اینستاگرام

راهنمای قفل کردن صفحه اینستاگرام

شاید راهنمای خصوصی کردن یا private کردن پیج اینستاگرام عنوان مناسب تری برای این نوشته باشد. در این نوشته می خواهیم به طور کامل بحث قفل کردن صفحه اینستاگرام را بررسی کنیم. قفل کردن صفحه اینستاگرامی در اصل خود تنظیمات بسیار ساده ای دارد. ما در این نوشته به همین موضوع اکتفا نمی کنیم. ما چگونگی قفل کردن صفحه،‌ قفل کردن صفحات بیزینسی، مزایا و معایب این کار و چند ترفند را مورد بحث قرار می دهیم. به طور خلاصه در ادامه هر آنچه را که باید در مورد حساب های خصوصی اینستاگرام بدانیم، بررسی میکنیم. لطفا تا انتهای نوشته همراه ما باشید.

قفل کردن صفحه اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

قفل کردن صفحه ی اینستاگرام به طور ساده یعنی کاری کنیم که تنها کسانی که ما اجازه می دهیم، عکس ها و ویدئوهای منتشرشده ی ما را ببینند. در دنیای اینستاگرام دو نوع حساب کاربری داریم: حساب های عمومی و حساب های خصوصی. به طور پیشفرض همه ی حساب های ساخته شده در اینستاگرام عمومی یا public هستند؛ مگر شما بخواهید این وضع رابرای صفحه ی خودتان تغییر دهید. بدیهی است که محتوای حساب های عمومی توسط همه قابل رویت است. اما حساب خصوصی (private) یا قفل کردن صفحه اینستاگرام چگونه ایجاد می شود؟ در این بخش به این دو سوال می پردازیم.

بیشتر بدانید:آموزش نصب اینستاگرام

معنی کلمه ی پرایوت در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام در ذات خود برای privacy یا حریم خصوصی کاربران اهمیت زیادی قائل است. خصوصی کردن حساب های اینستاگرامی یا private کردن آن نیز در راستای همین هدف انجام می شود. یک حساب private در اینستاگرام از دید همه ی کاربران مخفی است،‌ مگر کسانی که صاحب صفحه تصمیم بگیرد محتوا را با آنها به اشتراک بگذارد. پس کلمه ی private  یعنی خصوصی و در اینستاگرام با عبارت private account یا اکانت پرایوت (خصوصی) روبرو هستیم. در مقابل این عبارت Public account یا اکانت پابلیک (عمومی) وجود دارد. پس آنچه باید به دنبالش باشیم پرایوت یا پابلیک کردن پیجمان است؛ چیزی که در اصطلاح عام قفل کردن صفحه اینستاگرام یا باز کردن صفحه اینستاگرام نام دارد. باید بگوییم که صفحه ی عمومی و خصوصی دو حالت مختلف “یک اکانت” در اینستاگرام هستند. یعنی تبدیل این دو حالت بهم صرفا یک تنظیمات ساده است. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ بند بعدی به این موضوع اختصاص دارد.

راهنمای قفل کردن صفحه اینستاگرام

چگونه صفحه اینستاگرام شخصی را قفل کنیم؟

موارد گفته شده در این بخش تنها در یک صورت به کار شما می آید: صفحه ی اینستاگرامی ساخته باشید که به طور پیشفرض در حالت عمومی باشد. بعلاوه اکانت شما باید اکانت شخصی باشد، یعنی بیزینس نباشد. اگر نمیدانید اکانت بیزینسی چیست نوشته ی: راهنمای کامل ساخت اکانت بیزینسی  را بخوانید. البته در بخش های بعدی این نوشته خصوصی کردن اکانت های بیزینسی را بررسی می کنیم. همانطور که گفتیم تبدیل اکانت عمومی به خصوصی یا قفل کردن صفحه اینستاگرام تنظیمات ساده ای دارد. برای اینکار در صفحه ی پروفایلتان از مسیر زیر پیش بروید:

 1. در صفحه ی اصلی پروفایل اینستاگرام خود بر روی سه خط بالای صفحه سمت راست بزنید.
 2. در منوی کناری روی setting بزنید.
 3. در صفحه ی باز شده بر روی privacy بزنید.
 4. ذیل بخش connection عبارت account privacy را مشاهده می کنید.
 5. روی آن بزنید. در صفحه ی باز شده یک دکمه ی کشیدنی مشاهده میکنید که برای قفل کردن صفحه اینستاگرام باید آن را به سمت راست بکشید. با اینکار دکمه به رنگ آبی در می آید.
 6. در پنجره ی پاپ آپ ظاهر شده روی change  بزنید.

تصویر زیر مراحل کار را به خوبی نشان میدهد:

چگونه صفحه اینستاگرام شخصی را قفل کنیم

قفل کردن اینستاگرام فارسی

اگر زبان اینستاگرام شما فارسی باشد، همچنان روند مشابهی برای قفل صفحه اینستاگرام در پیش دارید. برای قفل کردن یا خصوصی کردن صفحه در اینستاگرام فارسی مطابق مسیر زیر پیش بروید:

 1. در صفحه اصلی بر روی سه خط بالای صفحه سمت چپ بزنید.
 2. در منوی باز شده روی عبارت “حریم خصوصی” بزنید.
 3. زیر بخش ارتباطات روی “خط مشی حساب” بزنید.
 4. در صفحه باز شده دکمه ی کشیدنی را به راست بکشید تا به رنگ آبی در بیاید.
 5. در باکس پاپ آپ ظاهر شده روی صفحه بر روی تایید بزنید تا تغییر حساب انجام شود.
قفل کردن اینستاگرام فارسی

با انجام تنظیمات گفته شده حساب شما به حساب خصوصی تبدیل شده و یا قفل می شود. با اینکار اتفاقی برای فالورهای فعلی شما نمی افتد و همه چیز مانند گذشته پیش می رود. تنها موضوعی که از این به بعد تغییر می کند این است که افراد جدید نمی توانند محتوای صفحه ی  شما را ببینند. برای دیدن عکس ها و ویدئوهای شما باید برای شما در خواست فالو یا فالو ریکوئست ارسال کنند. یعنی از حساب خودشان به صفحه ی پروفایل شما بیایند. برای روی دکمه ی follow بزنند و تا قبول شدن درخواستشان از سمت شما صبر کنند:

در این حالت اشخاص دیگر چنین تصویری را در صفحه ی شما می بینند:

راهنمای قفل کردن اینستاگرام فارسی

از آن طرف شما در activity  یا فعالیت خود، فالو ریکوئست جدیدی دریافت می کنید که می توانید آن را قبول کنید یا حذف کنید:

مراحل قفل کردن اینستاگرام فارسی

برای دسترسی به بخش activity بر روی آیکون قلب در نوار پایینی اپلیکیشن اینستاگرام خود بزنید. در بخش بالای صفحه ی باز شده ریکوئست های خود را می بینید.

با قبول کردن این درخواست ها، اشخاص جدیدی در واقع وارد حریم خصوصی اینستاگرام شما می شوند. این افراد می توانند محتوای شما شامل عکس و ویدئو را مشاهده کنند. در صورتیکه هر یک از فالورهای فعلی شما بخواهند محتوای شما را از طریق آیکون به اشتراک گذاری(موشک مانند زیر همه ی پست ها) برای دیگران ارسال کنند؛ ‌در صورتیکه شخص مقصد جز فالورهای شما نباشد به جای محتوای شما، پیامی مبنی بر خصوصی بودن پیج شما دریافت میکند. یعنی برای دیدن محتوای شما باید ابتدا شما را فالو کند. متن پیام میگوید که عکس ارسال شده در دسترس نیست، این عکس مخفی است چرا که حساب این شخص خصوصی است. او را فالو کنید تا بتوانید عکس ها و ویدئوهایش را ببینید.

پیام را در تصویر زیر می بینید:

شیوه های قفل کردن اینستاگرام فارسی

خلاصه آنکه محتوای شما بدون اجازه ی شما از حریم خصوصی تان بیرون نمی رود. البته مگر فالورهای شما به طور مستقیم محتوای شما را از طریق اسکرین شات یا ضبط کردن ویدئو از روی صفحه تان برای دیگران منتشر کند که این احتمال همواره وجود دارد.

دقت کنید این تنظیمات همواره قابل برگشت هستند. یعنی هر زمان که اراده کنید می توانید صفحه قفل شده ی خود را باز کنید. تنها به یک نکته توجه کنید: در صورتیکه صفحه ی شما خصوصی یا قفل باشد درخواست های فالو به طریقی که گفته شد در بخش requests جمع می شوند. اگر صفحه ی خود را به حالت پابلیک تبدیل کنید تمامی این ریکوئست های فالو خودبخود قبول شده و این افراد به فالورهای شما اضافه می شوند. یعنی اگر قصد دارید فقط محض امتحان کردن این اکانت خود را از عمومی به خصوصی و برعکس تبدیل کنید بدانید که یکباره تمامی ریکوئست های شما قبول می شوند.

بیشتر بدانید:

با همه ی این اوصاف ممکن است شما نتوانید صفحه ی خودتان را طبق تنظیمات گفته شده قفل کنید. این بدین معنیست که صفحه ی شما بیزینسی است. قفل کردن صفحه اینستاگرام بیزنسی روند متفاوتی دارد که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

قفل کردن صفحه اینستاگرام بیزینسی

صفحات بیزینسی همانطور که از نام آنها برمی آید نوعی از اکانت های اینستاگرام هستند که کسب و کارهای اینستاگرامی از آن استفاده می کنند. البته محدودیت و قیدی در استفاده از این صفحات وجود ندارد و شما می توانید به سادگی یک حساب بیزینسی داشته باشید. با داشتن حساب بیزینسی امکانات زیادی در اختیار شما قرار  میگیرد، ‌اما امکان خصوصی کردن یا قفل کردن صفحات بیزینسی وجود ندارد. دقت کنید که اکانت های اینستاگرام در زمان ساخته شدن شخصی هستند. یعنی شما در مرحله ی اول اکانت شخصی ایجاد می کنید و بعدا طی مراحلی آن را به بیزینس تبدیل می کنید. برای قفل کردن صفحه اینستاگرام بیزینسی باید از مسیر زیر پیش بروید:

 1. در صفحه ی اصلی پروفایل بیزینسی خود روی سه خط بالای صفحه بزنید.
 2. در منوی باز شده بر روی تنظیمات بزنید.
 3. در صفحه ی جدید بر روی account یا حساب بزنید.
 4. در صفحه ی account صفحه را به سمت بالا اسکرول کنید.
 5. در انتهای صفحه بر روی عبارت switch to Personal account بزنید.
 6. یک پاپ آپ برای شما روی صفحه ظاهر می شود که باید روی switch back بزنید.

با طی این مراحل حساب کاربری بیزینس شما به اکانت شخصی تبدیل می شود. البته طبق هشداری که بعد از مرحله ی هفتم از مراحل بالا روی صفحه ظاهر می شود؛ با انجام این تغییر شما دیگر نمی توانید به اطلاعات آماری که مخصوص پیج های بیزینسی است دسترسی داشته باشید. بعلاوه تمامی اطلاعات قبلی پیج بیزینس شما هم از بین می رود. البته هر وقت بخواهید می توانید این تغییر را پس بگیرید و اکانت شخصی خودتان را مجددا به اکانت بیزینس تبدیل کنید. بعد از تبدیل اکانت بیزینس به شخصی به سادگی و با مراحل گفته شده در بند قبلی به قفل کردن صفحه اینستاگرام خود بپردازید.

بیشتر بدانید: حذف فالوور فیک در اینستاگرام

چرا صفحه ی من تنظیمات مربوط به بخش Private را ندارد؟

با توجه به نکات گفته شده در بند قبلی در صورتیکه تنظیمات مربوط به خصوصی کردن صفحه را پیدا نکردید، یعنی پیج شما جز اکانت های بیزینسی است و قفل کردن آن ممکن نیست. ابتدا آن را به حالت شخصی تبدیل کنید و بعد از آن، آن را با روش گفته شده قفل کنید. فراموش نکنید که حالت های ممکن برای این موضوع مواردی است که گفته شد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که قفل کردن صفحه اینستاگرام چه معایب و چه مزایایی دارد. یا شاید بپرسید که چه زمان باید صفحه ی خود را قفل کنیم و این کار چه تبعاتی دارد. پاسخ همه ی این سوالات را در عنوان بعدی بررسی کرده ایم.

مزایا و معایب قفل کردن صفحه در اینستاگرام

مزایا و معایب قفل کردن صفحه در اینستاگرام

شما ممکن است بعنوان یک برند شخصی، یک شرکت یا کمپانی در اینستاگرام حضور داشته باشید. این یعنی شما فعالیتی حرفه ای در این فضا دارید. ممکن است بخواهید در کنار این فعالیت حرفه ای اکانتی خصوصی برای فعالیت های شخصی داشته باشید. در هر صورت و به هر دلیلی که بخواهید اکانت خصوصی یا قفل داشته باشید، مزایا و معایبی متوجه شماست که در این بند به آنها می پردازیم.

مزایای قفل کردن صفحه اینستاگرام

با داشتن یک حساب خصوصی اینستاگرام شما می توانید بر روی کسانی که محتوای شما را می بینید کنترل داشته باشید. این شاید بزرگترین مزیت داشتن حساب خصوصی باشد. وقتی شما حساب خصوصی داشته باشید پست شما از هر کسی که فالور شما نباشد مخفی می شود. همه می توانند فالور شما بشوند اما باید درخواست ارسال کنند و تنها در صورتی می توانند محتوای شما را ببینید که شما درخواست فالو آن ها را قبول کنید. اگر هم این درخواست را قبول نکنید هیچ موردی متوجه شما نیست یعنی اگر تشخیص دهید درخواست ارسال شده از سمت یک ربات یا اکانتی است که دوست ندارید جز مخاطبین شما باشد می توانید آن درخواست را حذف کنید. از طریق اکانت خصوصی میتوانید تعریف بهتری برای حریم خصوصی خود داشته باشید. مساله ی حریم خصوصی همواره یک چالش در بین شبکه های اجتماعی است. این موضوع علی الخصوص برای خانم ها و یا کسانی که به هر دلیلی دوست دارند کمتر در این فضا جلوی چشم باشند حائز اهمیت است. البته موضوع حریم خصوصی برای آقایان هم مطرح است. حتی خانم های معروف تر در فضای اینستاگرام هم ممکن است مورد مزاحمت قرار بگیرند.در هر صورت به واسطه ی حساب قفل شده در اینستاگرام می توانید همه ی اکانت های مشکوک، بدون عکس و یا هر اکانتی که به نظر می رسد در آینده برایتان مشکل ساز شود را بدون قبول درخواست حذف کنید. همچنین با اکانت خصوصی شما می توانید جلوی دزدیده شدن محتوایتان را بگیرید. اینکار علی الخصوص برای اطلاعات نابی که در اینستاگرام منتشر می کنید اهمیت پیدا می کند.

اگر صرفا بخواهید بعنوان یک اکانت شخصی در اینستاگرام فعال باشید، ممکن است نخواهید دیگران محتوای خانوادگی شما را ببینند. ممکن است رئیس جدید شما تصمیم بگیرد بر اساس محتوای اینستاگرام شما تصمیم به استخدامتان بگیرد و شما این موضوع را نخواهید. در این صورت قفل کردن صفحه ی اینستاگرام به کمک شما می آید. در مجموع و به طور خلاصه مزایای داشتن حساب خصوصی در حفظ بیشتر حریم خصوصی در قبال افراد ناشناس و دزدیده شدن اطلاعات و محتوای شماست. به هر حال امنیت اینستاگرام موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

معایب قفل کردن صفحه اینستاگرام

بدیهی است که مزایای داشتن حساب خصوصی در اینستاگرام معایبی در سایه ی خود دارد. در این مورد خاص مزایای داشتن حساب خصوصی بیشتر از مزایای آن است. این موضوع را از لحاظ تامین حریم خصوصی بیان می کنیم. البته در نهایت تصمیم با شماست که صفحه اینستاگرام خود را قفل کنید یا نه اما پیش از هر تصمیمی با هم معایب داشتن صفحه ی خصوصی در اینستاگرام را بررسی میکنیم.

با قفل کردن صفحه اینستاگرام، پست های شما در اکسپلور یا جستجوی هشتگ های مربوط ظاهر نمی شود. چگونگی رفتن به اکسپلور اینستاگرام دغدغه ی بسیاری از کسب و کارهای عمومی است. در صورت داشتن حساب خصوصی دیگر به اکسپلور نمی روید. همچنین محتوای شما در تگ مربوط به لوکیشن که از تگ های مناسب برای افزایش فالور است، دیده نمی شود. این یعنی سرعت رشد شما کمتر می شود. از طرفی صفحه خصوصی کنجکاوی برانگیز است یعنی افراد زیادی فارغ از اینکه محتوای پیج مورعلاقه شان هست یا نیست برای فالو کردن شما درخواست می دهند. این یعنی میزان مرتبط بودن فالورهای شما پایین می آید و این یعنی درصد نرخ تعامل پایین می آید و این به نفع پیج اینستاگرام شما نیست.

در یک صفحه ی قفل شده در صورتیکه اشخاص دیگری را در پست هایتان تگ یا در کامنت هایتان منشن کنید، آنها در صورتیکه فالور شما نباشند متوجه تگ یا منشن شدن توسط شما نمی شوند.این یعنی حمایت اینفلونسرها و میکرواینفلوئنسرها و یا فالورهای افراد مشهور را از دست می دهید. چرا که با تگ کردن این افراد به طور خودکار در فید فالورهای آنها ظاهر می شوید. همچنین امکان ارسال پست های صفحات خصوصی به دیگر اشخاص به طریقی که در بندهای قبلی گفته شده وجود ندارد. این یعنی فرصت آشنایی با بیشمار فالور هدف از دست می رود.

صفحات عمومی می توانند از خدمات تبلیغات اینستاگرام (promotion) استفاده کنند. بدیهی است که صفحات قفل شده از این مزیت بی بهره اند. این یعنی یک فرصت خوب برای افزایش فالور را از دست می دهید. البته برای ایرانیان استفاده از تبلیغات اینستاگرام با محدودیت های زیادی مواجه است. ساخت فروشگاه در اینستاگرام نیز از امکانات حساب های عمومی و بیزینسی است. این ویژگی یعنی شما فروشگاه محصولات خود را امکانات خوب و حرفه ای در بستر اینستاگرام بسازید. از این طریق می توانید ترافیک اینستاگرام خود را به سمت سایت هدایت کنید و این شگقت انگیز است. قفل کردن صفحه اینستاگرام این فرصت را از شما می گیرد.

می توان لیست مزایا و معایب را همچنان ادامه داد. به نظر میرسد برای پیج های مربوط کسب و کار در سطح اینستاگرام و در مجموع صفحاتی که وجود افراد مزاحم تهدید و آزار چندانی برای آن به حساب نمی آید، داشتن حساب خصوصی توجیه اقتصادی ندارد. اما برای کسانی که می خواهند صفحات شخصی داشته باشند و محتوای خود را با دوستان و آشنایان در میان بگذارند، عمومی کردن صفحه چندان منطقی به نظر نمی رسد.

با داشتن صفحه ی عمومی تقریبا از دست مزاحمین دایرکت در امان نخواهید بود. این موضوع با بزرگتر شدن پیجتان بیشتر می شود. کامنت های نامربوط در پای پست هایتان عیب دیگر نداشتن کنترل روی کسانی است که شما را فالو کرده اند. البته ممکن است مزاحمت از سمت کسانی باشد که حتی شما را فالو نکرده اند. شاید بلاک کردن یا محدود کردن(restrict) این افراد راه حل منطقی به نظر برسد. این موضوع درست است تا زمانیکه با تعداد انگشت شماری از افراد روبرو باشید تصور کنید وضعیت بلاک کردن یا محدود کردن برای هزاران نفر تا چه اندازه دشوار است.

از طرفی زمانیکه شما یک صفحه عمومی در اینستاگرام باشید فعالیت های شما در این فضا از طریق فالورهایتان قابل رصد و پیگیری است. یعنی اگر پستی را لایک کنید یا کامنت بگذارید فالورهای شما آن را مشخصا می بینند. این یعنی احتمالا نمی توانید پای هر پستی اظهار نظر کنید و محدود می شوید.

علاوه بر اینها محتوایی که فضای پابلیک منتشر می کنید به سان میوه ای که بیرون باغ باشد، حق اجازه ی آن را به همه ی افراد می دهد. دقت کنید که حق کپی رایت محفوظ است.اما اگر رو راست باشیم پیگیری و احقاق حقوق در اینستاگرام دشوارتر از آن است که تصور می کنید. با اینهمه همانطور که گفتیم در نهایت تصمیم با ماست که قفل کردن صفحه اینستاگرام یا عمومی کردن صفحه مان را را انتخاب کنیم.

چرا پیج های بیزینسی و اینفلوئنسرها حساب خود را قفل می کنند؟

شاید برایتان جالب باشد که علی رغم مزایای زیادی که پیج های عمومی و بیزینسی بهمراه دارند، چرا برخی از آنها صفحه ی خود را قفل می کنند. برای در علت این کار یک حالت را تصور کنید. وارد صفحه ای می شوید که فالورهای زیادی دارد. احتمال میدهید که محتوای جذابی دارد و از این جهت تعداد فالورهایش بالاست.

بیشتر بدانید: چگونه هک اینستاگرام را متوجه شویم؟

اگر صفحه عمومی باشد سریعا نگاهی به پست هایش می اندازید و اگر جالب و سرگرم کننده باشند، گاها همه ی آنها را با دقت بررسی می کنید. نهایتا هم حواس شما پرت موضوعی می شود و از صفحه خارج می شوید. بدون اینکه آنرا فالو کرده باشید و یا تصمیم میگیرید فالو کردن آن را به زمان دیگری موکول کنید. اما همین سناریو را تکرار کنید تا جاییکه صفحه اینستاگرام مورد نظر شما قفل است. بیایید قبول کنیم که در این صورت کنجکاوی ما برای دیدن محتوای آن صفحه دو چندان می شود و فالو ریکوئست خودمان برایشان ارسال می کنیم تا هر چه زودتر محتوایشان را ببینیم. افراد زیادی در این موقعیت مانند ما فکر می کنند. همین موضوع باعث می شود اگر در حالت عادی هفته ای 10 هزار فالور جدید دارید، با اینکار این عدد را به 100 هزار فالو ریکوئست در هفته برسانید. این عمده ترین دلیل قفل کردن صفحه اینستاگرام توسط افراد شناخته شده است. به هر حال به 3 دلیل عمده ی زیر برندهای بزرگ و اینفلوئنسرها تصمیم میگیرند صفحه ی خود را قفل کنند:

 1. آنها در حال حاضر برند معتبری هستند. حریم خصوصی یا وجود افراد به خصوص در صفحاتشان برایشان مهم تر از هر چیزی است. برای این برندها کیفیت از کمیت ارزش بسیار بیشتری دارد.
 2. با خصوصی کردن صفحاتشان به فالورهای فعلیشان ارزشی دو چندان می دهد. این کار باعث می شود هم فالورهای فعلی حس خوبی دارند از اینکه اطلاعات ناب شما را دست اول دریافت می کنند. این برای افراد جدید هم به قدر کافی جذاب و حسادت برانگیز است تا به شما فالو ریکوئست بدهند.
 3. آنفالو کردن پیج های خصوصی سخت تر است. آنفالو کردن پیج عمومی تنها با زدن روی دکمه ی following به آنفالو تبدیل می شود. این درحالیست که برای آنفالو کردن پیج های خصوصی یک مرحله بیشتر در پیش داریم. در این موقعیت اینستاگرام به شما می گوید:” در  صورتیکه آن را آنفالو کنید و بخواهید دوباره فالو کنید باید درخواست فالو ریکوئست بدهید. آیا مطمئن هستید می خواهید این پیج را آنفالو کنید؟ ” این سوال بسیاری از افراد را از آنفالو کردن منصرف میکند. همین موضوع باعث می شود سرعت از دست دادن فالور کاهش پیدا کند.

این موارد بهمراه مواردی که در بندهای قبل در مورد مزایای پیج خصوصی گفتیم، باعث می شود که افراد و حتی برندهای معتبر تصمیم بگیرند صفحه ی خود را خصوصی کنند.

چگونه پست های private را ببینیم؟

از شما که در حال خواندن این نوشته هستید انتظار می رود که کاربر هوشیار اینستاگرام باشید. با تفاسیری که شرح آن گذشت امکان دیدن محتوای یک پیج قفل شده در اینستاگرام ممکن نیست. مگر در صورتیکه صاحب آن پیج تصمیم بگیرد شما را جز مخاطبینش ببیند. در این صورت بدیهی است که اپلیکیشن های  “شکستن قفل اینستاگرام” و عناوین اغوا کننده ای مانند “دیدن پست های پرایوت بدون فالو کردن” نباید شما را فریب دهد.

نکته ی پایانی

صفر تا صد قفل کردن صفحه اینستاگرام در این نوشته بررسی شد. حال شما می توانید با تسلط به تمامی حالت های ممکن بهترین تصمیم را برای صفحه ی اینستاگرام خود بگیرید. دقت کنید که هیچ حالتی بر دیگری برتری خاصی ندارد و همه چیز را اولویت های شما مشخص می کند. شما بر اساس استراتژی های کسب  و کارتان در بستر اینستاگرام و برنامه هایی که برای رشد آن در نظر دارید، بهترین انتخاب را خواهید داشت. ما در نشانت نیز رشد کسب و کار شما را هدف و در دستور کار خودمان قرار دادیم. از این جهت توصیه میکنیم مطالعه ی سایر نوشته های ما را از دست ندهید.

سوالات متداول

قفل کردن برنامه (حساب) اینستاگرام چگونه است؟

قفل کردن صفحه اینستاگرام یعنی تبدیل آن از حالت عمومی به حالت خصوصی که مسیر ساده ای دارد. برای انجام این کار در صفحه ی اصلی پروفایلتان بر روی سه خط بالای صفحه بزنید. در بخش تنظیمات به privacy بروید. در زیر بخش connections روی account privacy بزنید. در صفحه باز شده دکمه ی کشیدنی را به سمتی بکشید که آبی رنگ شود. . صفحه ی شما به این طریق قفل می شود.

قفل کردن صفحه اینستاگرام بیزینسی چگونه است؟

امکان قفل کردن صفحه ی بیزینسی یعنی تبدیل آن به صفحه ی خصوصی وجود ندارد. این امکان برای صفحات بیزینسی وجود ندارد و باید ابتدا به صفحات شخصی تبدیل شوند. بعد از تبدیل به صفحه ی شخصی می توانید به سادگی آن را خصوصی کنید.(به طریق گفته شده در سوال قبل)

آیا شکستن قفل اینستاگرام دیگران امکان پذیر است؟

خیر امکان پذیر نیست. اینستاگرام برای حریم خصوصی ارزش زیادی قائل است و اگر خود شخص ترجیح ندهد افرادی پست های او را ببیند، اینستاگرام این اجازه را به کسی نمی دهد. تا زمانیکه صاحب پیج تصمیم بگیرد اشخاص جدید محتوای او را ببیند.

بهناز نوجوان

من یک مهندس کامیپوترم که دوست داره از همه چیز سر دربیاره...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن