آموزش استفاده از اینستاگراماینستاگرام

آموزش حذف کامل و دائمی اکانت اینستاگرام

اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است. بیشتر ما روزانه زمان زیادی را در این فضا صرف یادگیری، تفریح و تعامل با دیگران می‌کنیم. در این میان ممکن است بنا به شرایط مختلف، دیگر دوست نداشته باشید در این فضا فعالیت کنید، یا شاید بخواهید برای مدتی از این فضا فاصله بگیرید و یا قصد حذف کامل اکانت اینستاگرام دارید. بنابراین در این شرایط دو راه پیش رو دارید:

 • حذف موقت اینستاگرام که اکانت شما را تا زمانی که خودتان بخواهید از دسترس خارج می‌کند.
 • در حالت دوم می‌توانید به طور کامل اینستاگرام خود را حذف کنید. در این مقاله به طور کامل روش‌های حذف اینستاگرام را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: آموزش نصب اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام بدون داشتن پسورد

اگر به دلیل فراموش کردن پسوردتان در حال حاضر به اکانتی که می‌خواهید حذف کنید دسترسی ندارید به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه اکانت اینستاگرام را برگردانیم ، باید از یکی از روش‌هایی که اینستاگرام پیش پایتان قرار داده، ابتدا رمز اکانت را بازیابی کنید. برای بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرامتان می‌توانید از طریق یکی از سه روش زیر اقدام کنید:

بازیابی پسورد اکانت اینستاگرام از طریق ایمیل و شماره تلفن

اگر به ایمیلی که در قسمت اطلاعات اکانت وارد کردید دسترسی دارید، با چند قدم ساده می‌توانید رمز عبور فراموش شده را بازیابی کنید:

 1. ابتدا در قسمت ورود روی گزینه forget password  یا در ورژن‌های جدیدتر اینستاگرام get help signing in کلیک کنید.
 2. در این قسمت نام حساب کاربری (username) یا ایمیلی که در قسمت اطلاعات اکانت وارد کردید را تایپ کنید. اگر ورژن اینستاگرام شما جدید باشد در این قسمت امکان نوشتن شماره تلفن را نیز دارید. در غیر این صورت روی گزینه phone  کلیک کنید و بعد شماره تلفنی که در اطلاعات اکانت وارد کردید را تایپ کنید.
 3. گزینه سرچ را انتخاب کنید تا اکانت شما توسط اینستاگرام پیدا شود.
 4. وقتی که گزینه send email  را انتخاب کنید، یک ایمیل جدید برای شما فرستاده می‌شود. از طریق این ایمیل می‌توانید رمز عبور جدیدی انتخاب کنید. اگر شماره تلفن هم وارد کرده باشید، به شما لینکی پیامک خواهد شد. سپس در ادامه این مقاله راه حذف اکانت اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیس بوک

این روش تنها زمانی ممکن است که قبلا اکانت فیس‌بوک خود را به اکانت اینستاگرامتان متصل کرده باشید. در این روش نیز ابتدا وارد بخش لاگین شده، روی روی گزینه forget password  یا در ورژن‌های جدیدتر اینستاگرام get help signing in کلیک می‌کنید، سپس پس از پیدا شدن نام اکانتتان گزینه renewal via facebook را انتخاب می‌کنید و در صفحه باز شده می‌توانید رمز جدید خود را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: رفع ریپورت در اینستاگرام – چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم؟

حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید و برای همیشه از طریق مرورگر

حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید در اپلیکیشن اینستاگرام امکانپذیر نیست و تنها راه حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق وب سایت اینستاگرام است. اما تفاوتی ندارد از موبایل یا کامپیوتر برای این انجام کار استفاده کنید. برای حذف کامل اکانت اینستاگرام در ورژن جدید باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا وارد صفحه لاگین نسخه وب اینستاگرام شوید و اطلاعات ورود به اکانت خود را وارد کنید.
 2. سپس وارد صفحه حذف اکانت شوید. در این مرحله یکی از دلایل موجود را باید انتخاب کنید. انتخاب هر کدام از این دلایل ایرادی ندارد.
حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید و برای همیشه از طریق مرورگر
حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید و برای همیشه از طریق مرورگر
 • پسورد خود را وارد کنید و گزینه Permanently delete my account را انتخاب کنید.
حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید
حذف اکانت اینستاگرام ورژن جدید
 • اکانت اینستاگرام شما حذف شد. دقت داشته باشید اطلاعات حساب شما به هیچ عنوان دیگر قابل برگشت نخواهد بود. بنابراین ممکن است حذف موقت اکانت برایتان گزینه بهتری باشد.

حذف موقت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

برای حذف موقت اکانت اینستاگرام نمی‌توانید از اپلیکیشن موبایل استفاده کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را از طریق وب سایت اینستاگرام با یک کامپیوتر طی کنید:

 • ابتدا از طریق سایت اینستاگرام وارد اکانت خود شوید.
حذف موقت اکانت اینستاگرام - پروفایل
حذف موقت اکانت اینستاگرام – پروفایل
 • سپس در بخش اکانت خود، روی گزینه edit پروفایل کلیک کنید. به پایین صفحه بیایید و گزینه Temporarily Disable My Account را انتخاب کنید.
حذف موقت اکانت اینستاگرام - لینک حذف
حذف موقت اکانت اینستاگرام – لینک حذف
 • در این مرحله اینستاگرام ابتدا دلیل دی اکتیو کردن یا همان حذف موقت اکانتتان را از شما سوال می‌کند. لازم نیست حتما دلیل مشخصی را ارائه کنید. می‌توانید هر یک از گزینه‌ها را انتخاب کرده یا در غیر این  صورت something else را برگزنید.
حذف موقت اکانت اینستاگرام - پرسش
حذف موقت اکانت اینستاگرام – پرسش
 • بعد از آن باید رمز عبور خود را وارد کنید. آیکون بزرگی با رنگ آبی با همان عنوان temporarily disable my account وجود دارد که با انتخاب آن و کلیک روی yes اکانت شما به صورت موقت حذف خواهد شد.
حذف موقت اکانت اینستاگرام - مرحله پایانی
حذف موقت اکانت اینستاگرام – مرحله پایانی
 • برای اینکه مطمئن شوید اکانت شما به صورت موقت حذف شده می‌توانید آیدی خود را در اینستاگرام سرچ کنید. اگر اکانت شما به صورت موقت حذف شده باشد یا با آیدی شما نتیجه‌ای نشان داده نمی‌شود و یا با رفتن به صفحه شما هیچ پستی در اکانت شما وجود نخواهد داشت.

تفاوت پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه و موقت چیست؟

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، اگر اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید، دیگر به اطلاعاتش دسترسی نخواهید داشت. اما حذف موقت همانطور که از نامش پیداست، قابل فعال‌سازی مجدد است. علاوه بر آن اگر به کامپیوتر دسترسی ندارید نمی‌توانید اکانت خود را به صورت موقت حذف کنید و تنها حذف کامل اکانت راه پیش روی شما است.

چگونه اکانتی که حذف موقت شده را دوباره فعال کنم؟

فعال‌سازی اکانتی که حذف موقت شده بسیار آسان است. شما در هر زمان و با هر گوشی موبایل یا کامپیوتری می‌توانید اکانت خود را مجددا فعال کنید. کافی است به صفحه لاگین اینستاگرام در اپلیکیشن یا نسخه وب سایت این شبکه اجتماعی بروید. سپس یوزنیم و پسورد خود را وارد کنید و اکانت شما دوباره فعال می‌شود! به همین راحتی.

حذف اکانت دوم اینستاگرام

اگر در حال حاضر دو اکانت در اینستاگرام دارید و می‌خواهید دسترسی یکی از اکانت‌ها را حذف کنید، کافی است چند مرحله ساده را طی کنید. ابتدا از طریق اپلیکیشن وارد اکانتی که می‌خواهید حذف کنید شوید، سپس با رفتن به بخش setting روی گزینه (log out of (your username کلیک کنید. اگر موفقیت آمیز نبود، کش برنامه را از طریق تنظیمات موبایل پاک کنید.

پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه

با اینکه اینستاگرام محیط جذابی است اما پیش می آید بخواهید به هر دلیلی از این فضا دور باشید. شاید علت این تصمیم احساسی یا منطقی باشد و یا حتی دارید دوره های دوری از شبکه های اجتماعی را طی می کنید مثل دوره دیتاکس محمدرضا شعبانعلی عزیز که درس هایی برای او داشت و دوباره بعد از پنج سال به اینستاگرام برگشت. اما اینها شاید دلیل خوبی نباشد که اکانت خود را بصورت کامل از اینستاگرام حذف کنید چون امکان انتخاب چنین نام کاربری را دیگر هیچوقت ندارید. پس انتخاب درستی در نوع حذف کردن اکانت خود داشته باشید.

حذف اکانت اینستاگرام محمدرضا شعبانعلی

تقریباً پنج سال از دیتاکس من می‌گذرد. این دوره‌ی پنج ساله را با مقایسه‌ی چهره‌‌ام در این عکس با آخرین مطلبم قبل از دیتاکس، می‌توانید ببینید و حس کنید.
دیتاکس برای من تجربه‌ای ارزشمند بود و یاد گرفتم که چقدر بدون شبکه‌های اجتماعی، زمان و فرصت بیشتری دارم و می‌توانم کارهای عمیق‌تر و ماندگارتری انجام دهم.
اما در این چند وقت که به خاطر کرونا، تعاملات اجتماعی‌ام را محدودتر کردم و از فرصت جلسات و دیدار دوستان و سفر محروم شدم، به نتیجه رسیدم که ماجرا برعکس شده است.
تمرکزم روی کار و مطالعه و پژوهش، بیشتر از چیزی است که باید باشد و مناسب است از ابزارهایی مانند اینستاگرام برای کاهش این سطح از تمرکز و توجه، استفاده کنم. به عبارت دیگر، کمی روزمرگی و حرف‌های عادی به طعم زندگی‌ام بیفزایم.
بر این اساس، قصد دارم برای مدتی محدود، در اینستاگرام فعالیت کرده و پس از آن، دوباره دیتاکس بعدی را آغاز کنم.

اکانت اینستاگرام محمدرضا شعبانعلی
قبل از حذف اینستاگرام به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر اکانت اینستاگرام خود را به صورت کامل حذف کنید، دیگر اطلاعات اکانت قابل دسترس نخواهد بود. همچنین حذف موقت اینستاگرام تنها از طریق نسخه وب ممکن است.

آیا پس از حذف کامل اکانت اینستاگرام امکان بازیابی آن وجود دارد؟

خیر، پس از حذف کامل اکانت اینستاگرام، اطلاعات حساب قابل دسترس نخواهد بود.

روش های ساده حذف کامل اکانت اینستاگرام چیست؟

از طریق وب سایت وارد بخش حذف اکانت می‌شویم و با طی کردن چند مرحله ساده، اکانت را به طور کامل حذف می‌کنیم.

سجاد بیگی

سجاد بیگی هستم، علاقمند به نوشتن و بازاریابی محتوایی. اینجا می‌نویسم تا در کنار شما بیشتر یاد بگیرم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن