اینستاگراماینستاگرام مارکتینگ

پیج فیک چیست؟ روش های کاربردی تشخیص پیج فیک اینستاگرام

این روزها که اینفلوئنسر مارکتینگ و تبلیغات در اینستاگرام جزو استراتژی‌های ثابت شرکت‌هاست و هزینه‌های بالایی برایش پرداخت می‌شود، تشخیص پیج فیک اینستاگرام اهمیت بیشتری پیدا کرده است. صفحه‌های فیک می‌توانند در میان فالوورهای یک پیج باشند، برای پیج‌ها کامنت فیک بگذارند و اینگیجمنت فیک ایجاد کنند. کاری که این روزها در بسیاری از پیج‌ها انجام می‌شود و به صحنه‌سازی کمک می‌کند. صحنه‌سازی برای معتبر به نظر رسیدن پیج و فعال جلوه کردن آن. کار فیک‌ها بزرگ کردن عددهاست و نمی‌توانند روی کیفیت یک صفحه تاثیری بگذارند. اغلب فعالیت‌های فیک برای متخصصان با یک نگاه قابل تشخیص هستند. حتی افرادی که کمی با ظاهر پیج‌های فیک آشنا باشند می‌توانند با کمی دقت این صحنه‌سازی را تشخیص بدهند. برای اینکه بتونیم متوجه شویم که یک صفحه یا فالوورهای یک صفحه فیک هستند یا نه باید اول بدانیم صفحه فیک چه ویژگی‌هایی دارد و معمولا چه شکلی است؟ بر اساس تجربه در مواجهه با صفحه‌های فیک می‌شود نکات مشترکی میان آنها پیدا کرد که در ادامه با هم می‌خوانیم. اگر می‌خواهید از روش تگ کردن در اینستاگرام مطلع شوید این مقاله را هم در بلاگ نشانت بخوانید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

بیشتر بدانید: آموزش نصب اینستاگرام

روش تشخیص پیج فیک اینستاگرام

روش تشخیص پیج فیک اینستاگرام
روش تشخیص پیج فیک اینستاگرام

خیلی ها برای تبلیغات در اینستاگرام به دنبال پیج های معتبر می گردند و از طرفی می خواهند بدانند پیج فیک چیست و از چه روش هایی می توان یک پیج فیک را از یک پیج واقعی تشخیص داد.

ناهمخوانی تعداد فالوور با اینگیجمنت: یکی از مشخصات صفحه‌های فیک تعداد بالای فالوور در کنار اینگیجمنت بسیار کم است. مثلا اگر صفحه‌ای شصت‌هزار فالوور داشت اما هر پست آن فقط هشتاد لایک گرفته، باید به واقعی بودن این عدد شک کرد. معمولا صفحات در صورتی رشد می‌کنند که بتوانند اینگیجمنت خوبی داشته باشند. بنابراین اگر صفحه‌ای بسیار پرفالوور شده اما در هیچ دوره‌ای از فعالیتش نرخ مشارکت خوبی نداشته یا اصلا فعالیت خاصی نکرده، می‌توان تردید کرد که فالوورها خریده شده‌اند. البته این روزها با برگزار شدن مسابقات اینستاگرام با جوایز میلیونی، بعضی از صفحات این چنینی هم آنهایی هستند که با اسپانسر شدن و پرداخت هزینه در مسابقات بزرگ فالوور زیادی جذب کرده‌اند اما در صورتی که مشارکت پایینی داشته باشند تفاوت چندانی با صفحه فیک ندارند. چرا که باز هم نرخ مشارکت پایین و حضور فالوورها هرچند با میل خودشان فالو کرده باشند بی‌اثر خواهد بود پیشنهاد ما این است اگر به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام هستید این مطلب را بخوانید.

فالوورها و کامنت‌های خارجی: بسیاری از سرویس‌های فروش لایک و فالوور خدمات خود را به دو دسته تقسیم کرده‌اند. فروش فالوور و لایک ایرانی و خارجی. خدمات ایرانی تعرفه گران‌تری دارند و بسیاری از مشتریان این سرویس‌ها ترجیح می‌دهند فالوور خارجی ارزان‌تر بخرند. کاری که تشخیص فیک بودن صفحه‌شان را بسیار راحت می‌کند. زمانی که در این صفحات به لایک‌ها و کامنت‌ها و فالوورها نگاه می‌کنید عده زیادی کاربر خارجی را می‌بینید که مشخص نیست چطور یک پیج ایرانی را دنبال کرده‌اند و به آن واکنش نشان می‌دهند. با توجه به اینکه این فیک‌ها به سرعت قابل تشخیص هستند، کمتر از آنها استفاده می‌شود اما بسیاری از کاربران از این موضوع اطلاع ندارند و به دلیل قیمت پایین‌تر از آنها استفاده می‌کنند.

فالوورهایی با تعداد فالوینگ بالا: راحت ترین راه تشخیص پیج فیک اینستاگرام این مورد است، بسیاری از صفحات فیک برای این ساخته می‌شوند که به عنوان فالوور یا مشارکت کننده به فروش برسند. برای همین اغلب این صفحه‌ها علی‌رغم داشتن پست‌های کم، هزاران صفحه را فالو می‌کنند. وجود چند مورد از این نوع صفحات در میان فالوورها می‌تواند لزوما به معنی فیک بودن نباشد بلکه متعلق به کاربرهای کنجکاو باشد که صفحات زیادی را زیر نظر دارند. اما به تعداد بسیار زیاد چنین صفحاتی در میان فالوورهای یک پیج می‌شود شک کرد. پس همیشه باید تعداد زیادی از صفحات را بررسی کنیم و اگر فقط چند مورد از آنها این ویژگی را داشتند نمی‌توانیم مطمئن باشیم که صفحه فیک است.

فالوور و فالووینگ بالا بدون پست: چرا باید کسی صفحه‌ای را دنبال کند که هیچ پستی ندارد؟ اگر تعداد زیادی صفحه در میان فالوورهای یک پیج دیدید که هزاران فالوور و فالووینگ دارند اما هیچ پستی ندارند، به واقعی بودن این پیج شک کنید. بسیاری از فروشندگان لایک و فالوور فیک، فرصت نمی‌کنند برای تمام اکانت‌های فیکی که درست کرده‌اند پست منتشر کنند! اما با این اکانت‌ها عده زیادی از مشتریانشان را فالو می‌کنند. از طرف دیگر این ربات‌ها هم همدیگر را فالو می‌کنند تا چندان فیک به نظر نرسند و فالوور هم داشته باشند. اما از آنجایی که سازندگان این صفحات تعداد زیادی اکانت ایجاد می‌کنند به این نکات توجه نمی‌کنند و فیک بودن صفحه آشکار می‌شود. معمولا بسیاری از فالوورها و فالوینگ‌های این صفحه‌ها هم ویژگی‌هایی شبیه به همین صفحه‌ها را دارند و قابل تشخیص‌اند و تشخیص فیک بودن پیج اینستاگرام را راحت می کنند. در ضمن اگر میخواهید با انواع ربات اینستاگرام آشنا شوید این مطلب را بخوانید.

عکس‌های تکراری در صفحه: بسیاری از صفحه‌های فیک برای اینکه فیک به نظر نرسند و تشخیص پیج فیک اینستاگرام را برای ما سخت تر کنند چند پست منتشر می‌کنند اما به خاطر عدم دقت بدون اینکه صفحه را خصوصی کنند تا عکس‌ها دیده نشود یک پست را چند بار منتشر می‌کنند و به این ترتیب فیک بودن خود را محرز می‌کنند. دیدن چندین مورد از این صفحات در میان فالوورها یا مشارکت کننده‌های یک پیج می‌تواند به معنی خرید فالوور و لایک باشد. البته بعضی از این پیج‌های فیک هم با داشتن عکس‌های تکراری پرایوت هستند و تشخیص آنها کمی دشوارتر است. اما در این موارد هم دیده شده اکانت‌های مختلف پرایوت با یک تصویر ثابت به عنوان عکس پروفایل، گروهی ساخته شدن این پیج‌ها را آشکار کرده است. یعنی در میان لایک‌های یک پست چندین پروفایل را با عکس مشابه می‌بینید. چون سازنده این ربات‌ها -خیلی ساده- فرصت نکرده عکس‌های متنوعی پیدا کند!

نام کاربری‌های مجهول: وقتی به صورت انبوه پروفایل‌هایی برای فروش ساخته می‌شود، کفگیر نامگذاری گاهی به ته دیگ می‌خورد و اسم‌های عجیب و غریب برای کاربرهای فیک انتخاب می‌شود. مثلا کاربری به نام 387478 به احتمال زیاد یک کاربر عادی نیست. وجود تعداد زیاد چنین کاربرهایی می‌تواند نشانه فیک بودن بخشی از فالوورهای یک صفحه باشد ویکی از راه های تشخیص پیج فیک اینستاگرام این مورد است. گاهی هم متوجه می‌شوید که در میان لایک‌های یک کاربر سری مشابهی از نامگذاری صفحه دیده می‌شود. مثلا اسم کاربری همه لایک کننده‌ها یا تعداد زیادی از آنها شامل یک اسم دختر یا پسر و یک عدد 4 رقمی هستند. این الگوها هم ما را به اطمینان درباره فیک بودن دسته خاصی از اکانت‌ها می‌رساند. همه آنها با هم ساخته شده‌اند و سازنده‌شان مجبور شده با یک الگو چندین اکانت را یکجا تولید کند!

اینگیجمنت غیرمنطقی: دشوارترین صفحه‌ها برای تشخیص فیک بودن همین صفحه‌ها هستند؛ سرویس‌هایی که فالوور و لایک و ویو فیک می‌فروشند به مرور متوجه آشکار شدن نکاتی که در بالا گفتیم می‌شوند و تلاش می‌کنند ظاهر منطقی‌تری به صفحه‌های فیک بدهند تا در نگاه اول فیک به نظر نرسند. مثلا عکس پروفایل عادی انتخاب می‌کنند، حتی یک بیوی احساسی می‌نویسند و برای پست‌های محدودی که می‌گذارند اینگیجمنت فیک هم ایجاد می‌کنند تا میزان فالوور و فالووینگ با مشارکت پست‌هایشان منطقی به نظر برسد. اما قطعا برای تولید محتوا در هزاران صفحه دروغین وقت صرف نمی‌کنند. بنابراین اگر دقت کنید در این صفحه‌ها اینگیجمنت غیرمنطقی خواهید دید. مثلا تصویر یک گل معمولی بدون کپشن که در صفحه شما کسی نگاهش نمی‌کند اینجا دوهزار لایک خورده و این منطقی نیست. بنابراین به این نشانه هم دقت کنید و کمی از شم اینستاگرام‌شناسی‌تان استفاده کنید! سازنده این پیج‌ها هر چقدر هم حوصله داشته باشند، فرصت نمی‌کنند پست‌های ارزشمند با معنی برای این همه صفحه تولید کنند.

بیشتر بدانید: جدیدترین راهنمای بیزینس پروفایل اینستاگرام

تشخیص اصل یا فیک بودن فالورهای یک اکانت اینستاگرام  

حالا که با راه های تشخیص پیج فیک اینستاگرام آشنا شدید، چطور می‌توانیم مطمئن شویم که یک صفحه یا پست فالوور و لایک فیک دارد؟ روش اصلی رسیدن به این مساله، این است که در میان فالوورهای پیج تعداد بسیار زیادی صفحه با خصوصیاتی که گفته شد پیدا کنیم. برای این کار به قسمت فالوورها می‌رویم و به صورت رندوم تعداد زیادی از اکانت‌ها را بررسی می‌کنیم تا ببینیم معیارهایی را که گفته شد دارند یا نه. همچنین خود صفحه اصلی را هم از لحاظ میزان مشارکت بررسی می‌کنیم تا متوجه شویم تعداد فالوور آن با نرخ مشارکت همخوانی دارد یا نه.

ممکن است شما هر کدام از این نشانه‌ها را در صفحه‌های غیرفیک هم ببینید. نکته اینجاست که کاربرهای معمولی هم ممکن است با فعالیت‌های عجیب فیک به نظر برسند. مثلا شخصی را در نظر بگیرید که هزار صفحه را فالو می‌کند اما هیچ پستی نمی‌گذارد. این کاربر لزوما فیک نیست و شاید صرفا یکی از تماشاگران اینستاگرامی باشد که خودش فعالیتی ندارد. نشانه اصلی برای اطمینان ما از فیک بودن فالوورها یا لایک‌ها، تعداد بالای این نوع کاربرها در میان فالوورهای یک صفحه است که شک فیک بودنش را به یقین نزدیک می‌کند. بنابراین اگر این نشانه‌ها را در یک صفحه به تعداد زیادی مشاهده کردید حتما برای هزینه کردن در چنین صفحه‌ای تجدیدنظر کنید.

ممکن است صفحه‌ای که فالوور و لایک فیک دارد متعلق به یک اینفلوئنسر، یک برند یا کسب و کار خانگی یا هر نوع صفحه‌ای باشد. بنابراین قبل از شکل دادن هر نوع همکاری با اینفلوئنسرها یا صفحات مختلف کسب و کارها، آن را بررسی کنید تا از نتیجه‌بخش بودن این همکاری و فعالیت مشترک مطمئن شوید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

شناسایی فالوورهای روح

شناسایی فالوورهای روح
شناسایی فالوورهای روح

فالوورهای غیرفعال همیشه هم فیک نیستند. گاهی آنها متعلق به کاربر واقعی هستند اما این کاربر فعالیتش را کم کرده، به اینستاگرام سر نمی‌زند و تبدیل به چیزی شده که اصطلاحا به آن فالوور روح یا ghost follower می‌گویند. گاهی هم فالوورهای روح فقط برای شما روح هستند! یعنی کاربر فعال اینستاگرام‌اند اما در صفحه شما نه لایک می‌کنند، نه کامنت می‌گذارند و نه هیچ مشارکت دیگری دارند. این فالوورها برای صفحه مضر هستند چرا که در شمار فالوور به حساب آمده‌اند اما در اینگیجمنت نقش ندارند. یعنی اگر اینستاگرام پست ما را ابتدا به بخشی از فالوورها نشان بدهد که شامل این فالوورهای روح هم هست، این افراد به اندازه کافی مشارکت نشان نخواهند داد که اینستاگرام پست ما را خوب تشخیص دهد و به دسته دیگری از فالوورهایمان هم نمایش بدهد. اما خبر خوب این است که فالوور روح قابل فعال کردن است! با اقداماتی که کمک می‌کند به این افراد انگیزه مشارکت بدهیم می‌توانیم آنها را کم کم به سمت فعال شدن ببریم. مثلا مسابقه برگزار کنیم یا محتوای نوع جدید اضافه کنیم که ممکن است برای آنها جذابتر باشد.

ممکن است یکی از دلایل زیاد شدن فالوورهای روح این باشد که در صفحه تغییر اساسی ایجاد شده است. مثلا تصور کنید شما مسابقات زیادی در صفحه برگزار می‌کردید، بخشی از فالوورهای شما به دنبال شانس برنده شدن جایزه در صفحه شما حضور داشتند و حالا مدتی است دیگر مسابقه برگزار نمی‌کنید. طبیعی است که آنها هم انگیزه فعالیت را از دست داده‌اند. بنابراین بررسی کنید تا متوجه شوید چه چیزی در صفحه‌تان تغییر کرده که فالوورهای قبلی انگیزه مشارکت ندارند. اگر می‌توانید بخشی از آن فعالیت‌ها را زنده کنید تا آنها هم دوباره علاقمند به فعالیت شوند.

گاهی مشکل با هیچ اقدام خاصی حل نمی‌شود و این فالوورهای روح اصلا یا اکانت شما را دیگر نمی‌بینند و فراموش کرده‌اند یا کلا اپلیکیشن اینستاگرام را فراموش کرده‌اند. در این مورد بهترین راه چاره افزایش تعداد فالوورهای فعال با پست کردن محتواهای جذاب است. چرا که فالوور غیرفعال تقریبا در تمام صفحات وجود دارد. هر چقدر صفحه قدیمی‌تر باشد تعداد این اکانت‌ها هم بیشتر می‌شود. بعضی اپلیکیشن‌ها مثل cleaner برای کمک به شناسایی این فالوورها و حذف آنها امکاناتی دارند اما متاسفانه دقیق نیستند و هنوز نتوانسته‌اند کاربران را راضی کنند.

تشخیص لایک فیک در اینستاگرام

شیوه تشخیص لایک فیک در اینستاگرام تفاوت چندانی با شیوه تشخیص فالوور فیک ندارد. به همان ترتیب باید لایک‌های تعدادی از پست‌ها را باز کنید، اکانت‌هایی که لایک کرده‌اند را به صورت رندوم بررسی کنید تا متوجه شوید تعداد زیادی از آنها خصوصیات صفحات فیک را دارند یا نه. اگر در تعداد زیادی از آنها این خصوصیات وجود داشت، احتمالا برای پست‌ها لایک خریداری شده است.

تشخیص کامنت‌های فیک در اینستاگرام

تشخیص کامنت‌های فیک در اینستاگرام
تشخیص کامنت‌های فیک در اینستاگرام

کامنت‌های فیک در اینستاگرام به راحتی قابل تشخیص هستند. این کامنت‌ها همیشه مضمون‌های یکسانی دارند مثلا: عالی، خیلی خوب بود، یا اموجی‌های ساده‌ای مثل دست زدن و تشویق کردن و قلب… زمانی که به واقعی بودن یا نبودن کامنت‌های پست شک می‌کنید، باید دقت کنید که آنها ارتباط مستقیمی با موضوع پست دارند یا فقط برای اینکه چیزی نوشته شده باشد درج شده‌اند؟ اغلب آنها عین هم هستند یا هر کدام به نوعی نوشته شده‌اند. اگر نتوانستید اطمینان پیدا کنید، اکانت‌هایی را که کامنت گذاشته‌اند باز کنید و تعدادی از آنها را بررسی کنید. اگر فیک باشند به احتمال قوی همان خصوصیات اکانت‌های فیک را دارند.

آیا لایو فیک و تقلبی هم در اینستاگرام امکان پذیر است؟

آیا لایو فیک و تقلبی هم در اینستاگرام امکان پذیر است؟
آیا لایو فیک و تقلبی هم در اینستاگرام امکان پذیر است؟

شاید باورش دشوار باشد ولی بازدید لایو هم می‌تواند فیک باشد. وقتی وارد یک لایو اینستاگرامی می‌شوید، در بالا سمت راست عدد تعداد افرادی که در لایو حاضر هستند را می‌بینید. این عدد هم می‌تواند دستکاری شده و فیک باشد. در حال حاضر سرویس‌هایی برای فروش ویو لایو وجود دارد و بعضی تلاش می‌کنند با افزایش شمار بازدیدکنندگان لایو با این ترفند، به تاپ لایوهای اینستاگرام راه پیدا کنند. گرچه اینستاگرام به سرعت الگوریتم خود را با شیوه‌های مختلف تقلب تطبیق می‌دهد و احتمالا مدت زیادی طول نمی‌کشد که این ترفند بی‌اثر می‌شود. یکی از شیوه‌های تشخیص وجود ویو فیک در لایو این است که تعداد ویو بالاست اما مشارکت بسیار پایین است و کامنت و لایک چندانی در لایو دیده نمی‌شود.

ویو استوری، تپ استیکر استوری و تقریبا تمام فعالیت‌های اینستاگرامی امکان فیک بودن را پیدا کرده‌اند. فروش تمام این سرویس‌ها در حال انجام است ولی آنچه اهمیت دارد این است که این فعالیت‌های فیک هرگز به اقدامی در دنیای واقعی منجر نمی‌شوند. هرگز افزایش فروش به همراه ندارند و در نهایت فایده واقعی نخواهند داشت. پس بهترین کار این است که وقت خود را صرف این روش‌ها نکنیم و در عوض با صداقت فعالیت کنیم تا نتیجه آن را در دنیای واقعی هم به شکل ملموس ببینیم و بتوانیم به فعالیت حرفه‌ای ادامه بدهیم.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼
پیج فیک چیست؟

پیج فیک صفحه‌ای است که به منظور ایجاد فعالیت مصنوعی برای افزایش لایک و فالوور و سایر عددها ایجاد شده و فعالیت واقعی ندارد.

آیا برای تشخیص پیج فیک نرم افزار یا برنامه‌ای وجود دارد؟

تشخیص پیج فیک نیازی به نرم افزار ندارد. با آشنایی با ویژگی‌های این صفحات به راحتی می‌توانیم آنها را تشخیص بدهیم.

روش‌های فهمیدن تعداد فالوور دقیق در اینستاگرام برای یک پیج چیست؟

برای فهمیدن تعداد فالوور غیرفیک روش دقیقی وجود ندارد اما پلتفرم‌هایی مثل hypeauditor در ازای پرداخت هزینه اشتراک، اطلاعات حدودی را درباره واقعی بودن فالوورها بر اساس میزان فعالیت آنها در اختیار شما قرار می‌دهند.

روش های تشخیص و تست پیج فیک، لایک و کامنت فیک چیست؟

برای تشخیص پیج، لایک و کامنت فیک لازم است به ویژگی‌های تعداد زیادی از صفحات به صورت رندوم دقت کنیم و متوجه شویم حجم زیادی از آنها غیرعادی هستند یا نه.

ربات فالوور فیک چگونه عمل می کند؟

ربات جذب فالوور فیک، در ازای پرداخت هزینه، به تعداد مورد نظر شما فالوور به صفحه‌تان اضافه می‌کند اما این فالوورها با صفحه شما مشارکت ندارند.

آیا خرید پیج اینستاگرام ارزان می‌تواند بازخورد خوبی به بیزینس شما بدهد؟

خیر. پیج خریداری شده مقدار زیادی فالوور فیک دارد که با شروع فعالیت شما، در پیج فعالیتی نخواهند داشت و رشد آن را دشوارتر می‌کنند.

آیا فروش پیج اینستاگرام راهکار درستی برای خریدار است؟

خیر خرید و فروش پیج اینستاگرام کاربردی ندارد چرا که دنبال کنندگان یک پیج حتی اگر واقعی باشند برای موضوع دیگری آن را دنبال کرده بودند. از طرف دیگر فالوور واقعی ارزشمند است و با قیمت ارزان فروخته نمی‌شود.

مینا عینی فر

مینا عینی‌فر هستم. چندین ساله کار تولید محتوا کردم و در زمینه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم.

نوشته های مشابه

‫8 نظرها

    1. سلام بله حتی خیلی ها بات ساختن براش با احتیاط و دقت جواب به سوالات خودتون رو بررسی کنید بات نباشه
      و اینکه از چه نظر فیک بودن رو بررسی میکنید. جواب دایرکت دادن صرفا دلیلی برای واقعی بودن فالورهاش نیست

  1. پیج های موسوم به پیجهای مسابقه همیشه از تعداد زیادی فالور فیک استفاده میکنند. در هفتاد درصد مواقع هم چند تاپیج الکی برای تقدیم جایزه بهشون استفاده میکنن. حتی مشهورترین پیجهای مسابقه

  2. سلام. من یه اشتباهی کردم از یه سایت خارجی ۵۰تا ویو جعلی رایگان برای یکی از پستام گرفتم.آیا امکان حذف این ۵۰ ویو جعلی هست؟😣

  3. سلام ببخشید علت اینکه هرروز چندین تا پیج فیک فالوم میکنن چیه تو همه پیجاشم دوالی ستا پست بیشتر نداره فالویینگا‌و فالورزاشم خیلی کمن و یسریا هم مشترکن تو پیجاش ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن