اینستاگرام

چگونه هک اینستاگرام را متوجه شویم؟

“اکانت اینستاگرام من هک شده است؛‌ حالا چه می شود؟”. در ابتدا امیدوارم هیچگاه با این سناریوی ترسناک روبرو نشوید. به هر حال هک شدن اکانت اینستاگرام واقعیت ناخوشایند و دیوانه کننده ای است که تمام کاربران اینستاگرام ممکن است با آن روبرو شوند. این عارضه زمانی که کاربر حرفه ای اینستاگرام باشید، یعنی  اینفلوئنسر باشید و یا صفحات بزرگ با فالورهای تعداد بالا داشته باشید، حالت بغرنج تری پیدا می کند. با این مقدمه هک اینستاگرام و روش های شناسایی آن موضوع بحث این نوشته ی ماست. باید ببینیم هک در اینستاگرام چیست و چگونه باید از آن پیشگیری کرد؟ در این نوشته تمرکز ما بر مسائل پیشگیری محور و علاج واقعه قبل از وقوع است. اگر موضوع برای شما نیز به اندازه ی ما حیاتی است، لطفا تا پایان نوشته همراه ما باشید. اگر نیاز به راهنمای نصب اینستاگرام دارید در مطلب دیگری آن را توضیح داده ایم.

چگونه هک اینستاگرام را متوجه شویم
برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

هک اینستاگرام و روش های شناسایی آن

برای اینکه اهمیت موضوع هک اینستاگرام را بررسی کنید کافیست تصور کنید کنترل اکانت اینستاگرام شما با همه ی فالورهایش که آن را به سختی بدست آورده اید، از دست شما خارج شود. موضوع مهمتر این است که پروسه ی بازپس گیری اکانت هک شده در اینستاگرام بسیار پیچیده است. با وجود گزارش های زیادی که مبنی بر هک اکانت های اینستاگرام شده، اینستاگرام روند را ساده تر نکرده است. در واقع سیستم پاسخگویی خودکار اینستاگرام تنها کاربران را درون یک حلقه ی تکراری از عملیات و نامه نگاری ها می اندازد که نهایتا نتیجه ای ندارد.

بیشتر بدانید: حذف فالوور فیک

هک اینستاگرام چیست؟

هک به سادگی یعنی کنترل اکانت اینستاگرامی شما از دستتان خارج شود. به شخصی که اینکار را انجام می دهد هکر می گویند. هکرها در نوع خود به چندین دسته ی مختلف تقسیم می شوند. انگیزه هکرها از دزدیدن حساب های اینستاگرام و نفوذ به آنها متفاوت است. اینکار در سطوح مختلف از سرگرمی تا فعالتی تحت حمایت های دولتی برای انجام هک به صورت سازمان یافته انجام می شود.اینکه هکر کیست و انگیزه هک اینستاگرام توسط هکر چیست در حوصله ی این نوشته نیست. ما در اینجا میخواهیم از آسیب ناشی از هک جلوگیری کنیم. پس در ادامه به سوالات مهمی در این خصوص پاسخ داده ایم.

هک اینستاگرام چیست

آیا من هک شده ام؟

اگر همه چیز روبراهست جای نگرانی نیست؛ اما اگر هر کدام از نشانه های زیر را مشاهده می کنید شما هک شده اید و یا در معرض هک هستید. 4 نشانه در ادامه برای شما بررسی کرده ایم.

نشانه ی اول: ایمیلی که به حساب کاربری شما مربوط بود تغییر کرده است

اگر ایمیل خود را چک کردید و پیامی از اینستاگرام دریافت کرده اید مبنی بر  اینکه ایمیل مربوط به حساب کاربری شما عوض شده، شما باید با استفاده از گزینه ی Revert the change موجود در ایمیل برای بازگرداندن این تغییر استفاده کنید. اگر به هر دلیلی به این گزینه دسترسی ندارید شما نیاز دارید که به مرکز پشتیبانی اینستاگرام گزارش بدهید. با اینکار شما وارد روند بازگردانی اکانت هک شده در اینستاگرام می شوید که ذیل عنوان بعدی به آن پرداخته ایم.

البته این وضعیت بسیار خوشبینانه است. یعنی انتظار داریم هکر محترم تنها ایمیل اکانت اینستاگرام ما را تغییر داده باشد. این در حالیست که معمولا هکرها بعد از تسلط به یک حساب کاربری تمامی اطلاعات آن اعم از پسورد، آیدی، شماره تلفن را بهمراه ایمیل تغییر میدهند.همین موضوع بازگردانی اکانت مواجه شده با هک اینستاگرام را دشوار تر می کند. البته در اینجا از هکرهای کاربلد صحبت می کنیم، همچنان می توانیم امیدوار باشیم که حساب ما به دست هکرهای نابلد و غیرحرفه ای هک شده است.

نشانه ی دوم: به اکانت اینستاگرام خود دسترسی ندارید

وارد اپلیکیشن اینستاگرام می شوید و در حالیکه انتظار ندارید با صفحه ی لاگین روبرو می شوید. نام کاربری و رمز عبورتان را وارد می کنید و اینستاگرام اعلام میکند که اطلاعات وارد شده اشتباه است. این درحالیست که شما مطمئن هستید این اطلاعات درست وارد شده اند. این یک نشانه ی بارز از این است که شخص دیگری اطلاعات ورود شما را تغییر داده است.به طور مختصر اینستاگرام شما هک شده است.

نشانه ی سوم: اینستاگرام برای شما هشدار ارسال می کند

زمانیکه اینستاگرام تلاش های نامتعارف برای ورود به حساب اینستاگرام شما از مکان ها و دستگاه های جدید پیدا کند که به شما ارتباطی ندارد، هشدارهایی به ایمیل شما با همین مضمون ارسال می کند.اگر شما در لحظه ایمیل و هشدار ارسال شده را جدی بگیرید می توانید به سرعت اطلاعات مربوط به اکانتتان را تغییر دهید(مخصوصا پسورد).

نشانه ی چهارم: مجموعه فعالیت هایی که توسط اکانت شما، اما خارج از اراده ی شما انجام می شود

اگر اکانت شما در حال تعامل با اکانت های دیگر است و شما این تعامل را انجام نمی دهید؛ هک اینستاگرام اتفاق افتاده است. این یعنی تصاویری توسط حساب شما لایک می شوند و حساب های دیگر توسط شما فالو می شوند بدون اینکه خودتان نقشی در این موضوع داشته باشید.

در مواجهه با هک اینستاگرام بدیهی است که شکایت به پشتیبانی اینستاگرام ببریم. اینکار از طریق اپلیکیشن و از طریق وبسایت اینستاگرام به طریق گفته شده در بند بعدی ممکن است. اما آیا اینستاگرام تضمینی برای حل مشکل ارائه کرده است؟ و یا آیا پشتیبانی اینستاگرام در این خصوص رضایت بخش است؟ پاسخ طبق تجربه به “نه” مایل تر است .به هر حال بد نیست بدانیم در مواقعی که هک شده ایم باید چگونه با اینستاگرام تعامل کنیم. بخش بعدی به همین موضوع اختصاص دارد.

اینستاگرام برای حساب های هک شده چه کار می کند؟

بعد از اینکه متوجه شدید که اکانت اینستاگرام شما هک شده است، اینستاگرام شما را به help center خود هدایت می کند. در واقع این تنها راهی است که به واسطه ی آن می توانیم با اینستاگرام ارتباط داشته باشیم.اگر اینستاگرام شما هک شده باشد، راه آسانی برای پس گرفتن آن پیش رو ندارید. تنها راه ارتباط با اینستاگرام ارسال تیکت به بخش پشتیبانی آن است؛ اگر شانس با شما یار باشد و تیکت شما در میان انبوه تیکت ها و درخواست ها توسط یک شخص واقعی پاسخ داده شود.

البته اگر بنا بر رعایت انصاف باشد، اینستاگرام هشدارهای زیادی مبنی بر حفظ امنیت و پیشگیری از هک شدن ارائه می کند. در بندهای بعدی به این موضوع می پردازیم. در این بخش می خواهیم روند اینستاگرام برای برگرداندن حساب هک شده را بررسی کنیم. این راهنمای اینستاگرام برای حساب های هک شده(این لینک) مندرج در help center یا پشتیبانی وبسایت اینستاگرام است.

از آنجا که اطلاعات دقیقی از عملیات انجام شده توسط هکر، بعد از دسترسی به حساب شما نداریم، همه ی حالت های پیش آمده را بررسی می کنیم. اگر فکر می کنید حساب اینستاگرام شما هک شده چند کار هست که می توانید برای بازگردانی آن انجام دهید:

قبل از همه چیز چک کردن ایمیلتان را فراموش نکنید

اینستاگرام به شما می گوید که در این مواقع یعنی در زمان هک اینستاگرام قبل از همه چیز ایمیلی که حساب کاربری شما بر روی آن تشکیل شده را چک کنید. اگر ایمیلی مبنی بر تغییر آدرس ایمیلتان در اکانت اینستاگرام دریافت کردید، می توانید با استفاده از گزینه ی Revert this Option در همان ایمیل، ایمیلتان را به حالت قبل برگردانید. اگر اطلاعات دیگری مربوط به اکانت شما(مثل پسورد) تغییر کرده باشد، نمی توانید از طریق ایمیل آن را برگردانید؛ یعنی چنین گزینه ای وجود ندارد. در این صورت موضوع را به اینستاگرام گزارش دهید.

بیشتر بدانید: قفل کردن اکانت اینستاگرام

یک لینک لاگین در ایمیل یا شماره همراهتان دریافت کنید

برای اینکه به اینستاگرام ثابت کنید شما صاحب اکانت هستید، درخواستی مبنی بر دریافت لینک ورود به اکانت به اینستاگرام ارسال کنید. این لینک به ایمیل یا شماره همراه شما ارسال می شود. برای درخواست لینک لاگین مسیر زیر را طی کنید:

 1. در صفحه ی لاگین، بر روی نوشته ی Get Help signing in برای اندروید و Forget password برای ios بزنید.
 2. یک روش(ایمیل یا شماره موبایل) برای ارسال لینک انتخاب کنید و روی next بزنید.
 3. کد ارسال شده را وارد کنید و ادامه ی روند را طی کنید.

نحوه ی گزارش دادن یک اکانت به اینستاگرام

اگر به روش های گفته شده در دو بند قبل دسترسی ندارید باید اکانتتان را به اینستاگرام گزارش دهید. برای گزارش اکانت هک شده در اینستاگرام مسیر زیر را طی کنید:

برای اندروید:

 1. در صفحه ی لاگین بر روی عبارت Get help signing in در پایین Log In بزنید.
 2. ایمیل، آیدی یا شماره همراه خود را وارد کنید و بر روی Next بزنید.
 3. بر روی عبارت Need more help  بزنید تا به مرکز پشتیبانی یا help center هدایت شوید. در آنجا کارهایی که باید انجام دهید نوشته شده است.

نکته: ما در تلاش اول برای ورود به help center از طریق more need help با صفحه ای روبرو شدیم که در آن اینستاگرام با اظهار تاسف اعلام کرد در حال حاضر نمی تواند به مرکز وصل شود. یعنی اگر کاربر حاضر در ایران هستید از یکی از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید و مجدد مسیر بالا را طی کنید.

برای ios:

 1. در صفحه ی لاگین بر روی Forget Password  بزنید.
 2. بر روی need more help  بزنید.
 3. به مرکز پشتیبانی هدایت می شوید و باید بر طبق دستور العمل نوشته شده عمل کنید.

نکته: در این بخش ایمیل یا شماره تماسی وارد کنید که در لحظه به آن دسترسی دارید. چرا که کد ارسال شده به هر یک از این دو مجرا باید بلافاصله استفاده شود.

توجه کنید که در تمامی این مراحل ایمیل دریافت شده از سمت تیم پشتیبانی اینستاگرام، پیام های خودکار است. بعلاوه اگر در زمان تکمیل پروفایل اینستاگرام خود هر یک از اطلاعات بالا، یعنی ایمیل یا شماره تلفن را وارد نکرده باشید در این مرحله بدیهی است که دسترسی به حساب خود نخواهید داشت. همچنین ممکن است حتی آیدی دقیق اینستاگرام خود را ندانید، علی الخصوص اگر دارای کاراکترهای خاص باشد. نتیجه اینکه پروفایل اینستاگرام خود را در زمان ایجاد حساب کامل کنید و اطلاعات خود را به طور دقیق ذخیره کنید. همانطور که دیدید تمامی این اطلاعات در زمانی که دچار هک اکانت اینستاگرام شده باشید به کار شما می آیند. به طور ساده هر چه بیشتر بتوانید ثابت کنید که شما صاحب یک صفحه ی اینستاگرام هستید که حالا از کنترل شما خارج شده، اینستاگرام کمک بیشتری به بازگردانی صفحه ی شما می کند.

در نهایت اینستاگرام اعلام کرده است:

اگر هنوز به حساب خود دسترسی دارید اما تصور می کنید هک شده اید حساب خود را با روش های زیر امن کنید:

 • پسوردتان را تغییر دهید. برای خوتان یک ایمیل بازیابی پسورد از طریق اینستاگرام ارسال کنید.
 • دسترسی همه ی اپلیکیشن های جانبی را به اینستاگرام ببندید.(از حساب هایتان در آن اپلیکیشن ها خارج شوید)
 • اهراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

تمامی این روش های جلوگیری از هک و بیشتر از آن را در بخش بعدی بررسی کردیم.

همانطور که در بند مقدمه گفتیم، در اینجا تمرکز ما بر علاج واقعه قبل از وقوع است. در واقع برماست که از اطلاعاتمان به درستی حفاظت کنیم تا دست هکرها و افراد سودجو از آن کوتاه شود. خوشبختانه اینستاگرام در این زمینه امکانات زیادی در اختیار ما قرار داده است. در ادامه 5 روشی را که با آن می توانید امکان هک اینستاگرام خود را تقریبا به صفر برسانید معرفی کرده ایم. به کار بردن این روش ها بسیار ساده است و در نوشته ی امنیت اینستاگرام به طور مفصل به آنها پرداخته ایم.

نحوه ی گزارش دادن یک اکانت به اینستاگرام برای هک شدن

انتخاب پسورد قوی

بدیهی ترین و در عین حال مهمترین راه پیشگیری از هک اینستاگرام، استفاده از پسوری قوی است. متداول ترین راهی که هکرها از طریق آن به اکانت ها نفوذ می کنند، شکستن پسورد شماست. منظور از شکستن، حدس زدن پسورد و بررسی همه ی احتمالات پیرامون با روش های به خصوص است. بعلاوه پایگاه داده ی عظیمی از پسوردهایی که ضعیف بودنشان را ثابت کرده اند اما هنوز زیاد استفاده می شوند در دست هکرها موجود است. منبع اولیه ی حدس زدن هکرها،‌استفاده از این پایگاه داده است.

بیشتر بدانید: نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

معرفی یک ابزار برای سنجش قدرت پسورد

اگر می خواهید قدرت پسوردهای انتخابی خودتان را بسنجید می توانید از ابزارهای آنلاین در این خصوص استفاده کنید. مثلا ابزار موجود در سایت Kaspersky به شما قدرت پسورتان و اینکه هک کردن آن چه مدت طول می کشد را نشان میدهد:

معرفی یک ابزار برای سنجش قدرت پسورد جهت جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

 کافیست بعد از ورود به سایت بر روی باکس موجود در صفحه ی اصلی پسورد خودتان را وارد کنید. دقت کنید که این برنامه ی تحت وب اطلاعی از اینکه صاحب پسورد وارد شده کیست ندارد، صرفا میزان قدرت آن را می سنجد. یعنی استفاده از آن جای نگرانی ندارد. بعد از وارد کردن پسورد در زمان کوتاهی گزارش کاملی از قدرت پسورد دریافت می کنید.ما در ابتدا پسورد ساده و قابل حدس abcz123 را انتخاب کردیم. طبق گزارش این سایت این پسورد در 3 ساعت قابل شکستن است. این زمان برای پسورد abc123 تنها یک ثانیه برآورد شد. یعنی تنها اضافه کردن حرف z توانست دشواری پسورد را تا حد زیادی بیشتر کند:

انتخاب پسورد قوی برای مانع شدن از هک اینستاگرام

در تست بعدی پسورد neshanet123@ را به طور آزمایشی وارد کردیم. نتیجه حیرت انگیز است؛ شکستن این پسورد دویست سال زمان می خواهد پس جای نگرانی نیست و می توانیم آن را بعنوان یک پسورد قوی استفاده کنیم:

انتخاب پسورد قوی برای جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام

برای اطمینان از این موضوع می توانید پسورد انتخابیتان را با ابزارهای مشابه دیگری نیز تست کنید. اما در هر صورت انتخاب یک پسورد قوی اولین قدم برای جلوگیری از هک اینستاگرام است. همانطور که مشاهده کردید انتخاب یک پسورد قوی دشوار نیست کافیست از حالت رایج کمی فاصله بگیرید. از علائم خاص یعنی: @ # $ % !   در پسوردتان حتما استفاده کنید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

فعال کردن اهراز هویت دو مرحله ای

این همان کاریست که شغل نوظهور “امنیت اینستاگرام” انجام میدهند. ویژگی ای در تنظیمات بخش حریم خصوصی و امنیت اینستاگرام که فعال کردن آن به کمتر از 5 دقیقه وقت نیاز دارد. با فعال کردن قفل دو مرحله ای یا two factor authentication مسئولیت امنیت پیجتان را خودتان برعهده بگیرید. بر فرض محالی که پسورد قوی که در مرحله ی اول انتخاب کردید، توسط یک هکرکاربلد شکسته شد و یا توسط خودتان لو رفت، پسورد دوم می تواند با قدرت از هک اینستاگرام جلوگیری کند.

برای فعال کردن این ویژگی مسیر زیر را طی کنید:

 • در صفحه ی اصلی پروفایل اینستاگرامتان روی سه خط بالای صفحه بزنید.
 • در منوی کناری روی setting  بزنید.
 • به بخش privacy بروید.
 • Two factor authentication را پیدا کنید.
 • روش text messages را انتخاب کنید.
 • کد شش رقمی به شماره موبایلی که با آن اکانت را ساخته اید ارسال می شود.(اگر شماره ای نداشته باشید ابتدا شماره تلفن از شما دریافت می شود)
فعال کردن اهراز هویت دو مرحله ای برای جلوگیری از هک شدن توسط اینستاگرام

در نهایت این مراحل 6 کد به شما داده می شود که در هر بار ورود به اینستاگرام بعد از زدن پسورد اصلی، باید از یکی از این کدها استفاده کنید. در صورت اتمام کدها، کدهای جدیدی به شما تحویل داده می شود. باید در حفظ این کدها هم کوشا باشید. البته ممکن است در هر بار لاگین کد جدیدی به شماره موبایل شما ارسال شود. برای همین دقت کنید که شماره موبایل وارد شده در اینستاگرامتان متعلق به خود شما بوده و در دسترستان باشد. این کدها یکبار مصرف است و همین موضوع هک اینستاگرام را دشوار و تقریبا ناممکن می کند. علت استفاده از “تقریبا” این است که حتی خود اینستاگرام تضمینی مبنی بر صفر بودن احتمال هک با استفاده از قفل دو مرحله ای را نمیدهد.

نکته: روش دیگر استفاه از اپلیکشن های ارسال کد است که برای کاربران ایرانی عملکرد درستی ندارد. اما به هر حال روش کار این است که هر بار لاگین دراینستاگرام کد جدیدی از طریق این برنامه برایتان ارسال می شود. برای درک بهتر موضوع رمز پویای مرتبط با بانک ها را که به تازگی رایج شده است، در نظر بیاورید.

اطمینان از امنیت ایمیل

ایمیل شما در واقع دروازه ی ورود به حساب های شبکه های اجتماعی شما است. کسی که بتواند به ایمیل شما وارد شود، پس تقریبا به هر حساب کاربری دیگری از شما می تواند وارد شود. هک اینستاگرام از این طریق بسیار ساده انجام می شود.به همین دلیل است که امنیت ایمیل شما نیز اهمیت زیادی دارد. تمامی نکات گفته شده پیرامون انتخاب پسورد قوی در مورد ایمیل نیز صادق است. بسیار از شرکت های ارائه دهنده ی خدمات ایمیل، مثل جیمیل، خدمات جانبی مثل اهراز هویت دو مرحله ای نیز ارائه می کنند. کافیست قابلیت two factor authentication را برای سیستم ایمیل خود بررسی کنید. به طور خلاصه ورود به ایمیلتان به اندازه ی ورود به اینستاگرامتان باید دشوار باشد.

مسدود کردن دسترسی اپلیکیشن های جانبی به اینستاگرام

اپلیکیشن های فالوور رایگان، لایک رایگان، هک اینستاگرام، آنفالو رایگان، فالوبگیر رایگان و سایر عناوین اغوا کننده همگی برای فعالیت خود نیاز به اطلاعات خصوصی حساب اینستاگرام شما دارند. یعنی شما پسورد خودتان را به دست خودتان در معرض خطر قرار می دهید. این هشدار اینستاگرام است که اگر از اپلیکیشن هایی استفاده میکنید که از قوانین و شرایط حریم خصوصی اینستاگرام پیروی نمی کند، سریعا از آن خارج شوید. ربات های اینستاگرامی نیز مشمول این مورد می شوند.

اگر می خواهید بدانید در حال حاضر اطلاعات اینستاگرامی شما در کدام اپلیکیشن ها وارد شده است باید از نسخه ی تحت وب اینستاگرام استفاده کنید. در نسخه ی تحت وب اینستاگرام وارد اکانت خودتان شوید. بعد از آن وارد بخش تنظیمات شوید.در منوی کناری روی apps and websites بزنید. لیست اپلیکیشن هایی که در آن اطلاعات اینستاگرام خودتان را زده اید، ظاهر می شود. می توانید با استفاده از دکمه ی remove آنها را حذف کنید:

مسدود کردن دسترسی اپلیکیشن های جانبی به اینستاگرام برای جلوگیری از هک شدن توسط اینستاگرام

با اینکار سایر دروازه های نفوذی ناامن به اینستاگرامتان را می بندید.

ترفندهای امنیتی

روش های گفته شده در بالا به اندازه ی کافی امنیت شما را تامین و از هک اینستاگرام جلوگیری می کنند. با این حال چند ترفند امنیتی که بهتر است بدانید در ادامه آورده شده است:
1) استفاده نکردن از ویژگی “من را بخاطر بسپار” یا “remember me” در مرورگرها:

اگر از سیستم یا گوشی مشترک با دیگران استفاده می کنید بعد از هر بار لاگین به اینستاگرام دقت کنید که remember me را انتخاب نکنید. بعلاوه بعد از هر بار استفاده از اینستاگرام در سیستم مشترک حتما از آن خارج شده یا log out کنید. اگر کاربر حرفه ای تکنولوژی باشید؛ محض احتیاط بیشتر cookie های مرورگر را بعد از استفاده پاک کنید. همچنین می توانید از private windows در فایرفاکس یا incognito window در مروگر گوگل کروم استفاده کنید. با اینکار هیچ cookie در مرورگر ذخیره نمی شود.

2) پسورد خود را هیچ شخص نامطمئنی نسپارید:

بدیهی است که بعد از لو دادن اطلاعاتتان کاملا عمدی و آگاهانه نمی توانید بابت هک اینستاگرامتان کسی را سرزنش کنید. شاید شما کاربر هوشیاری باشید اما شخصی که به او اعتماد کرده اید به اندازه ی شما آگاه نباشد.

3) از حمله ی فیشینگ آگاه باشید:

 ممکن است شما ناخواسته اطلاعات ورود خودتان را به دست هکرها بسپارید. البته بهتر است بگوییم آنها با زیرکی این اطلاعات را از شما دریافت کنند که به آن حمله ی فیشینگ گفته می شود. در این حمله هکر با روش های مختلف مثل ارسال ایمیل های جعلی اما شبیه به ایمیل های اینستاگرام از شما اطلاعاتتان را درخواست کنند. راه حل این است که ایمیل اصلی اینستاگرام به آدرس support@instagram.com را مد نظر داشته باشید. البته ایمیل های اطلاع رسانی اینستاگرام توسط این آدرس ارسال می شود: no-reply@mail.instagram.com. بدیهی است که ایمیل های ارسالی از آدرس هایی بغیر از موارد گفته شده یعنی در معرض هک اینستاگرام هستید. فراموش نکنید که اینستاگرام از هیچ طریقی به طور مستقیم اطلاعات خصوصی شما را دریافت نمی کند.

چگونه اکانت اینستاگرام هک می شود؟

آنچه از آن بعنوان هک اینستاگرام یاد می کنیم در اکثر مواقع سو استفاده ی افراد هوشیارتر با نیت های سو از افرادی است که آگاهی کمتری دارند.  در صورتیکه هر یک از روش های امنیتی گفته شده در بندهای قبلی را جدی نگیرید، بدیهی است که یک قربانی بلقوه برای هک اینستاگرام خواهید بود.

سخن پایانی

بعد از هک شدن و به محض اینکه اطلاعاتی مبنی بر هک شدن دریافت کردید مهم این است که سرعت عمل داشته باشید و با یکی از روش های گفته شده امنیت را به صفحه ی خود برگردانید. اگر هنوز هک نشده اید و به صفحه ی خود دسترسی دارید، وقت را از دست ندهید و با روش های گفته شده امنیت صفحه تان را چند برابر کنید. دقت کنید که تمامی مشکلات ناشی از سهل انگاری در این موارد متوجه شماست. این موضوع علی الخصوص برای صفحات مربوط به کسب و کارهای اینستاگرامی اهمیتی دوچندان دارد. ما در نشانت همواره در پی پیشرفت کسب و کار شما هستیم. از این رو اطلاعاتی به روز در حوزه ی اینستاگرام همواره در وبلاگ نشانت یافت می شود.

امنیت اینستاگرام در مقابل هک شدن
برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

سوالات متداول

چگونه بفهمیم در اینستاگرام هک شده ایم؟

هر تغییر یا رفتار غیرعادی در اکانت شما که توسط شما انجام نمی شود به منزله ی این است که هک شده اید. تغییر آیدی،‌ تغییر پسورد، لایک و کامنت پای پست دیگران، تغییر عکس پروفایل و آپلود پست و سایر موارد جز همین تغییرات هستند.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام چیست؟

بالا بردن امنیت اکانت اینستاگرام به روش های مختلف منطقی ترین روش جلوگیری از هک است. انتخاب پسورد قوی، فعال کردن قفل دو مرحله ای یا two factor authentication ، آگاه بودن نسبت به حمله ی fishing ، مطمئن شدن از امنیت ایمیل و خروج از اپلیکیشن هایی جانبی اینستاگرام که مطابق قوانین اینستاگرام نیستند، از جمله کارهاییست که باید انجام دهید تا از هک اینستاگرام جلوگیری کنید.

آیا می شود اکانت اینستاگرام دیگران را هک کرد؟

بله اگر با افراد ناآگاهی روبرو باشید که حداقل های امنیتی را برای پیجشان رعایت نکرده باشند، می توانید اینستاگرام آنها را هک کنید. بعلاوه اگر با اصول هک و شکستن پسورد آشنا باشید می توانید اقدام به هک اینستاگرام افراد کنید. در این میان بدیهی است که اپلیکیشن های هک اینستاگرام و رباتهای هک اینستاگرام راه به جایی نبرده اند.

بهناز نوجوان

من یک مهندس کامیپوترم که دوست داره از همه چیز سر دربیاره...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن