اینستاگرام

بیوتی بلاگر کیست؟ ویژگی های یک بیوتی بلاگر موفق در اینستاگرام

قصد دارید در اینستاگرام بیوتی بلاگر شوید؟ احتمالا می‌دانید که مسیر موفقیت در اینستاگرام میانبرهای زیادی ندارد. رشد در بستر اینستاگرام، تقریبا مثل هر شبکه اجتماعی دیگری نیازمند صبر، تلاش و استمرار بسیار است. با این وجود ماموریت غیرممکن هم نیست. دیگران توانسته‌اند و شما هم اگر استراتژی درستی داشته باشید، می‌توانید در این فضا موفق شوید.  
از طرفی حوزه بیوتی در اینستاگرام طرفداران بسیار زیادی دارد و دانستن اینکه چگونه در اینستاگرام بیوتی بلاگر شویم برای خیلی از درگیری مخاطبان با محتوای این موضوع، تقریبا از هر موضوع دیگری بیشتر است. بخش قابل توجهی از معروف‌ترین اینفلوئنسرهای فارسی‌زبان هم بیوتی‌بلاگر هستند.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼


در این مقاله قصد داریم نکاتی که به ساختن برند شخصی در اینستاگرام و بیوتی بلاگر شدن در این شبکه اجتماعی کمک می‌کنند را بررسی کنیم. اکر مایلید بدانید چگونه در اینستاگرام بیوتی بلاگر شویم با ما همراه باشید.

7 نکته مهم برای بیوتی بلاگر شدن در اینستاگرام

بیشتر بدانید: چگونه از ریپورت اینستا خارج شویم

7 نکته مهم برای بیوتی بلاگر شدن در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام بیوتی بلاگر شویم ؟ برای دانستن جواب این سوال جالب است بدانید که اینستاگرام امروزه به سرزمین بی‌انتهای محتوا تبدیل شده است. در هر موضوعی که قصد داشته باشید تولید محتوا کنید، باید از همان ابتدای کار به دنبال راهکاری برای ایجاد تمایز بین صفحه خود و دیگران باشید. برای ایجاد تمایز هم لازم است استراتژی و برنامه دقیقی داشته باشید. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که بدانیم چگونه در اینستاگرام بیوتی بلاگر شویم :

نیچ مارکت بیوتی بلاگ خود را انتخاب کنید

 نیچ مارکت یا همان بازاریابی جاویژه، یعنی متمرکز کردن فعالیت های بازاریابی خود روی بخشی کوچکی از بازار که به خوبی ویژگی‌های آن را شناسایی کردید و تمام ابعاد آن را به خوبی می‌شناسید. این کار به شما کمک می‌کند تا در بدو ورود به یک حوزه جدید، با سرعت بیشتری برند خود را به عنوان یک متخصص میان مردم جابیاندازید و جامعه مخاطب خود را سریع‌تر در کنار هم جمع کنید.

بیشتر بدانید: دی اکتیو اینستاگرام چیست؟

برای شروع تولید محتوا در حوزه زیبایی هم بهتر است ابتدا با بخش کوچکی از این موضوع تولید محتوا را شروع کنید. مثلا فقط درباره محصولاتی که با پاکسازی آکنه‌ها کمک می‌کند صحبت کنید. یا فقط محصولات زیبایی ارگانیک را در صفحه خود معرفی کنید. انتخاب کردن یک نیچ مارکت مناسب می‌تواند سرعت رشد شما در ابتدای راه‌ها چندین برابر حالت عادی کند. کافی است کمی ایده ‌پردازی کنید و نیاز حال حاضر مخاطبان خود را بشناسید.

نیچ مارکت بیوتی بلاگ خود را انتخاب کنید

برند مناسب خود را بسازید

ساختن یک برند موفق هیچ وقت اتفاقی نیست. برای اینکه برند موفقی بسازید لازم است به نکات مختلفی توجه کنید:

  • انتخاب اسم مناسب– انتخاب اسم مناسب گامی بسیار مهم در شروع این سفر پر پیچ و خم است. سعی کنید اسمی را انتخاب کنید که در تمام شبکه‌های اجتماعی مختلف قابل استفاده باشد. علاوه بر آن نوشتن و به خاطر سپردن اسمی که انتخاب می‌کنید باید برای مخاطبان راحت باشد تا برای پیدا کردن شما با مشکل رو به رو نشوند.
  • هویت بصری منحصر به فرد– اینستاگرام شبکه‌ اجتماعی مبتنی بر تصویر است. در نهایت مهم‌ترین چیزی که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند کیفیت و سبک تصاویر شما است. اگر دقت کنید مدتی است که سبک تصاویر بیشتر صفحات هر روز به یکدیگر نزدیک می‌شوند و بازنده نهایی این بازی کسانی هستند که از دیگران تقلید می‌کنند. نوع عکاسی و فیلمبرداری، فیلترهایی که برای پست‌های خود استفاده می‌کنید و رنگ‌های مورد استفاده خود را شخصی‌سازی کنید تا در نهایت صفحه شما هویت بصری محنصر به فردی داشته باشد و مخاطبانتان در اولین نگاه بتوانند پست شما را از پست‌های دیگران تشخیص بدهند.
  • قصه تعریف کنید– در دنیای امروز بهترین قصه‌گو برنده است. هدف نهایی خود را بشناسید و بر اساس آن ویژگی‌های خاص محتوای خود را مشخص کنید و سعی کنید در نهایت حرف‌های خود را در قالب یک داستان ارائه کنید. قرار است محصولات مختلف زیبایی را بررسی کنید؟ داستان تجربه خود را درباره استفاده از آن بسازید. می‌خواهید آموزش‌های مختلف زیبایی را ارائه کنید؟ قصه گفتن را فراموش نکنید.

بیشتر بدانید: فیلم آموزش نصب اینستاگرام با روشی آسان

برنامه بازاریابی کوچکی تهیه کنید

در پایان یک ماه فعالیت کجای مسیر هستید؟ تا شش ماه یا یک سال آینده قرار است به کجا برسید؟ داشتن یک برنامه کوچک به شما کمک می‌کند تا راهی برای ارزیابی فعالیت خود در پایان هر ماه داشته باشید و مشخص کنید که دقیقا با میزان وقت و هزینه‌ای که برای این کار صرف می‌کنید، انتظار چه دستاوردهایی را دارید.

محتوای کارآمد تولید کنید

برای ساختن یک برند موفق علاوه بر اینکه باید قصه‌گوی خوبی باشید و در هویت بصری خود تمایز ایجاد کنید، باید برای ساختن اصل محتوا نیز زمان زیادی بگذارید و دلیلی به مخاطبان خود برای دنبال کردن صفحه‌تان ارائه کنید.
اعتماد مخاطبان شما وقتی به دست می‌آید که به مرور زمان راهنمایی‌های شما کارآمد باشد و صحت محتوای شما ثابت شود. برای اینکه پست‌های بیشتری داشته باشید به سراغ معرفی هر محصول یا تولید محتوا درباره هر موضوعی نروید!
مثلا اگر درباره محصولات زیبایی صحبت می‌کنید، برای خلق یک محتوای باکیفیت باید سعی کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • اگر اسپانسری به شما در تهیه این پست کمک کرده و قرار است او را معرفی کنید خیلی شفاف در همان ابتدا این موضوع را مطرح کنید.
  • چه مدت است که از این محصول استفاده می‌کنید و چه نتیجه‌ای حاصل شده؟
  • محصولی که معرفی می‌کنید چه قدر ارزش خرید دارد؟
  • خودتان دوباره حاضر هستید از این محصول استفاده کنید؟
  • علاوه بر مزیت‌ها، نقص‌های محصول را هم مطرح کنید.

برای هر پست، در هر سبک و موضوعی که تولید می‌کنید می‌توانید چنین چک لیستی را تهیه کنید تا محتوای شما بخش بزرگتری از سوالات مخاطبانتان را پوشش داده و نیاز آن‌ها را برطرف کند.

با مخاطبان خود ارتباط عمیق برقرار کنید

برای موفق شدن در اینستاگرام تنها داشتن برنامه مناسب و انتشار محتوا به صورت منظم کافی نیست! شبکه‌های اجتماعی همانطور که از نامشان پیدا است بستری برای تعامل و برقراری ارتباط میان افراد هستند. بنابراین برای اینکه مخاطبان خود را به طرفداران و پرچمداران برند خود تبدیل کنید لازم است ارتباط عمیقی با آن‌ها برقرار کنید.

به مشکلات و سوالاتشان رسیدگی کنید، جواب پیام‌هایشان را بدهید و شما هم گاهی اوقات با محتوای آن‌ها درگیر شوید. وقت گذاشتن به برای ایجاد چنین ارتباط‌هایی به اندازه زمانی که برای تولید محتوا می‌گذارید مهم و حیاتی است.

بیشتر بدانید: حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید

از اینفلوئنسر مارکتینگ کمک بگیرید

در نهایت بعد از آنکه روال مشخصی پیدا کردید و تعدادی مخاطب به دست آوردید، روند رشد آهسته‌ای  را تجربه می‌کنید. شاید بودجه مشخصی را برای رشد سریع‌تر در نظر داشته باشید یا در مجموع به دنبال راهی برای رشد سریع‌تر باشید. اینجاست که با استفاده از ارتباط‌هایی که در این بستر ساختید، می‌توانید از اینفلوئنسرهای دیگر کمک بگیرید یا پست‌های مشترکی با آن‌ها بسازید.

با کمک یک اینفلوئنسر مناسب که جامعه مخاطب مشترکی با شما دارد، احتمالا مخاطبان بسیار زیادی در یک بازه زمانی کوتاه با شما آشنا می‌شوند. علاوه بر آن در ابتدای مسیر سعی کنید با برندهای مختلف در ازای برنامه‌ای که برای همه مفید باشد همکاری کنید. مثلا شما محصولات برند را معرفی کنید و آن برند هم در ازای این کار به مخاطبان شما هدایایی را از محصولات خود ارائه کند. از طریق چنین راه‌هایی با سرعت سریع‌تری مخاطبان جدید را جذب صفحه خود می‌کنید.

قوانین اینستاگرام را به خوبی شناسایی کنید

الگوریتم اینستاگرام دائما در حال تغییر است. سعی کنید اطلاعات خود را همیشه درباره قوانین اینستاگرام به روز نگه دارید. دردسرهای مختلفی که ممکن است در این مسیر برایتان پیش بیاید هم به خوبی بشناسید. مثلا اینکه انجام چه کارهایی ممکن است باعث شادوبن شما شود؟ در چه صورت اینستاگرام صفحه شما را بلاک می‌کند؟ طریقه درست استفاده از هشتگ‌ها چیست؟ چه نوع پست‌هایی در حال ترند شدن هستند؟

جواب این سوالات به سرعت در حال تغییر است و نیاز به مطالعه دائم شما دارد.

بیشتر بدانید: ترفندهای اینستاگرام را بشناسید!

ویژگی های یک بیوتی بلاگر موفق
برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

ویژگی های یک بیوتی بلاگر موفق

اگر به مسیر موفقیت بلاگرهای بزرگ، چه بیوتی بلاگرها و چه اینفلوئنسرهایی که در حوزه‌های دیگر فعالیت می‌کنند نگاه کنید، احتمالا ویژگی‌های مشترکی را بینشان پیدا می‌کنید. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صبر، فرمول جادویی موفقیت

چند بلاگر را می‌شناسید که یک شبه معروف شده باشند و در بلند مدت هم مورد توجه باقی‌مانده باشند؟ بلاگر بودن در تصاویر اینستاگرامی کار بسیار راحت و شغل پردرآمدی به نظر می‌رسد. در پست‌هایی که ما می‌بینیم، فردی جلوی دوربین نشسته، کمی برایمان صحبت می‌کند و در خلال همین صحبت‌ها هم مبلغ قابل توجهی را از اسپانسرها دریافت می‌کند!

اما مسیر دیده شدن هر بلاگری به این راحتی‌ها نیست. احتمالا برای چند دقیقه پستی که می‌بینید، چندین ساعت فیلمبرداری انجام شده. احتمالا بیشتر آن‌ها نیز درست مثل شما در ابتدای مسیر چیزی از تدوین فیلم و تصاویر چیز زیادی نمی‌دانستند و زمان زیادی را برای کسب تجربه در این فضا صرف کرده‌اند. عجله نکنید، برای موفقیت در این فضا، مهم‌ترین نکته‌ای که باید هر روز به خودتان یادآوری کنید، داشتن استمرار است.

دوری از مقایسه بیهوده، راهی برای حفظ آرامش!

نمی‌توانید هم صبور باشید و هم ثانیه به ثانیه خودتان را با دیگران مقایسه کنید و میزان موفقیت خود را با آن‌ها مقایسه کنید. مخصوصا وقتی که خودتان را با بلاگرهای موفق و جاافتاده مقایسه می‌کنید، انتظار چه نتیجه‌ای جز دلسردی دارید؟! وقتی خودمان را با دیگران مقایسه می‌کنیم، بدون آنکه از ابعاد مختلف کارهایی که انجام داده‌اند مطلع باشیم، بی‌رحمانه دستاوردهای خودمان را نادیده می‌گیریم.

نمی‌دانید دیگران چه قدر وقت و هزنیه صرف کرده‌اند، نمی‌دانید که چه شرایطی برای تولید محتوا داشته‌اند و شرایط هر فردی متفاوت است. پیشینه این اشخاص با شما متفاوت است. بنابراین هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید و تنها برای ارزیابی خود از برنامه‌ای که مشخص کردید استفاده کنید.

بیشتر بدانید: شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

سرمایه گذاری روی آموزش، موضوعی پراهمیت

بلاگر شدن مجموعه‌ای از مهارت‌های مختلف را لازم دارد. از مهارت تصویربرداری و تدوین درست فیلم‌ها و عکس‌ها تا بازاریابی اصولی. شرکت در دوره‌های مختلف و کسب چنین مهارت‌هایی نه تنها به پیشرفت سریع‌تر شما کمک خواهد کرد، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری دائمی روی خودتان خواهد بود. سعی کنید از هر طریقی که می‌توانید روی آموزش و کسب مهارت‌های جدید سرمایه‌گذاری کنید.

دوری از تقلید، بهترین راه جذب مخاطب

یکی از جذابیت‌های مسیر بلاگر شدن این است که باید خودتان را بیش از پیش پیدا کنید. هیچ بلاگر موفقی در دنیا با تقلید از سبک و رفتار دیگران به موفقیت نرسیده است. برای آنکه مخاطبان خود را پیدا کنید، باید خودتان باشید. شاید در روزهای اول پیدا کردن سبک و استایل خودتان کمی دشوار باشد، اما با آزمون و خطا سعی کنید سبک خاص محتوای خود را پیدا کنید. کاری که بیشتر بیوتی بلاگرهای موفق انجام داده‌اند و خودشان هستند!

بیشتر بدانید: برای کپی تیک آبی اینستاگرام باید چه کار کرد؟

پیج بهترین بیوتی بلاگرهای اینستاگرام

صفحات بیوتی بلاگ زیادی در اینستاگرام وجود دارد، اما در ادامه چند صفحه معروف‌تر در این حوزه را معرفی می‌کنیم:

صدف بیوتی

مثال بیوتی بلاگر صدف بیوتی

صدف بیوتی یکی از معروف‌ترین بیوتی بلاگرهای اینستاگرام است. او در حوزه آموزش آرایش و بررسی محصولات زیبایی و آرایشی مختلف محتوا تولید می‌کند. او در حال حاضر 2.9 میلیون نفر در اینستاگرام دنبال کننده دارد.

الناز گلرخ

مثال بیوتی بلاگر الناز گلرخ

الناز گلرخ که با یک موزیک ویدیو در شبکه‌های اجتماعی واکنش بسیاری از کاربران را برانگیخت، در اصل یک بیوتی بلاگر است! او در سال 2017 یک جایزه میکاپ آرتیست بین المللی را هم برنده شده است. الناز کلرخ در حال حاضر حدود 2.9 میلیون نفر فالوور دارد.

ملینا تاج

مثال بیوتی بلاگر ملینا تاج

ملینا تاج یکی دیگر از بیوتی بلاگرهای موفق در اینستاگرام است. او یک میک آپ آرتیست ساکن دبی است و در صفحه خود 1.4 میلیون نفر فالوور دارد.

صدف ترابی

مثال بیوتی بلاگر صدف ترابی

صدف ترابی که با نام shellbeauty در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، یکی دیگر از بلاگرهای حوزه آرایشی و زیبایی است. او در صفحه خود 1.3 میلیون نفر دنبال‌کننده دارد.

شبنم نظیف

مثال بیوتی بلاگر شبنم نظیف

شبنم نظیف هم یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای ساکن ایران است که سالن زیبایی خود را نیز راه‌اندازی کرده. صفحه او در حال حاضر 1.1 میلیون نفر دنبال‌کننده دارد.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

میزان درآمد یک بیوتی بلاگر اینستاگرام

به طور کلی میزان درآمد یک بلاگر ممکن است بین صفر تا 600 میلیون‌ تومان یا حتی بیشتر متغیر باشد. این موضوع به ویژگی‌های مختلفی از جمله مخاطبان صفحه و نوع فعالیت بلاگر بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاع دقیق‌تر از میزان درآمد یک بیوتی بلاگر و کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان درآمد اینفلوئنسرها، روی لینک کلیک کنید و مقاله‌‌ای که درباره همین موضوع تهیه شده را مطالعه کنید.

سوالات متداول

بیوتی بلاگر کیست؟

به فردی که در حوزه آرایشی و زیبایی تولید محتوا می‌کند، بیوتی بلاگر می‌گویند.

چگونه یک بیوتی بلاگر موفق شویم؟

برای اینکه بیوتی بلاگر موفقی شوید باید برند شخصی خود را به مرور زمان بسازید و محتوای کارآمدی در این حوزه تولید کنید.

ویژگی های یک بیوتی بلاگر موفق چیست؟

یک بیوتی بلاگر موفق صبر و استمرار زیادی دارد، روی آموزش خود سرمایه گذاری کرده و سبک خود را در اینستاگرام پیدا می‌کند.

آیا فشن بلاگر با بیوتی بلاگر تفاوت دارد؟

بله، فشن بلاگرها بیشتر در حوزه مد و لباس فعالیت می‌کنند درحالی که بیوتی بلاگرها درباره موضوعات مختلف  آرایشی و زیبایی محتوا تولید می‌کنند.

سجاد بیگی

سجاد بیگی هستم، علاقمند به نوشتن و بازاریابی محتوایی. اینجا می‌نویسم تا در کنار شما بیشتر یاد بگیرم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن