اینستاگرام

آموزش و راهنمای کامل جستجو در اینستاگرام

اینستاگرامی که روزی فقط برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های خود و دنبال کردن دوستانمان ایجاد شده بود، امروز دنیای محتوا است و یک میلیارد کاربر مختلف، هر کدام برای هدفی در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند.
در این میان شاید شما هم دوست داشته باشید که کاربران بیشتری را بر اساس سلیقه خود دنبال کنید، یا به دنبال اکانت دوستی در اینستاگرام می‌گردید. شاید هم می‌خواهید عکس‌های بیشتری را از یک منطقه خاص ببینید یا درباره موضوعی بیشتر یاد بگیرید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼


برای رسیدن به هر یک از مقاصد بالا کافی است تا قابلیت‌های مختلف جستجو در اینستاگرام را کمی بیشتر بشناسید و پس از آن درباره هر موضوعی که دوست دارید بیشتر یاد بگیرید و اکانت‌های موردعلاقه‌تان را خیلی سریع پیدا کنید.
در این مقاله با ما همراه باشید تا به آموزش کامل جستجو دراینستاگرام بپردازیم.

ترفندهای جستجو در اینستاگرام

نحوه جستجو در اینستاگرام

همانطور که می‌دانید، پس از وارد شدن به اکانت اینستاگرام خود، در نوار پایین صفحه پنج آیکون مختلف قرار دارد. آیکون دوم از سمت چپ که به شکل ذره‌بین است، برای کاوش در اینستاگرام و جستجو طراحی شده. با انتخاب این آیکون وارد بخش explore می‌شوید.

نحوه جستجو در اینستاگرام

در این بخش به شما پست‌هایی مرتبط با فعالیت‌های اخیرتان در اینستاگرام، پست‌هایی که دوستانتان لایک کرده‌اند یا پست‌هایی که به سرعت در حال دیده شدن در اینستاگرام هستند نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید اکانت‌های بیشتری که با سلیقه شما سازگار هستند را پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.

بیشتر بدانید: رفع ریپورت اینستا

چگونگی جستجو در اینستاگرام

همچنین با انتخاب هر یک از گزینه‌های music (موسیقی)، travel (سفر) و… پست‌های بیشتری درباره آن موضوع به شما نمایش داده می‌شود.

اما برای جستجو یک کلمه خاص یا پیدا کردن یک اکانت مشخص روی نوار بالای صفحه ضربه بزنید تا وارد بخش سرچ اینستاگرام شوید. در ادامه با بخش‌های مختلف سرچ در اینستاگرام آشنا می‌شویم.

بخش‌های مختلف سرچ اینستاگرام را بیشتر بشناسید

آموزش بخش های مختلف جستجو در اینستاگرام

همانطور که مشاهده می‌کنید، بخش جستجو در اینستاگرام چهار قسمت مختلف دارد. هر یک از این قسمت‌ها کاربردهای خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

هشتگ در جستجو اینستاگرام

به دنبال پست‌هایی با موضوع خاص می‌گردید؟ قسمت هشتگ به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین شکل ممکن به محتوای مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید. در این بخش کافی است کلمه مربوط به موضوع را جستجو کنید و روی هشتگی که به شما نمایش داده می‌شود، کلیک کنید. علاوه بر آن هشتگ‌های دیگری نیز به شما پیشنهاد داده می‌شود که می‌تواند نگاهی به آن‌ها نیز بیاندازید.

بیشتر بدانید: اینفلوئنسر کیست؟ آشنایی با این شغل جذاب!

قابلیت دنبال کردن هشتگ‌ها نیز وجود دارد. با فالو کردن یک هشتگ در صفحه اصلی اینستاگرام خود لا به لای پست صفحاتی که دنبال کردید، پست‌های مربوط به یک هشتگ را نیز خواهید دید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

لوکیشن در جستجوی اینستاگرام

امکان جستجو بر اساس لوکیشن، یکی از کارآمدترین بخش‌هایی است که در اینستاگرام وجود دارد! برای مثال فرض کنید شما یک کسب و کار در بستر آفلاین و به صورت حضوری دارید (مثلا رستوران) و دوست دارید بدانید چه کسانی از محیط شما عکس گرفته‌اند. کافی است لوکیشن خود را در این بخش تایپ کنید تا پست‌هایی که در فضای شما گرفته شده به شما نمایش داده شود.

علاوه بر آن از طریق این قسمت می‌توانید رستوران‌ها، مراکز خرید و به طور کلی کسب و کارهای اطراف خود را پیدا کنید. شاید هم دوست دارید از مکان‌های مختلف عکس‌های بیشتری ببینید و یک سفر اینستاگرامی داشته باشید! همه این امکانات به فاصله یک جستجو از شما قرار دارد.

جستجو کاربران در اینستاگرام

به دنبال یک اکانت خاص در اینستاگرام می‌گردید و می‌دانید صفحه چه کسی را قرار است نگاه کنید؟ از این قسمت برای جستجوی نام کاربری آن‌ها استفاده کنید. در این قسمت فقط اکانت‌ها به شما نمایش داده می‌شود.

تاپ در قسمت سرچ اینستاگرام

تمامی موارد بالا در بخش تاپ کنار یکدیگر جمع می‌شوند! یعنی چه؟ مثلا اگر کلمه تهران را با انتخاب این بخش جستجو کنید، به شما اکانت‌هایی که در نام کاربری خود از کلمه تهران استفاده کرده‌اند، لوکیشن تهران و تگ‌های مربوط به این کلمه به صورت همزمان نمایش داده می‌شود.

جستجو در اینستاگرام با شماره موبایل

اگر شماره تلفنی را در موبایل خود ذخیره کرده‌اید و به دنبال اکانت اینستاگرامی با همان شماره موبایل می‌گردید، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

جستجو در اینستاگرام با شماره موبایل
  • ابتدا به قسمت اکانت خود بروید و روی سه خط بالا سمت راست صفحه کلیک کنید.
  • سپس گزینه discover people را انتخاب کنید.
  • در بخش بعدی روی گزینه connect contacts ضربه بزنید.

واضح است که قبل انجام این مراحل ابتدا باید در بخش edit profile شماره خود را در قسمت اطلاعات اکانت خود وارد کرده باشید.

بیشتر بدانید: روش تگ کردن در اینستاگرام

سرچ بر اساس فالوور یا فالووینگ

در اینستاگرام امکان جستجو بر اساس فالوور یا فالووینگ افراد نیز وجود دارد. کافی است به قسمت فالوور یا فالووینگ اکانت خود یا دیگران رفته و نام یک اکانت را در نوار بالا که برای جستجو طراحی شده سرچ کنید. تمامی اکانت‌هایی که در دنبال‌کننده‌ها یا دنبال‌شده‌های یک اکانت با کلمه‌ای که سرچ کردید وجود دارد به شما نمایش داده می‌شود.

جستجو در اینستاگرام با کامپیوتر

جستجو در اینستاگرام با کامپیوتر تفاوت خاصی با نسخه موبایل ندارد. فقط همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، نوار پایین صفحه در اپلیکیشن موبایل، به بالای صفحه منتقل شده.

جستجو در اینستاگرام با کامپیوتر

امکان تفکیک جستجو بر اساس لوکیشن یا هشتگ نیز در نسخه تحت وب وجود ندارد و با نوار سرچی که وجود دارد همه موارد را می‌توانید همانجا جستجو کنید.

برگرداندن سابقه جستجو در اینستاگرام

سابقه جستجوی خود را پاک کرده‌اید و حالا به دنبال یکی از اکانت‌هایی که قبلا سرچ کردید می‌گردید؟ نگران نباشید، نگاه کردن سابقه جستجو حذف شده در اینستاگرام ممکن است.

برای دستیابی به سابقه جستجوی خود وارد بخش تنظیمات شوید و به قسمت security بروید. در میان گزینه‌هایی که می‌بینید، روی access data کلیک کنید. سپس در بخش بعدی search history را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

برگرداندن سابقه جستجو در اینستاگرام

لازم به ذکر است که اگر سابقه جستجو را از اینجا پاک کنید، دیگر به هیچ عنوان به آن دسترسی نخواهید داشت. برای دانلود کردن تمامی این اطلاعات و بک‌آپ گرفتن از اکانت خود نیز کافی است در بخش security روی download data  کلیک کنید تا مواردی مثل سابقه جستجو و … به ایمیل شما برای دانلود ارسال شود.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

سوالات متداول

نحوه جستجو در اینستاگرام چگونه است؟

در صفحه اصلی روی آیکون ذره‌بین کلیک کنید و سپس روی نوار بالای صفحه که برای جستجو طراحی شده کلیک کنید.

نحوه جستجو افراد در اینستاگرام چگونه است؟

کافی است در قسمت سرچ اینستاگرام و با انتخاب بخش people نام کاربری آن‌ها را جستجو کنید.

جستجو پیشرفته در اینستاگرام چگونه است؟

برای جستجوی دقیق‌تر و پیشرفته در اینستاگرام می‌توانید بر اساس لوکیشن یا هشتگ سرچ خود را انجام دهید.

سجاد بیگی

سجاد بیگی هستم، علاقمند به نوشتن و بازاریابی محتوایی. اینجا می‌نویسم تا در کنار شما بیشتر یاد بگیرم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن