زنند؟ اکانت تجاری اینستاگرام مخصوص کسانی است که اهداف تجاری دارند و با تغییر اکانت شخصی به اکانت تجاری اینستاگرام امکانات ویژه‌ای را در اختیار شما قرار می دهد که با کمک آنها می توانید پارامترهای بازاریابی خود را بسنجید و با تدوین استراتژی درست از حضور خود در اینستاگرام باعث افزایش فروش محصول و خدمات خود شوید و ارتباط با مشتریان خود را در اینستاگرام پیوسته تر و موثرتر کنید.

بیشتر بدانید: چگونه از قابلیت Paid Partnership اینستاگرام استفاده کنیم

مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام

اما بیزنس اکانت اینستاگرام چه امکاناتی به ما ارایه می کند؟ و مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام چیست؟ آیا واقعا این تغییر برای شما نیاز است؟ برای اینکه برای این تغییر آماده شوید این امکانات را برای شما نام می بریم:


1) دکمه تماس (Contact Button)

این قابلیت امکان اضافه کردن شماره تماس در اینستاگرام همچنین ایمیل را فراهم می کند  که به شما کمک می کند با مشتریان خود در اینستاگرام در ارتباط باشید.

دکمه تماس اینستاگرام Contact Button
دکمه تماس اینستاگرام Contact Button

2) قرار دادن لینک در استوری (Story Link)

اگر اینستاگرام شما در حالت شخصی باشد امکان قرار دادن لینک در استوری را ندارید که با جابجایی به بیزنس پروفایل می توانید در استوری های خود لینک قرار دهید این در صورتی است که تعداد فالوورهای شما از 10K بیشتر باشد.

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام
قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام

3) تبلیغات اسپانسری اینستاگرام (Instagram Ads)

یکی دیگر از قابلیت های Business Profile اینستاگرام اجرا کردن تبلیغات توسط خود شرکت اینستاگرام است که با زدن گزینه Promote در پست ها و استوری ها می توانید براحتی تبلیغات بازدیدی یا کلیکی اجرا کنید. اما در حال حاضر بخاطر تحریم ایران در لیست فیسبوک امکان اجرای دقیقی ندارید البته شرکت هایی هستند که ادعا می کنند این تحریم ها را دور زده اند اما در حقیقت با تنظیمات در تارگت ها توانسته اند تبلیغات را به بخش کمی از ایرانیان نمایش دهند که خوب بخاطر دلاری بودن هزینه ها زیاد بصرفه نیست.

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام
تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

4) ابزار آنالیز اینستاگرام (Instagram Insights)

شاید بتوان گفت بهترین قابلیتی که بیزینس پروفایل اینستاگرام در اختیارتان قرار می دهد اینسایت اینستاگرام است. این همان بخشی است که شما می توانید KPI های بازاریابی خود را از آنجا بررسی کنید و امکان تحلیل و آنالیز کاربران را خواهید داشت. این اطلاعات درباره سن، جنسیت، موقعیت مکانی، زمان آنلاین بودن و حتی بازدید از نمایه در ۷ روز گذشته و… می شود. همچنین می توانید آمار مربوط به پست های خود را ببینید و این امکانات تنها برای پست هایی است که بعد از تغییر به اکانت تجاری منتشر می کنید.

برای دیدن آمارهای هر پست هم View insights اینستاگرام در آن پست را بزنید و آمار ایمپرشن و ریچ و سیو و لایک و کامنت را مشاهده کنید.

ابزار آنالیز پست اینستاگرام View Insights
ابزار آنالیز پست اینستاگرام View Insights

بیشتر بدانید: 10 راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

چگونه بیزنس پروفایل داشته باشیم؟

خوب حالا چگونه می توانیم یک حساب تجاری در اینستاگرام داشته باشیم؟ شما با طی مراحل زیر می توانید بفهمید چگونه اکانت شخصی اینستاگرام را به حساب حرفه ای در اینستاگرام تغییر دهید:

1- وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

2- از قسمت تنظیمات Settings شوید

بیزینس پروفایل اینستاگرام و تنظیمات
بیزنس پروفایل اینستاگرام – تنظیمات

3- گزینه تغییر به حساب کاربری حرفه ای اینستاگرام را انتخاب کنید. (گزینه Switch to Professional Account که آبی رنگ است را انتخاب کنید)

بیزنس پروفایل اینستاگرام و تنظیمات حرفه ای
بیزنس پروفایل اینستاگرام

4- نوع عضویت حرفه ای خود را انتخاب کنید در اینجا شما اگر بیزنس هستید گزینه Business را انتخاب کنید زیرا اکانت Creator اینستاگرام برای تولید کنندگان محتوا و اینفلوئنسرها مناسب است و در مقاله دیگر راهنمای اکانت Creator اینستاگرام یا اکانت کریتور اینستاگرام را برایتان توضیح می دهیم.

بیزنس پروفایل اینستاگرام-انتخاب بیزنس اکانت
بیزنس پروفایل اینستاگرام – انتخاب بیزنس اکانت

5- اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

بیزنس پروفایل اینستاگرام - اطلاعات تماس
بیزنس پروفایل اینستاگرام – اطلاعات تماس

6- در اینجا می توانید اتصال اکانت اینستاگرام به فیسبوک را انجام دهید که امکانات مدیریتی از طریق فیسبوک هم به شما می دهد اما میتوانید با انتخاب گزینه Don’t Connect to Facebook Now فعلا بیخیال این اتصال شوید.

بیزنس پروفایل اینستاگرام-انتخاب پیج فیسبوک
بیزنس پروفایل اینستاگرام – اتصال پیج فیسبوک

7- با توجه بیزنس خود یک دسته برای آن انتخاب کنید. این گزینه مربوط به حوزه فعالیت شماست.

بیزنس پروفایل اینستاگرام - انتخاب دسته
بیزنس پروفایل اینستاگرام – انتخاب دسته

8- تبریک می گوییم شما وارد بیزینس پروفایل اینستاگرام شده اید. حالا می توانید جابجایی به حساب حرفه ای در اینستاگرام را تجریه کنید، چرخی بزنید و از امکانات آن لذت ببرید.

حساب بیزنس پروفایل اینستاگرام
بیزنس پروفایل اینستاگرام

چگونه اینستاگرام را از حالت بیزینس خارج کنیم؟

چرا پیج اینستاگرام را از حالت بیزینس (تجاری) خارج کنیم؟ احتمال این موارد را شنیده اید که اگر اکانت خود را تجاری کنید این مشکلات برای شما پیش می آید و اگر نیازی ندارید اکانت خود را بیزینسی نکنید

  • کاهش تعداد بازدید پست ها حدودا تا ۴۰ درصد نسبت به قبل از تغییر به پروفایل تجاری
  • گاها فالوورهایشان می گویند که مطالب اینستاگرامی آنها دیگر در صفحه خانه به آنها نمایش داده نمی شود.
  • کاهش میزان کلیک روی لینک بیو پروفایل که احتمالا به دلیل شلوغ شدن بخش بالایی صفحه است
  • کاهش و ریزش فالوورها پس از تبدیل به پروفایل تجاری
  • کاهش سرعت جذب فالوور پیج های بزرگ‌تر
  • افزایش ناگهانی تعداد کامنت های اسپم و حمله ربات های جذب فالور به بخش نظرات پست ها
  • کاهش تعداد کامنت ها و لایک ها


خوب حالا اگر به هر دلیلی خواستید بیزنس پروفایلی که ایجاد کرده اید را به حالت اولیه و اکانت شخصی برگردانید کافی است طبق مراحل زیرعمل کنید:

1- وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

2- از قسمت تنظیمات Settings شوید

بیزینس پروفایل اینستاگرام و تنظیمات
بیزنس پروفایل اینستاگرام – تنظیمات

3- گزینه تغییر به حساب کاربری شخصی اینستاگرام را انتخاب کنید. (گزینه Switched to Personal Account را انتخاب کنید)

چگونه پیج اینستاگرام خود را از حالت بیزینس تجاری خارج کنیم
بیزینس پروفایل یا اکانت تجاری اینستاگرام چیست؟

بیزینس پروفایل اینستاگرام یک تغییر اساسی به سمت حرفه ای شدن اکانت و افزایش امکانات اینستاگرام برای شرکت ها و کسب و کارهاست.

چگونه پیج اینستاگرام خود را تجاری کنیم؟

از قسمت تنظیمات اینستاگرام گزینه آبی رنگ Switch to Professional Account را انتخاب کنید و راهنمای کامل را از سایت نشانت بخوانید.

چگونه اینستاگرام را از حالت بیزینس خارج کنیم؟ (حذف بیزینس اکانت)

کافی است از قسمت تنظیمات اینستاگرم خود گزینه آبی رنگ Switch to Personal Account را بزنید

نحوه پرایوت کردن پیج بیزینس اینستاگرام چگونه است؟

اگر پیج خود را بیزینسی کرده باشید نمی توانید آن را پرایوت کنید زیرا بطور کلی یک پیج بیزینسی دلیلی برای بسته بودن و پرایوت بودن ندارد. برای این کار باید اینستاگرام خود را از حالت بیزینس خارج کنید.

ساخت پیج کاری در اینستاگرام چگونه است؟

با تبدیل اکانت شخصی اینستاگرام خود به پیزنس پروفایل می توانید اولین قدم های ساخت پیج کاری در اینستاگرام را بردارید.

امید دیوسالار

امید دیوسالار هستم، هم‌بنیان‌گذار پلتفرم نشانت، مدیر و کارشناس بازاریابی در شبکه های اجتماعی، برای برندهای مختلفی کار کردم و هنوز خیلی چیزها رو باید یاد بگیرم، اینجا مطالبی مینویسم که فکر می کنم لازمتون میشه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن