آموزش استفاده از اینستاگراماینستاگرام

رفع ریپورت در اینستاگرام – چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم؟

بلاک شدن توسط اینستاگرام یکی از اتفاقاتی است که برای بیشتر ما پیش آمده است. معمولا زمانی متوجه این محدودیت در اینستاگرام می‌شوید که می‌خواهید واکنشی از خود نشان دهید. منظور از این واکنش کارهایی مثل کامنت گذاشتن زیر پست‌های دیگران، لایک کردن یا پیام دادن است. برای همین است که به اعمال این محدودیت از طرف اینستاگرام اکشن بلاک (action block) می‌گویند. رفع ریپورت اینستاگرام شما را از این مخمصه نجات می‌دهد. وقتی چنین اتفاقی پیش می‌آید احتمالا سوالات زیادی در ذهنتان شکل می‌گیرد، مثل اینکه:

 • چطوری می‌توانم اکانت اینستاگرامم را رفع ریپورت کنم؟
 • نشانه‌های ریپورت شدن در اینستاگرام دقیقا چیست؟
 • آیا نرم افزاری برای رفع ریپورت اینستاگرام وجود دارد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا روش‌های رفع ریپورت در اینستاگرام را به صورت کامل بررسی کنیم و به این سوالات پاسخ دهیم. اگر شادوبن شده اید و میخواید بدانید شادوبن چیست؟ چگونه از شادوبن اینستاگرام خارج شویم؟ حتما با این مطلب سر بزنید.

ریپورت شدن توسط اینستاگرام یا همان اکشن بلاک چیست؟

اینستاگرام از یک الگوریتم مشخص برای کنترل اوضاع و ارائه سرویس بهتر به کاربران استفاده می‌کند. این الگوریتم بر اساس لایک‌ها، کامنت‌های شما و پست‌هایی که خوشتان نمی‌آید، تصمیم می‌گیرد چه تصاویری را به شما نمایش دهد.

این الگوریتم درباره پست‌هایی که خودتان منتشر می‌کنید هم تصمیم می‌گیرد. تشخیص اینکه پست شما از کیفیت کافی برخوردار است که به دیگران نمایش داده شود یا نه بر عهده الگوریتم و ربات‌های برنامه‌ریزی شده اینستاگرام است.

اما در کنار همه این‌ وظایف، یکی از مهم‌ترین وظایف تعریف شده برای این الگوریتم، شناسایی ربات‌هایی که با فعالیتشان تلاش می‌کنند این الگورتیم را دور بزنند.

همانطور که می‌دانید ربات‌های زیادی در اینستاگرام وجود دارند که همیشه در حال لایک کردن، کامنت گذاشتن و شرکت در نظرسنجی‌ استوری‌های دیگران هستند. هدف این ربات‌ها کمک به یک اکانت برای رشد سریع‌تر از حالت عادی است.

اینستاگرام برای آنکه بتواند فرق بین کاربران واقعی با ربات‌ها را تشخیص دهد، محدودیت‌هایی را برای تعداد کامنت‌، لایک، فالو و آنفالو وضع کرده است. علاوه بر این محدودیت‌ها، انتشار پست‌هایی که از نظر قوانین اینستاگرام نامناسب باشد و کاربران درباره آن به اینستاگرام گزارش دهند نیز می‌تواند باعث بلاک شدن یک اکانت شود. این بلاک شدن می‌تواند باعث شود شما به صورت موقت نتوانید پستی را لایک کنید، کامنت بگذارید، در دایرکت پیام ارسال کنید یا پست جدیدی منتشر کنید.

هنگامی که اکشن بلاک می‌شوید، پیغامی مشابه عکس زیر را دریافت می‌کنید:

پیام ریپورت شدن در اینستاگرام
پیام ریپورت شدن در اینستاگرام

در ادامه این مقاله درباره این محدودیت‌ها به طور مشخص بیشتر صحبت می‌کنیم.

بیشتر بدانید: حذف فالوور فیک در اینستاگرام

چرا توسط اینستاگرام بلاک می‌شویم و چگونه از ریپورتی اینستاگرام خارج شویم؟

در ابتدا بیایید نگاهی دقیق‌تر به دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام بیاندازیم. با دانستن این دلایل می‌توانید از بروز مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری کنید. همچنین اگر در حال حاضر توسط اینستاگرام بلاک شدید، موارد زیر را در نظر بگیرید و با رفع کردن این مشکلات، به حل سریع‌تر این مشکل و خروج از ریپورت اینستاگرام کمک کنید.

 • در اکانت اینستاگرامتان به اندازه کافی پست داشته باشید

شاید به تازگی اکانتی ساخته باشید که نمی‌توانید با آن زیر پستی کامنت بگذارید یا آن را لایک کنید. یکی از دلایل چنین اتفاقی این است که شما هیچ پستی در اکانتتان منتشر نکردید. وقتی هیچ فعالیتی نداشته باشید، اینستاگرام ممکن است اکانت شما را به عنوان یک حساب کاربری فیک (غیرواقعی) شناسایی کند.

سعی کنید به مرور زمان چند پست را در اکانتتان منتشر کنید. داشتن ده پست می‌تواند از بلاک شدن توسط اینستاگرام جلوگیری کند. دقت کنید این تعداد پست را پشت سر هم منتشر نکنید و طی چند این روز اینکار را انجام دهید.

 • اطلاعات حساب اینستاگرامتان را کامل کنید

اطلاعات اکانتتان را کامل نکردید؟ قسمت بیو صفحه‌تان خالی است؟ عکس پروفایل ندارید؟ کامل نبودن اطلاعات حساب و هویتتان در اینستاگرام نیز یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند باعث محدود شدن اکانتتان شود. بنابراین حتما این بخش‌ها را کامل کنید.

 • بیش از حد پست منتشر نکنید!
ریپورت شدن در اینستاگرام بخاطر پست زیاد
ریپورت شدن در اینستاگرام بخاطر پست زیاد

پشت سر هم پست منتشر می‌کنید؟ یکی دیگر از دلایلی که ممکن است توسط اینستاگرام بلاک شوید، انتشار تعداد زیادی پست در یک بازه زمانی کوتاه است. اینستاگرام اکانت‌هایی که بیش از اندازه پست منتشر می‌کنند را به عنوان اسپمر (spammer) شناسایی می‌کند. بهتر است برای فعالیت خود در اینستاگرام برنامه مشخصی داشته باشید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

 • بیش از اندازه لایک نکنید

همانطور که اشاره شد، لایک بیش از اندازه در یک بازه زمانی کوتاه نیز ممکن است به بلاک شدن اکانت شما توسط اینستاگرام منجر شود. چراکه ربات‌های بسیار زیادی وجود دارند که برای رشد یک اکانت تعداد بسیار زیادی پست را لایک می‌کنند. توجه کنید در هر ساعت بیشتر از 300 پست را لایک نکنید.

 • تعداد زیادی اکانت را پشت سر هم فالو نکنید

این مورد هم یکی دیگر از رفتارهای ربات‌گونه‌ای است که باعث در نظر گرفتن جریمه برای اکانت شما از سوی اینستاگرام می‌شود. در هر ساعت بیشتر از 20 صفحه جدید را دنبال نکنید تا به مشکل برنخورید.

 • از محتوای تکراری استفاده نکنید

اگر پست‌هایتان را با تصاویر تکراری منتشر می‌کنید، یا یک ایموجی یا متن کامنت را مدام استفاده می‌کنید، ممکن است اینستاگرام شما را بلاک کند. محدودیت اعمال شده توسط اینستاگرام از چند ساعت تا چند هفته ممکن است طول بکشد.

 • در منشن کردن اکانت‌های دیگران دقت کنید
ریپورت شدن در اینستاگرام بخاطر منشن کردن
ریپورت شدن در اینستاگرام بخاطر منشن کردن

منشن کردن بیش از اندازه دیگران نیز می‌تواند باعث دردسر برای شما شود. مخصوصا اگر اکانت‌هایی که منشن می‌کنید در لیست فالوئینگ‌های شما (کسانی که دنبال می‌کنید) نباشند.

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد، بد نیست به قوانین اینستاگرام نیز نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید فعالیتی خارج از چهارچوب تعیین شده انجام نمی‌دهید.

محدودیت‌های اینستاگرام را بیشتر بشناسید

محدودیت‌های فعالیت در اینستاگرام هرگز به صورت رسمی اعلام نشده. اما بر اساس تجربه کاربران تخمین‌هایی وجود دارند که تا حد زیادی قابل اطمینان هستند. این محدودیت‌ها شامل موارد زیر است:

 • در هر ساعت بین 100 الی 350 پست را می‌توانید لایک کنید. این عدد به قدمت صفحه شما ربط بسیار زیادی دارد. اکانت‌های قدیمی‌تر تعداد بیشتری پست را می‌توانند لایک کنند.
 • در هر ساعت معمولا بیشتر از 60 کامنت نمی‌توان ارسال کرد.
 • اگر صفحه خود را تازه ساختید، در هر ساعت بیشتر از 20 صفحه را دنبال نکنید. این محدودیت برای اکانت‌های قدیمی‌تر تا 100 صفحه در ساعت نیز می‌تواند متغیر باشد. همچنین به طور کلی بیشتر از 7500 صفحه را نمی‌توانید دنبال کنید.
 • بیشتر از ده بار یک متن تکراری را در دایرکت به اکانت‌های مختلف ارسال نکنید. تجربه نشان داده ارسال پیام بیشتر از این تعداد باعث می‌شود تا مدتی نتوانید به اکانت‌هایی که تا به حال پیامی بین شما و آن‌ها رد و بدل نشده، پیامی جدید ارسال کنید. بهتر است متنی که در دایرکت ارسال می‌کنید را هربار کمی تغییر دهید تا به مشکل محدودیت‌های اینستاگرام برنخورید.

تمام اعدادی که در بالا ذکر شده تقریبی است و منابع مختلف نظرات گوناگونی در این مورد دارند. در هر صورت لازم است درباره فعالیتتان دقت زیادی به خرج دهید و تا جایی که ممکن است از فرستادن پیام‌های تکراری و فعالیت بیش از اندازه در طول روز خودداری کنید تا با جریمه‌های اینستاگرام مواجه نشوید.

بیشتر بدانید: انواع هشتگ در اینستاگرام

روش های ریپورت در اینستاگرام

اگر در اینستاگرام پستی را دیدید که احساس می‌کنید از قوانین این فضا پیروی نمی‌کند و باید گزارش شود، با طی کردن مراحل زیر می‌توانید آن پست را به اصطلاح ریپورت کنید:

در ابتدای در گوشه سمت راست پست یا اکانت، روی علامتی که به شکل سه نقطه است، کلیک کنید. سپس گزینه report را انتخاب کنید. اگر فکر می‌کنید این پست صرفا اسپم است، روی گزینه it’s spam   کلیک کنید.

روش های ریپورت کردن در اینستاگرام
روش های ریپورت در اینستاگرام

اگر دلایل دیگری برای ریپورت آن پست دارید گزینه Inappropriate را انتخاب کنید و از بین دلایل عنوان شده یکی را انتخاب کنید. این گزینه‌ها شامل موارد زیر است:

 • I just don’t like it: وقتی این گزینه را انتخاب کنید که صرفا پستی را دوست ندارید.
 • False information: زمانی که یک پست یا محتوای یک صفحه شامل اطلاعات یا اخبار کذب است این گزینه را انتخاب کنید.
 • Scam or fraud: زمانی که محتوای پست به صورتی است که به کلاهبرداری از دیگران منجر می‌شود این گزینه پیش پای شما است.
 • Self injury: هنگامی که تصاویر پستی حاوی صحنه‌های خودآزاری یا خودکشی است روی این گزینه کلیک کنید. اینستاگرام به شدت روی چنین محتوایی حساسیت نشان می‌دهد.
 • Bullying or harassment: زمانی که محتوای پست شخص دیگری را آزار می‌دهد یا درباره تهدید کسی است با انتخاب این گزینه موضوع را به اینستاگرام گزارش کنید.
 • Sell of illegal or regulated goods: هنگامی که در یک پست فروش لوازمی غیرقانونی تبلیغ می‌شود این گزینه مناسب برای ریپورت است.
 • Violence organizations: این گزینه برای ریپورت پست‌های گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی و خطرناک است.
 • Nudity activity: اگر پستی حاوی صحنه‌های برهنگی باشد، می‌توانید با استفاده از این گزینه پست را ریپورت کنید.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم؟

به طور کلی اینستاگرام درباره این موضوع هیچگونه اطلاع رسانی به شما انجام نخواهد داد. اما اگر تعداد ریپورت‌های کاربران دیگر درباره صفحه شما زیاد شود، اینستاگرام جریمه‌هایی را در نظر می‌گیرد. این جریمه‌ها همان مواردی است که به صورت مفصل دربارشان صحبت کردیم. ممکن است تا مدتی نامعلوم بین چند ساعت تا چند هفته اجازه کامنت گذاشتن یا لایک کردن پستی را نداشته باشید یا نتوانید در دایرکت پیامی را ارسال کنید.

در بعضی از موارد، اگر تعداد ریپورت‌ها خیلی زیاد باشد به بسته شدن صفحه شما منجر می‌شود و آیدیتان برای همیشه در دسترس نخواهد بود.

متن انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام

اگر فکر می‌کنید همه قوانینی که در این مقاله بررسی کردیم را رعایت کردید و بی‎‌دلیل توسط اینستاگرام بلاک شدید، برای خروج از ریپورت اینستاگرام می‌توانید این موضوع را گزارش کنید. برای انجام این کار در قسمت پروفایل خود، وارد بخش تنظیمات شوید. در این بخش، پایین صفحه گزینه help  را انتخاب کنید. سپس وارد بخش report a problem  شوید و موضوع را به اینستاگرام اطلاع دهید.

متن انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام
متن انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام

از متنی مانند متن زیر می‌توانید برای گزارش موضوع کمک بگیرید:

I can’t take certain actions on Instagram while I’ve been following all the rules, please review this problem once again.

نرم افزار رفع ریپورت اینستاگرام

نرم افزارهایی برای گوشی‌های اندروید و همچنین ربات‌های تلگرامی وجود دارند که به خروج از ریپورت اینستاگرام شما کمک می‌کنند. توصیه ما این است که منتظر بمانید تا این مشکل پس از مدت زمانی کوتاه حل شود. شاید اگر چند ساعت فعالیت نکنید یا آی پی گوشی همراهتان را تغییر دهید، این مشکل سریع برطرف شود. اما با این حال اگر تمایل دارید از این نرم‌افزار‌ها استفاده کنید، شاید با چند سرچ ساده به نتایجی برسید. البته باز هم تاکید می‌کنیم که ما درباره صحت عملکرد این نرم‌افزارها اظهار نظر نمی‌کنیم. بهتر است اجازه دهید روند عادی این نرم افزار طی شود.

ریپورت اینستاگرام چیست؟

ریپورت اینستاگرام به معنی گزارش فعالیت است. ممکن است اکانت‌هایی که فعالیتی خارج از قوانین اینستاگرام انجام می‌دهند، توسط دیگر کاربران ریپورت شوند. علاوه بر آن در ایران اکشن بلاک توسط اینستاگرام نیز به عنوان ریپورت شدن اکانت شناخته می‌شود که به معنی محدودیت در انجام فعالیت‌هایی از جمله لایک کردن، کامنت گذاشتن یا پیام دادن به دیگران است.

چند نفر ریپورت کنند پیج اینستاگرام بسته می شود؟

تعداد مشخصی از سوی اینستاگرام اعلام نشده. این موضوع بستگی به نوع تخلف اکانتی که ریپورت می‌کنیم دارد. ممکن است یک اکانت با تعداد زیادی ریپورت بسته نشود اما اکانت دیگری تنها با سه ریپورت غیرفعال شود.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم؟

به طور کلی اینستاگرام درباره این موضوع هیچگونه اطلاع رسانی به شما انجام نخواهد داد. اما با تعداد زیادی ریپورت ممکن است اجازه برخی از فعالیت‌ها مثل لایک کردن یا کامنت گذاشتن برای اکانت شما محدود شود. یا به طور کلی اکانت شما حذف گردد.

چگونه از ریپورتی اینستاگرام خارج شویم؟

اطلاعات حسابتان را کامل کنید. برای مدتی فعالیت در اکانت ریپورت شده را متوقف کنید، آی پی موبایلتان را تغییر دهید. در نهایت لازم است کمی منتظر بمانید تا محدودیت در نظر گرفته شده از سوی اینستاگرام رفع شود.

سجاد بیگی

سجاد بیگی هستم، علاقمند به نوشتن و بازاریابی محتوایی. اینجا می‌نویسم تا در کنار شما بیشتر یاد بگیرم.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن