اینستاگرام

چگونگی ساخت گروه در اینستاگرام – آموزش و راهنمای کامل

در شبکه های اجتماعی مانند سایر شبکه های متشکل از انسان ها، گروه شامل مجموعه ی کاربران است که تحت یک نام گرد هم  آمده اند. ایجاد گروه در هر یک از شبکه های اجتماعی روش مخصوص به خود را دارد. در این نوشته میخواهیم چگونگی  ساخت گروه در اینستاگرام را به همراه ترفندها و نکات آن آموزش دهیم. در این نوشته شما بناست در دو نقش سازنده ی گروه و عضوی از آن ایفای نقش کنید. ما معتقدیم در ساده ترین بخش های اینستاگرام نیز نکاتی برای آموختن وجود دارد. اگر با ما هم عقیده هستید لطفا تا انتهای این نوشته ما را همراهی کنید تا به طور کامل با چگونگی ساخت گروه در اینستاگرام آشنا شوید. اگر آموزش نصب اینستاگرام بدون ایمیل هم برای شما جالب است این مطلب را هم می توانید در بلاگ نشانت بخوانید.

مراحل ساخت گروه در اینستاگرام

اینستاگرام مانند سایر شبکه های اجتماعی از خاصیت ساخت گروه پشتیبانی می کند. با ساخت یک گروه در اینستاگرام می توانید پیام مشترکی را به تعداد زیادی از افراد همزمان به اشتراک بگذارید. بعلاوه می توانید به طور همزمان با آن افراد به گفتگو بپردازید. باید گفت که امکان ساخت گروه در اینستاگرام مانند آنچه در سایر اپلیکیشن ها می بینیم واضح نیست.

در ادامه می آموزیم که چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم. بعلاوه ترفندها و نکات موجود در آن را فرا میگیریم، تنظیمات گروه های اینستاگرامی را بررسی می کنیم و اطلاعات مفید دیگری را می خوانیم.دیگر لازم نیست یک پیام را به صدها نفر به صورت جداگانه ارسال کنید، گروه اینستاگرام بسازید.

مرحله ی اول: بروزرسانی اینستاگرام برای ساخت گروه!

احتمالا پیش از این اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی همراه خود دارید. یک توصیه ی مهم ما به شما این است که اگر می خواهید از تمامی امکانات اینستاگرام به خوبی استفاده کنید، آن را به طور منظم به آخرین نسخه به روز کنید. این کار باعث می شود که بتوانید از امکانات اپلیکیشن به طور کامل استفاده کنید. بنابر این مقدمه از استور مربوط به گوشی همراهتان، یعنی اپ استور یا گوگل پلی استور اینستاگرام خود را به آخرین نسخه بروز کنید.

مرحله اول ساخت گروه در اینستاگرام

خبر خوب اینکه نسخه ی دسکتاپ و نسخه ی تحت وب اینستاگرام نیز از این ویژگی پشتیبانی می کنند. در پایان این عنوان در عنوان جداگانه ای به آن پرداخته ایم.تمرکز ما در این نوشته بر روی ایجاد گروه در اینستاگرام است، به همین در صورت نیاز به باز کردن یک موضوع شما را به نوشته های قبلی هدایت می کنیم.

چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم؟

همانطور که گفتیم این ویژگی در اینستاگرام مانند سایر اپلیکیشن ها در دسترس شما نیست. یعنی برای پیدا کردن آن باید چندگام طی کنید.طی شش مرحله ی پیش رو می توانید یک گروه در اینستاگرام بسازید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید.
 2. بر قسمت دایرکت های اکانت خودتان بروید. این قسمت را می توانید در صفحه ی اصلی پروفایل خود در گوشه ی بالای سمت راست با علامت موشک مانند پیدا کنید. 

نکته : در این بین توصیه می کنیم مقاله ی دایرکت اینستاگرام کجاست را از دست ندهید.

 1. آیکون ایجاد گروه در این قسمت دیده می شود. در گوشه ی بالای سمت راست آیکون قلم و کاغذ را مشاهده می کنید. از این آیکون برای شروع کردن چت با یک اکانت هم استفاده می کنیم. کاربرد دیگر این آیکون برای ایجاد گروه است. بر روی آن بزنید.
 2.  وارد صفحه جدیدی می شوید که در آن لیستی از اکانت های پیشنهادی تلگرام دیده می شود. با این افراد اخیرا تعامل داشته اید. برای انتخاب هر یک از این افراد بر روی دایره ی روبروی اسم ها بزنید. با این کار تیک آبی رنگی روی دایره ظاهر می شود. بعلاوه اسم اکانت انتخابی در قسمت بالای صفحه با هایلایت آبی رنگ معلوم می شود.
 3. می توانید در بخش “To” در بالای صفحه اکانت های دیگری را جستجو کنید. برای انتخاب آنها نیز کافیست بر دایره ی جلو اسم آنها بزنید. حباب آبی رنگ مربوط به آنها در بالای صفحه ظاهر می شود.

نکته: برای حذف اسامی انتخاب شده می توانید چندکار انجام دهید. مثلا بر روی اکانت انتخاب شده با حباب آبی بزنید تا به رنگ قرمز در بیاید. با زدن مجدد روی حباب قرمز اکانت مورد نظر حذف می شود. راه دیگر این است که روی دایره ی روبروی اکانت در لیست پیش رویتان بزنید تا تیک آبی از آن برداشته شود. در نهایت نیز با استفاده از کیبورد میتوانید لیست نوشته شده را مانند نوشته ی عادی پاک کنید:

حذف اسامی انتخاب شده در ساخت گروه در اینستاگرام
 1.  بعد از انتخاب اکانت های مورد نظرتان باید بر روی دکمه ی Chat که در گوشه ی بالای تصویر قرار دارد بزنید. 

مراحل اول تا ششم را در تصویر زیر ببینید:

مراحل نحوه ساخت گروه در اینستاگرام
 1.  اصولا گروه تا این مرحله تشکیل شد و شما می توانید آن را ببینید. اما نکته ی مهم این است که تا زمان ارسال اولین پیام یا انتخاب نام برای آن اعضای گروه از وجود آن مطلع نمی شوند. اما بعد از ارسال اولین پیام یک اعلان به تمامی اعضایی که شما برای عضویت در گروه انتخاب کرده اید ارسال می شود:
اعلان عضویت در گروه در ساخت گروه در اینستاگرام

تا این مرحله نحوه ی ساخت گروه در اینستاگرام را بررسی کردیم. در مرحله ی بعدی تنظیمات گروه در اینستاگرام را بررسی می کنیم.

تنظیمات و امکانات گروه چت در اینستاگرام

گروه در اینستاگرام از لحاظ امکانات شباهت زیادی به چت اینستاگرام بین دو اکانت دارد و با این حال متفاوت از آن است. شما بعنوان سازنده ی گروه بدیهی است که دسترسی های بیشتری برای انجام تنظیمات نسبت به اعضای گروه دارید. دقت کنید که برای دسترسی به بخش تنظیمات از داخل گروه،‌حتما باید یک پیام در گروه ارسال کنید تا گروه رسما تشکیل شود. نکته ی دیگر اینکه تنظیمات گفته شده با تمرکز بر ادمین گروه در نظر گرفته شده اند و ذیل هر کدام دسترسی اعضای گروه نیز مورد توجه قرار گرفته اند. در ادامه فهرستی از این امکانات را بررسی می کنیم:

 1.  امکان اضافه کردن اعضای جدید به گروه: بر طبق نوشته ی موجود در سایت اینستاگرام (این لینک) در حال حاضر می توانید 32 نفر را به طور همزمان بعد از ساخت گروه در اینستاگرام به آن گروه اضافه کنید. 

برای اضافه کردن اعضای جدید به گروه اینستاگرامی مسیر زیر را پیش بگیرید:

 • بر روی اسم گروه بزنید. 
 • در صفحه ای که باز می شود بخش member را در اواسط صفحه می بینید. ذیل آن عبارت add people با علامت بعلاوه مشاهده می شود. 
 • با زدن بر روی آن روندی مشابه آنچه در ابتدای این بند ذکر کردیم، لیست اکانت های اینستاگرامی پیش روی شما ظاهر می شود. می توانید اکانت های مورد نظر را انتخاب کنید.
 • دکمه ی done را بزنید تا اعضای جدید به گروه شما اضافه شوند.
تنظیمات و امکانات گروه چت در اینستاگرام

نکته: تمامی اعضای گروه می توانند از این قابلیت استفاده کنند. یعنی برای اضافه کردن عضو نیاز نیست حتما سازنده ی گروه اینستاگرام باشند. اعضای گروه برای اضافه کردن اعضای جدید باید مسیر مشابهی را طی کنند. یعنی با رفتن به بخش تنظیمات بر روی add people بزنند. بعد از آن اکانت مورد نظرشان را انتخاب کرده و done را بزنند. با اینکار یک اعلان روی صفحه ظاهر می شود که به شما می گوید: عضوی که اضافه می کنید تمام پیام های قبلی شما را در گروه خواهد دید. در صورتیکه با این موضوع مشکلی نداشته باشید باید بر روی ok بزنید.

 1. تغییر نام گروه: در ابتدای ساخت گروه در اینستاگرام و بعد از اضافه کردن اعضای جدید، هنوز نامی برای گروه در نظر گرفته نشده است. تنها شما می توانید اسامی چند عضو گروه را در کنار پروفایل های آنها ببینید.در این موقعیت شما نمی توانید اسمی برای گروه تعیین کنید.چون گروه به طور رسمی تشکیل نشده است. باید ابتدا یک پیام در گروه ارسال کنید.محتوای این پیام اهمیت چندانی ندارد، صرفا با ارسال پیام اعلان رسمی تشکیل گروه به اعضای آن ارسال می شود. با این کار یک محل برای نوشتن در بالای صفحه ظاهر می شود. در این کادر عبارت Name This Group را می بینید. 

می توانید نام دلخواه خود را برای گروه انتخاب کنید و در این محل بنویسید. همچنین می توانید هیچ نامی برای گروه انتخاب نکنید و ضربدر موجود در جلوی این عبارت را بزنید تا کادر بسته شود. 

نکته: اعضای گروه هم می توانند نام گروه ساخته شده در اینستاگرام را تغییر دهند!

تصویر زیر را ببینید:

تغییر نام گروه در امکانات ساخت گروه در اینستاگرام
 1. حذف گروه ایجاد شده: تنها شما بعنوان سازنده ی گروه می توانید گروه تشکیل شده را حذف کنید. در داخل چت بر روی اسم گروه بزنید. صفحه ی باز شده را به سمت پایین اسکرول کنید و روی end chat بزنید.با اینکار گروه ساخته شده حذف می شود. 
حذف گروه ایجاد شده در امکانات ساخت گروه در اینستاگرام

با اینکار باقی اعضای گروه اگر وارد چت گروه شوند، تنها یک گزینه دارند و آن هم خروج از چت است(گزینه ی delete chat را در پایین عکس زیر ببینید):

خروج از چت در ساخت گروه در اینستاگرام

blob:https://web.whatsapp.com/2e25cbe0-9bcd-4333-abf8-351449c11f6e ترک کردن گروه: شاید تصور کنید که بعنوان سازنده ی گروه نمی توانید گروه را بدون حذف آن ترک کنید. این اشتباه است. شما می توانید به سادگی و با زدن روی عبارت Leave گروه را ترک کنید. این عبارت را می توانید با زدن بر روی اسم گروه و سپس اسکرول صفحه به سمت بالا به رنگ قرمز پیدا کنید.

با زدن بر روی این عبارت در صورتیکه سازنده ی گروه باشید یک منوی پاپ آپ برای شما ظاهر می شود. در این کادر از شما می خواهد که در صورت تمایل یک ادمین یا مدیر جدید برای گروه انتخاب کنید:

ترک کردن گروه در ساخت گروه در اینستاگرام

 شما می توانید یکی از اعضای حاضر را بعنوان مدیر انتخاب کنید. همچنین می توانید بدون انتخاب مدیر از گروه خارج شوید. در این صورت گروه مدیری نخواهد داشت و حذف کردن گروه به طور کلی عملا غیرممکن می شود و گروه تا حضور آخرین عضو در آن همچنان پابرجا می ماند.با ترک گروه اینستاگرام دیگر پیامی دریافت نمی کنید مگر کسی شما را مجددا به گروه اضافه کند. بعد از اضافه شدن مجدد شما یک عضو معمولی مانند سایر اعضا هستید و دسترسی های سابق را ندارید.

 1.  بیرون کردن اعضا از گروه: در مقام ادمین شما می توانید هر یک از اعضای گروه را خارج کنید. کافیست به بخش تنظیمات بروید و صفحه را به سمت بالا بکشید. در بخش اسامی اعضا روبروی هر عضو سه نقطه روی هم مشاهده می کنید. با زدن بر روی این سه نقطه چند گزینه پیش روی شما ظاهر می شود. گزینه ی اول Remove User است که با زدن بر روی آن بدون هیچ سوالی، شخص از گروه حذف می شود. بدیهی است که سایر اعضای گروه امکان حذف سایر اعضای گروه را ندارند. 
بیرون کردن اعضا از گروه در ساخت گروه در اینستاگرام
 1.  ادمین کردن یکی از اعضای گروه: کسی که ساخت گروه در اینستاگرام را انجام داده است ادمین آن گروه به حساب می آید. ادمین گروه می تواند به دلخواه خود سایر اعضای گروه را نیز ادمین کند تا دسترسی بیشتری به تنظیمات داشته باشند. برای اینکار مجدد به بخش اعضای گروه در تنظیمات می رویم. یعنی در داخل چت بر روی اسم گروه می زنیم و صفحه را به سمت بالا اسکرول می کنیم. بر روی سه نقطه ی موجود در جلوی اسم شخص می زنیم و در منوی ظاهر شده روی Make Admin می زنیم.

ادمین جدید تمامی دسترسی های ادمین اصلی را دارد. یعنی می تواند سایر اعضا را از گروه حذف کند. ادمین جدید حتی می تواند ادمین اصلی گروه را نیز حذف کرده و حق ادمینی را از او بگیرد. برای اینکار ادمین اصلی و سایر ادمین ها می توانند با زدن بر روی سه نقطه ی مزبور در منوی ظاهر شده روی عبارت Remove as Admin بزنند.

ادمین کردن یکی از اعضای گروه در ساخت گروه در اینستاگرام

نکته ی تکمیلی: کاربرد گزینه های block User و Report مشخص است. با گزینه ی اول شما می توانید کاربر را مسدود کرده و با گزینه ی دوم از او در اینستاگرام شکایت کنید. اگر بعنوان ادمین کسی را بلاک کنید شخص همچنان می تواند در گروه حضور داشته باشد و هیچگاه متوجه بلاک بودن از سمت شما نمی شود. اولین باری که وی پیامی در گروه ارسال کند، گزینه ای جلوی شما ظاهر می شود که به شما می گوید شخصی که بلاک کرده اید در گروه حضور دارد، آیا میخواهید او را از گروه حذف کنید؟ یا می خواهید او در گروه بماند؟ گزینه ی مورد نظرتان را می توانید انتخاب کنید.

گزینه بلاک یوزر و ریپورت در ساخت گروه در اینستاگرام
 1. بی صدا کردن پیام های گروه: ویژگی Mute Messages در بخش تنظیمات به سادگی قابل انجام است. با اینکار در صورت رسیدن پیام جدید در گروه اعلان جدیدی بر روی گوشی شما ظاهر نمی شود. این موضوع علی الخصوص زمانی که گروه های زیادی در اینستاگرام داشته باشید مفید واقع می شود. تمامی اعضای گروه به این تنظیمات دسترسی دارند.
 2. بی صدا کردن منشن در گروه:  منظور از منشن کردن در گروه اینستاگرام نوشتن آیدی یکی از اعضای گروه در قالب پیام است. با اینکار پیغامی به شخص ارسال می شود که شخصی شما را در گروه منشن کرده است. اگر نمیخواهید از این پیام ها دریافت کنید تنظیمات Mute mention در ذیل تنظیمات مورد قبلی قابل انجام است. 
 3.  بی صدا کردن ویدئوچت: ممکن است اعضای گروهی که در اینستاگرام ساخته اید تصمیم بگیرند به صورت گروهی ویدئوچت کنند و طبعا شما هم دعوت به این موضوع می شوید. با اینکار یک اعلان اما اینبار مانند تماس تلفنی بر روی گوشی شما ظاهر می شود:
بی صدا کردن ویدئو چت در ساخت گروه در اینستاگرام

 طبیعی است که نخواهید چنین اعلانی را دریافت کنید. پس گزینه ی Mute Video Chats برای شماست. می توانید مطابق دو گزینه ی بالا این گزینه را نیز فعال یا غیرفعال کنید.

هر سه مورد بالا را در تصویر زیر می بینید:

اعلان های چت در ساخت گروه در اینستاگرام
 1. درخواست برای عضویت در گروه: افراد می توانند بدون ارسال درخواست اولیه در گروهی که در اینستاگرام ساخته اید توسط اعضای دیگر گروه عضو شوند؛ مگر اینکه شما با فعال کردن گزینه ی Approval Required to Join از اینکار جلوگیری کنید. با اینکار اگر کسی بخواهد در گروه شما عضو شود ابتدا باید درخواست عضویتش توسط یکی از ادمین ها بررسی شود:
درخواست برای عضویت در گروه در ساخت گروه در اینستاگرام

برای فعال کردن این گزینه به قسمت تنظیمات بروید. گزینه ی Approval Required را فعال کنید. با اینکار اگر هر یک از اعضا کسی را به گروه اضافه کنند شما اعلان مربوط به آن را در صفحه ی اصلی چت خود می بینید.اگر کسی درخواست عضویت در گروه داشته باشد روی اولین آیکون از سمت راست که به شکل i داخل دایره است،  یک اعلان قرمز رنگ ظاهر می شود. کافیست روی آن بزنید تا درخواستهای عضویت در گروه را ببینید. این اسامی در بخش Requests دیده می شوند. با زدن روی Add To Chat شخص می تواند به گروه اضافه شود. همچنین با زدن سه نقطه جلوی اسم شخص می توانید نام آن را از بخش Requests ها حذف کنید. یعنی روی گزینه ی Remove From Requests بزنید. شخصی که درخواست او را حذف کرده اید متوجه این موضوع نمی شود. بدیهی است که استفاده از این امکان صرفا برای ادمین های گروه میسر است. 

اعلان های عضویت در گروه در ساخت گروه در اینستاگرام

 ساخت گروه در اینستاگرام همانطور که دیدید در پی خود تنظیمات زیادی بهمراه دارد. همانطور که گفتیم در بخش دایرکت اینستاگرام، یک گروه با یک چت معمولی تفاوتی در امکانات ندارد. یعنی مانند یک چت عادی، اگر انگشت خود را بر نام گروه نگه دارید چند گزینه به شرح زیر پیش روی شما ظاهر می شود؛ درست مانند سایر چت ها که گروه نیستند:

 • Move to general: با اینکار گروه ایجاد شده در یکی از دو تب general و یا primary قرار می گیرد. این ویژگی باهدف دسته بندی دایرکت ها در اینستاگرام تعبیه شده است. 
 • Mark as Unread: یعنی نشانه گذاری بعنوان خوانده نشده. با اینکار حتی اگر قبلا پیام های گروهتان را خوانده باشید می توانید آن را به حالت خوانده نشده در بیاورید. البته فقط اینکار برای شما مفید است و دیگران متوجه اینکه پیام های گروه را خوانده اید می شوند. به این موضوع در بخش ترفندهای ساخت گروه در اینستاگرام می پردازیم. بعد از یکبار انتخاب این گزینه در بار بعدی، دیگر این گزینه را مشاهده نمی کنید.
 • Flag: فلگ یا پرچم برای نشانه دار کردن یک چت است. با زدن روی این گزینه یک مثلث نارنجی رنگ در گوشه ی چت در دایرکت ظاهر می شود. اینکه به چه دلیلی می خواهید یک چت را پرچم دار کنید به شما بستگی دارد. با تکرار این روند می توانید چت مورد نظر را Unflag کنید.
 • Delete: به این گزینه در بندهای بالا اشاره کردیم. با استفاده از این گزینه شما می توانید از گروه ساخته شده در اینستاگرام خارج شوید.
 • Mute: سه گزینه ی بعدی یعنی Mute Messages، Mute Mentions و Mute video chats عملکردی مشابه آنچه در موارد 7 و 8 و 9 اشاره کردیم دارد، پس از تکرار آن پرهیز می کنیم.

خلاصه ی منوی گفته شده را در تصویر می بینید:

منو تنظیمات ساخت گروه در اینستاگرام

بررسی تنظیمات مربوط به ساخت گروه در اینستاگرام در این نقطه به پایان رسید. در واقع با موارد گفته شده به تمامی بخش های این موضوع مسلط هستید. در بند بعدی چند ترفند برای استفاده از این ویژگی اینستاگرام به شما معرفی می کنیم. 

ترفندهای گروه ساخته شده  در اینستاگرام

ساخت گروه در اینستاگرام و تنظیمات مربوط به آن را بررسی کردیم . در خلال متن چندین بار به این موضوع اشاره کردیم که یک چت گروهی با یک چت معمولی از نظر امکانات و ساختمان تا حد زیادی مشابه هستند. شما در گروه می توانید مانند چت های عادی محتواهای مورد نظرتان اعم از عکس و فیلم موجود در گالری، ضبط صدا در لحظه، گرفتن عکس و فیلم در لحظه با آیکون آبی رنگ دوربین، استفاده از پیام آماده یا Quick Reply ،‌استفاده از گیف و ایموجی و نهایتا نوشتن متن ساده را به گروه ارسال کنید. همچنین با کشیدن صفحه به سمت چپ می توانید از ساعت های ارسال پیام های گروه با خبر شوید. امکان reply کردن روی پیام های سایرین وجود ندارد. شما می توانید تنها پیام مورد نظرتان را با دو ضربه ی متوالی لایک کنید. در هر صورت گروه ساخته شده در اینستاگرام چند ویژگی جداگانه نیز دارد:

 • اطلاع از اتفاقاتی که در گروه افتاده است: طی اعلان های کمرنگی در پس زمینه ی تصویر شما می توانید از آخرین تغییراتی که در گروه اتفاق افتاده با خبر شوید. شروع شدن یک ویدئوچت، اضافه شدن یک شخص به گروه یا خارج شدن کسی از گروه، تاریخ روز و مواردی از این قبیل در لابلای چت ها قرار می گیرند:
ترفندهای گروه ساخته شده در اینستاگرام
 • اطلاع از اینکه چه کسانی پیام شما را دیده اند: ویژگی seen شدن پیام در چت های معمولی نیز وجود داشت. با این توضیح که شخص مورد نظر شما وقتی پیام شما را ببینید عبارت seen به صورت کمرنگ در پای پیام شما ظاهر می شود. در گروه های اینستاگرامی نیز در صورتیکه یک پیام در گروه ارسال کنید در پای پیام اسامی کسانی که آن را خوانده اند مشاهده می شود. این عبارت به صورت seen by… و در ادامه اسامی اکانت ها می آید:
طلاع از اینکه چه کسانی پیام شما را دیده اند در گروه اینستاگرام
 • منشن کردن یک شخص در گروه: برای منشن کردن یک شخص در گروه ابتدا یک @ در بخش نوشتن پیام بنویسید. با اینکار تمامی آیدی های موجود در گروه پیش روی شما ظاهر می شود و می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. این کار برای زمانی که بخواهید شخصی را مستقیما صدا بزنید کاربرد دارد. اگر بخت با شما یار باشد و شخص مورد نظر از گزینه ی mute mention استفاده نکرده باشد،‌ متوجه منشن شدن توسط شما می شود:
منشن کردن یک شخص در گروه اینستاگرام

3 ترفند مهم و در واقع 3 تفاوت چت های گروهی با چت های شخصی در این بخش بررسی شد. در ادامه روند کار در نسخه ی تحت وب اینستاگرام را برای ساخت گروه در اینستاگرام بررسی می کنیم.

ساخت گروه در نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام 

خوشبختانه نسخه ی تحت وب اینستاگرام از لحاظ کاربردی در بخش گروه تفاوت چندانی با اپلیکیشن آن ندارد. برای ساخت گروه در نسخه ی وب وارد سایت اینستاگرام و بعد از آن وارد حساب کاربری خودتان شوید. روی آیکون موشک بزنید تا وارد بخش دایرکت هایتان شوید:

ساخت گروه در نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام

همانطور که می بینید در صورتیکه قبلا در گروهی عضو شده باشید می توانید آن را در این قسمت ببینید. برای ایجاد گروه در نسخه ی وب مجددا بر روی آیکون قلم مانند  در کنار نوشته ی Direct بزنید، در لیست ظاهر شده آیدی های موردنظرتان را انتخاب کنید و بر روی next بزنید. 

مراحل ساخت گروه در نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام

در صفحه ی چت گروهی ظاهر شده روی اسامی بالای صفحه بزنید. صفحه ی زیر پیش روی شما ظاهر می شود که میتوانید تنظیمات محدودتری نسبت به اپلیکیشن اینستاگرام انجام دهید:

 • نام گروه را عوض کنید. بخش بالا روبروی Group name محلی برای نوشتن اسم گروه است.
 • قرار دادن در دسته بندی General: برای این کار در بخش دوم روی move بزنید.
 • اضافه کردن اشخاص جدید:  با زدن روی نوشته ی  آبی رنگ add people اینکار به سادگی انجام می شود. 
امکانات ساخت گروه در نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام
 • گزینه های Leave chat و Delete chat: توضیح این گزینه ها مشابه آنچه بالاتر به آن اشاره کردیم است. 

امکاناتی نظیر تبدیل یکی از اعضا به ادمین، بلاک و ریپورت کردن کاربر یا بیرون کردن آن از گروه و همچنین برقراری تماس ویدئویی از طریق این نسخه قابل انجام نیست. از طرفی امکانات ارسال محتوا،‌نوشتن متن و ارسال ایموجی برقرار است:

محدودیت های ساخت گروه در نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام

شاید دست مدیرگروه در نسخه ی وب نسبت به نسخه ی اپلیکیشن محدود باشد،‌اما در هر صورت امیدوارم در آینده این محدودیت برطرف شود.

امنیت در گروه های اینستاگرام 

در صورتیکه تصمیم بگیرید یک آیدی را در گروه اینستاگرامی تان عضور کنید که جز فالورهای شما نیست،‌درخواست عضویت در گروه مانند درخواست فالو به او اعلام می شود. یعنی او می تواند قبول کند که عضوی از گروه شما باشد یا نباشد. در این صورت شخص گروه را قبل از قبول کردن به این صورت مشاهده می کند:

امنیت در گروه های اینستاگرام

بدیهی است که می تواند این درخواست را قبول نکند.

تمامی اعضای حاضر در گروه می توانند ببینند چه کسانی در گروه عضو هستند. حق بلاک و ریپورت کردن اعضا برای یکدیگر مخفوظ است. به صرف بودن در یک گروه شخصی نمی تواند وارد دایرکت شخص دیگری بدون رضایت و قبول او شود. یعنی روند فالو رکوئست برای اعضای یک گروه در دایرکت نیز مطرح است. 

در صورتیکه بخواهید توسط هیچ شخصی وارد گروهی نشوید می توانید از طریق زیر این دسترسی را از افراد دیگر بگیرید:

 • در صفحه ی اصلی پروفایلتان روی سه خط بالای صفحه بزنید.
 • روی setting بزنید.
 • به بخش privacy بروید.
 • در بخش mention گزینه ی مورد نظرتان را انتخاب کنید. 

از آنجایی که افراد برای عضو کردن شما در گروه باید نام شما را بهمراه @ وارد کنند و اینکار در تعریف اینستاگرام منشن کردن به حساب می آید، شما در هیچ گروهی عضو نمی شوید و حتی اعلان و درخواستی بر این اساس دریافت نمی کنید.

سخن آخر

مطمئنیم که تصور نمی کردید موضوع ساده ی ساخت گروه در اینستاگرام تا این اندازه حاوی نکات و ترفند باشد. در این آموزش سعی کردیم موضوعی از قلم نیفتد. به هر حال گروه اینستاگرام علی رغم سادگی و ابتدایی بودنش امکانیست که می تواند در جهت اهداف و رشد کسب و کار ما استفاده شود. هدف ما در نشانت نیز رشد کسب و کار شماست و نوشتن مقاله های به روز در زمینه ی اینستاگرام همواره در دستور کار ماست. توصیه می کنیم سایر نوشته های را ما در وبلاگ نشانت از دست ندهید.

سوالات متداول

چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم؟

به سادگی! به بخش دایرکت اینستاگرام بروید. بر آیکون قلم در گوشه ی بالای سمت راست صفحه بزنید. آیدی های مورد نظرتان را انتخاب کنید و بر روی نوشته ی chat بزنید. گروه شما آماده است. می توانید تعداد اعضای بیشتری به آن اضافه کنید، افرادی را از آن خارج کنید و با سایر تنظیمات آن را استفاده کنید.

چگونه از یک گروه در اینستاگرام خارج شویم؟

در صفحه ی چت بر روی نام گروه بزنید. صفحه را کمی به سمت بالا ببرید. نوشته ی Leave chat به رنگ قرمز قابل مشاهده است. می توانید بر روی آن بزنید و گروه را ترک کنید.

چگونه گروه اینستاگرام را حذف کنیم؟

شما تنها در مقام ادمین می توانید گروهی که ساخته اید را حذف کنید. البته ممکن است کسان دیگری را هم به عنوان ادمین تعیین کرده باشید که آنها هم میتوانند گروه را حذف کنند. برای این کار کافیست به بخش تنظیمات گروه بروید. صفحه را به سمت بالا ببرید و نوشته ی قرمز رنگ end chat را بزنید. 

بهناز نوجوان

من یک مهندس کامیپوترم که دوست داره از همه چیز سر دربیاره...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن