آموزش استفاده از اینستاگراماینستاگرام

نحوه تگ کردن در اینستاگرام – چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

چرا تگم نکردی؟ اگر شما هم از کاربران فعال اینستاگرام باشید احتمالا چالش های تگ کردن و تگ نکردن دوستان یکبار دامن گیرتان شده است. ما که آخرش نفهمیدیم کدام دوستمان را تگ کنیم و کدام یکی خوشش نمیاد تگ شود. اما اگر کسی را تگ نکردید چون نمی دانستید چگونه در اینستاگرام تگ کنید ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم.

تگ كردن در اينستاگرام چیست

شما هم این کلمه را بارها شنیده اید اما نمیدانید تگ كردن در اينستاگرام چیست ؟ خوب تگ کردن در اینستاگرام یکی از ویژگی های تقریبا قدیمی اینستاگرام است که در جاهای مختلف اینستاگرام کاربرد دارد مثلا اگر بخواهید بدانید تگ کردن در پست اینستاگرام چیست میتوانیم بگوییم همان تگ کردن روی تصاویر است که اگر شخصی در تصویر وجود دارد به همه نشان میدهید او کیست. اگر بخواهید بدانید تگ کردن در کامنت اینستاگرام چیست باید بگوییم همان منشن کردن است که در قسمت کامنت بعد از علامت @ نام کاربری اینستاگرام آن شخص را می نویسید و منشن می کنید. در حقیقت اگر بصورت کلی بخواهیم بگوییم تگ کردن در اینستاگرام چیست میتوانیم بگوییم تک کردن یک فرد در اینستاگرام راهی برای نشان دادن و خبردار کردن اکانت فرد مورد نظر که تگ شده است همچنین نمایش آن اکانت برای عموم و یا فالوورهای شما که شما را دنبال می کنند. آیا طریقه نصب اینستاگرام را می دانید؟ این مطلب بصورت جداگانه می تواند به شما کمک کند.

کاربرد تگ در اینستاگرام

اینستاگرام پر شده از عکس های دسته جمعی و شلوغ که پیدا کردن یکی از بین این همه آدم توی عکس سخت شده یا اگر کنجکاو باشی کسی که دوستت عکسش را پست کرده کیست، تگ کردن و زدن برچسب در اینستاگرام هم برای همین است و بدون آن فهمیدن این موضوع حکم پیدا کردن سوزن در انبار کاه را دارد. تگ کردن در اینستاگرام یعنی شما روی فردی در عکس یا ویدیو نامش را بنویسید و یا پیج اینستاگرام آن وارد کنید. گاهی هم در پروژه های کاری آدرس پیج اینستاگرامی را به عنوان همکار تگ می کنید تا همه بدانند این پروژه را با همکاری هم انجام داده اید. گاهی هم با تگ کردن دوستتان ریز عکس یا ویدیویی او را از وجود چنین پستی مطلع می کنید که اینجا تگ کردن برای اطلاع دادن است.  اما بعد از اینکه فهمیدیم تگ کردن در اینستاگرام چیست حالا چگونه دوستانمان را در اینستاگرام تگ کنیم ؟

منشن در اینستاگرام

تفاوت تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تگ کردن با منشن کردن تقریبا یکی است و توصیه می کنیم خودتان را بیهوده درگیر این که کدام درست است و کدام درست نیست نکنید. اما اگر بخواهیم تخصصی تر به این موضوع اشاره کنیم اصلاح تگ کردن برای زمانی است که می خواهید اسم کسی در عکس یا ویدیوهای پستتان نمایش داده شود و اصلاح منشن کردن برای استوری و کامنت بکار می رود. اگر بخواهیم مثالی بیاوریم می توانیم به مسابقات منشن در اینستاگرام اشاره کنیم که باید چند نفر از دوستانتان را زیر آن پست منشن کنید که یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام برگزاری مسابقات شبیه این است.

چگونه در کامنت اینستاگرام تگ کنیم؟

شما می توانید زیر پست های خودتان یا دیگران دوستانتان در قسمت کامنت تگ کنید. نحوه تگ کردن در کامنت به این صورت است که کافی است علامت اتساین @ را تایپ کرده و در ادامه بدون هیچ فاصله ای نام کاربری یا آیدی اینستاگرام آن فرد را بنویسید. در این حالت هم گاهی لیست پیشنهادی ایجاد می شود که با ضربه روی پروفایل فرد مورد نظر می توانید آن را انتخاب کنید. تگ کردن در کپشن هم دقیقا مثل تگ کردن در کامنت اینستاگرام است.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام - در کامنت ها
چگونه در کامنت اینستاگرام تگ کنیم؟

نحوه تگ کردن در استوری اینستاگرام

نحوه تگ کردن روی استوری اینستاگرام هم شبیه تگ کردن در کامنت و کپشن است بدین صورت که در قسمت تایپ استوری با نوشتن علامت اتساین @ و سپس آیدی اینستاگرام دوستتان می توانید او را در استوری هایتان تگ کنید. دقت داشته باشید اگر به آرامی تایپ کنید می توانید لیست پیشنهادی دوستانتان با همین نام را ببینید و از بین آنها فرد مورد نظر را انتخاب کنید تا خیالتان راحت شود که به درستی تگ می شود.

این نکته یادتان باشد گاهی اگر اسم فرد را حروف کوچک بنویسید و یا آن را با دو انگشتتان بکشید و یا اندازه تگ را کوچک کنید دیگر تگ عمل نمی کند و دوستتان به درستی منشن نمی شود.

بیشتر بدانید: چگونه از قابلیت Paid Partnership اینستاگرام استفاده کنیم

نحوه تگ کردن افراد در عکس های اینستاگرام

بعد از آموزش تگ کردن روی استوری حالا نوبت آن رسیده بگویم چگونه در اینستاگرام تگ کنیم ، برای تگ کردن افراد در عکس پست تان، عکس مورد نظر را برای پست کردن انتخاب کنید و تا مرحله قبل از انتشار و آپلود کردن عکس جلو بروید.

  1. حالا قبل از اینکه عکس را منتسر کنید روی گزینه Tag People ضربه بزنید.
  2. در مرحله بعد روی چهره یا بدن فردی که می خواهد تگش کنید ضربه بزنید. تصویری ظاهر می شود که از شما می پرسد او کیست؟

3. اسم آن شخص یا آدرس پیج اینستاگرام او را تایپ کنید

4. زمانی که پروفایلش را دیدید روی آن ضربه بزنید و انتخابش کنید. حالا می توانید اسم دوستی که در تصویر تگش کردید را ببینید. و با خیال راحت پستتان را منتشر کنید.

دقت کنید حتما پروفایل را انتخاب کنید گرنه بعد از انتشار قابلیت تپ ندارد و خط دار نمی شود و نمی توان با ضربه روی اسمی که تایپ کرده اید براحتی به آدرس اینستاگرام دوستتان رفت.

چگونه روی فیلم تگ کنیم؟

تگ کردن افراد در ویدیوی اینستاگرام درست شبیه تگ کردن افراد در پست اینستاگرام است و کافی است بعد از انتخاب ویدیو برای پست کردن و قبل از انتشار روی گزینه Tag People ضربه بزنید و نام فرد را وارد و پروفایلش را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: آموزش گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

بستن تگ در اینستاگرام

اگر نمی خواهید کسی در اینستاگرام روی عکس هایش شما را تگ کند و یا حتی تگ کردن روی استوری را برای دیگران ممنون کنید به این صورت عمل کنید:

در صفحه اینستاگرام خود از قسمت منو بروید و چرخ دنده تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید. سپس روی Privacy ضربه بزنید و Tags را انتخاب کنید.

در اینجا می توانید با انتخاب No One به هیچ کس اجاره تگ ندهید و یا با انتخاب Manually Approve Tags کاری کنید که پس از تایید شما تگ در عکس قرار گیرد بصورتی که اگر کسی شما را تگ کرد قبل از تگ شدن برای شما یک درخواست می آید و اگر شما اجازه بدهید تگ شدن شما در عکس دیگران نمایش داده می شود.

تگ در اینستاگرام چیست؟

به برچسب زدن روی تصاویر، ویدیوها و استوری های اینستاگرام تگ (Tag) می‌گویند

حداکثر چند نفر را می شود تگ کرد؟

شما حداکثر می توانید 20 نفر را همزمان در یک عکس تگ کنید. اگر کاربران زیادی را در فاصله زمانی کم و پشت سر هم تگ کنید اینستاگرام برای مدتی شما را بلاک می کند.

چگونه تگ را حذف کنیم؟

برای حذف کردن تگ خودتان از روی عکس کافی است روی تگ مورد نظر ضربه بزنید و گزینه Remove Tag را انتخاب کنید.

امید دیوسالار

امید دیوسالار هستم، هم‌بنیان‌گذار پلتفرم نشانت، مدیر و کارشناس بازاریابی در شبکه های اجتماعی، برای برندهای مختلفی کار کردم و هنوز خیلی چیزها رو باید یاد بگیرم، اینجا مطالبی مینویسم که فکر می کنم لازمتون میشه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن