آموزش استفاده از اینستاگراماینستاگراماینستاگرام مارکتینگ

حذف فالوور فیک در اینستاگرام

قبلا در مطلب تشخیص پیج فیک اینستاگرام به اینکه چطور تشخیص دهیم پیجی بصورت فیک بالا آمده و فالوور جذب کرده اشاره کردیم و راه های تشخیص فالوور فیک را بررسی کردیم اما حالا در مقاله میخواهیم بررسی کوتاهی داشته باشیم و ببینیم اگر قصد حذف فالوور فیک در اینستاگرام را داشته باشیم چه کارهایی باید بکنیم و چطوری مطمئن شویم فالووری که قصد حذف آن را داریم فالوور فیک یا فالوور روح است و آنقدر کم اثر است که از حذف کردن آن حسرت نخوریم و پشیمان نشویم. پس باز بصورت خلاصه با این هدف فالوورها را بررسی می کنیم

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

تفاوت فالوور فیک با فالوور روح

فالوورهای فیک اینستاگرام فالوورهای دروغین پیج های اینستاگرامی هستند که هیچ انسانی پشت آن اکانت نیست و فعالیت انسانی ندارد و اغلب توسط ربات ها ساخته شدند و قاعدتا هیچ تعامل سازنده ای ندارد و صرفا برای مقاصد مالی و فروش آنها به دیگران ساخته شده اند پس آنها را فالوور روح اشتباه نگیرید زیرا فالوور روح فالوورهایی واقعی هستند که به مرور تعامل شان با صفحات اینستاگرامی شما از بین رفته و دیگر تعاملی ندارند و حتی پست های پیج شما را هم نمی بینند که این مشکل برای پیج شما گاها بخاطر الگوریتم های اینستاگرام اتفاق می افتد. برای اینکه بهتر بتوانید فالوور فیک را با فالوور روح تشخیص دهید و آنها را در پیج خودتان شناسایی و حذف کنید نشانه های آنها را جداگانه بررسی می کنیم:

نحوه شناسایی فالوور فیک در اینستاگرام

تعداد فالوور بالا و اینگیجمنت پایین: یکی از راه های تشخیص اکانت فیک اینستاگرام یا فالوور فیک اینستا این است که تعداد فالوورهای آن اکانت بالا باشد اما نسبت به فالوورهایش نرخ درگیری و تعامل کمی دارد و اگر نگاهی به پست هایش بیاندازید تعداد لایک ها و کامنت ها خیلی پایین است که در این صورت احتمالا فالوور خریده است.

نام و نام کاربری خارجی: خیلی از سرویس های فروش فالوور اینستاگرام فالوور خارجی میفروشند و یا همین سایت های ایرانی فروش فالوور هم گاها از سرورهای خارجی برای این کار استفاده می کنند. پس اگر  چشمتان به نام خارجی در اکانت فالوورهایتان خورد و یا آدرس صفحه اینستاگرامش خارجی بود به اصالت این فالوور شک کنید و بررسی های بعدی را برای تشخیص فیک بودن آن انجام دهید.

تعداد فالووینگ بالا: اکثر افرادی که دنبال جذب فالوور فیک برای اینستاگرام خود هستند و قصد حضور حرفه ای در اینستاگرام را ندارند شروع می کنند به کم هزینه ترین روش ممکن تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند که دم دستی ترین کار فالو آنفالو کردن است که خوب به تدریج تعداد فالووینگ های آنها بالا می رود پس به اکانت هایی که تعداد فالووینگ بالا دارند مشکوک شوید.

تعداد پست کم: اگر اکانت اینستاگرامی دیدید که تعداد فالوور بالا دارد و تعداد پست پیج آن کم است و آن شخص فرد مشهوری نیست احتمالا اکانت اینستاگرام آن با فالوور فیک پر شده است زیرا چه دلیلی دارد که فردی با تعداد پست کم این همه مخاطب جذب کند و طرفدار داشته باشد؟ پس اگر دلیلی برای وجود این همه طرفدار پیدا نکردید آن پیج را هم فیک در نظر بگیرید.

پست تکراری: در کنار علایم دیگر که نام بردیم اگر دیدید پیجی تصاویر تکراری و بدون مضمون منتشر می کند احتمالا این پیج هم فیک است و منتشر کردن این پست های تکراری صرفا برای این است که تعداد پست های موجهی برای خود ثبت کند.

تصاویر بی کیفیت و غیرجذاب: اگر با اکانتی مواجه شدید که فالوور خیلی زیادی دارد اما تصاویر و محتوای آن انقدر بی کیفیت است که بنظر شما محال است دلیل جذب فالووری باشد آن اکانت را هم فیک در نظر بگیرید و سایر علایم را روی آن بررسی کنید تا شک شما به یقین تبدیل شود.

نام کاربری مجهول و شامل عدد: خیلی از اکانت های فیک توسط سرورهای کامپیوتری و طی الگوی خاصی ساخته می شوند پس اگر اسم عجیبی دیدید که از اتفاق شامل اعداد چندرقمی و بی معنی هم میشد نسبت به آن حساس شوید چون احتمالا آن اکانت فیک است و طی خرید فالوور از طریق سایت و اپلیکیشن خرید فالوور اینستاگرام به جمع فالوورهای شما پیوسته است.

اینگیجمنت غیرمنطقی: یکی از سخت ترین راه های تشخیص فالور فیک این است که تعداد فالوور آن پیج بالا باشد و به همان اندازه لایک و ویو و کامنت هم داشته باشد. در این مواقع به محتوای تولید شده دقت کنید چون سازنده اکانت فیک معمولا وقت زیادی برای محتوا نمی گذارد که این مورد را در قسمت تصاویر بی کیفیت و جذاب هم گفتیم. لابد می پرسید پس این لایک ها از کجا آمده است؟ خوب مشخص است همه ی این ها امروزه خریدنی است و احتمالا لایک و ویو و کامنتی که هم میبینید خریده است.

بیشتر بدانید: 5 روش کاربردی افزایش فالوور اینستاگرام

نحوه تشخیص فالوور روح یا غیرفعال در اینستاگرام

اگر به خودتان اطمینان دارید که هیچ وقت دست به خرید فالوور فیک و ارزان اینستاگرام نزدید و تبلیغات مشکوکی هم نداشتید که آن شخص برای شما فالوور فیک بیاورد و فالوورهای پیج تان را به صورت ارگانیک بالا آورده اید احتمالا فالوورهای بدون فعالیتی که در پیج شما وجود دارند فالوورهای روح هستند که در اینجا به راه های شناسایی آنها می پردازیم:

عدم تعامل با پیج: اگر پیج شما تعداد فالوور خوبی دارد اما فالوورهایتان تعامل پایین دارند و لایکتان نمی کنند و کامنت نمی گذارند شما فقط یک مشت طرفدار دارید که احتمالا پست شما را نمی بینند. این نکته را هم در نظر بگیرید احتمالا محتوای شما آنقدر جذاب نیست که تعامل ایجاد کند که این خوب درست است. در اینجا می دانیم فالوورها فیک نیستند اما تعاملی با پست های شما ندارند و یا طبق الگوریتم اینستاگرام انقدر از شما دور شده که اصلا پست های شما را نمی بینند و این مورد نرخ تعامل و اینگیجمنت پیج شما را کم می کند. این یکی از مشخصه های بارز فالوورهای روح در اینستاگرام است.

بدون تصویر پروفایل: قبلا از فالوورهای شما بوده تعامل هم داشته اما مدتی است از او خبری نیست و دیگر با پیج شما تعامل ندارد. اگر بین فالورهای خود اکانتی را می بینید که الان تصویر پروفایل ندارد و مدتی از او خبری نیست شاید اینستاگرام را ترک کرده باشد و با توجه به اینکه با شما تعاملی ندارد دیگر حضور آن در لیست فالوورهای شما بی فایده است.

وجود اعداد در نام کاربری: خیلی از افراد هنگام ترک اینستاگرام و یا کوچ به آیدی جدیدی آیدی قبلی را تغییر می دهند و صرفا یکسری اعداد و حروف بی معنی می گذارند پس اگر چنین علایمی را کنار عدم تعامل با پست هایتان دیده اید با خیال راحت آن اکانت را در لیست سیاه خود برای حذف قرار دهید.

تاریخ آخرین پست: اگر فالوور شما که خیلی وقت است با شما تعامل ندارد از تاریخ آخرین پست در پیج خودش هم گذشته این را در نظر بگیرید که احتمالا خیلی وقت است دسترسی خوبی به آن اکانت ندارد و یا فعالیتش کم شده و حضور چنین شخصی برای شما باز بی فایده است چون حتی اگر محتوای خود را هم بهبود دهید احتمالا خیلی کم پیدا باشد.

سایت خارجی تشخیص فالوور فیک

احتمالا اگر زمان لازم برای تشخیص فالوور فیک را ندارید به دنبال سایت هایی هستید که چنین سرویس هایی به شما ارائه کنند. ما در ادامه این مطلب چندین اپلیکیشن برای کار معرفی کرده ایم و حتی نحوه شناسایی فالوور فیک به صورت دستی و حذف آن را توضیح داده ایم اما در این بخش هم چند سایت خارجی برای نمایش میزان فالوور فیک در پیج اینستاگرام به شما معرفی می کنیم:

1- سایت IGAuditor

این سایت قابلیت تشخیص فالوور فیک برای اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب را دارد.

سایت تشخیص فالوور فیک igauditor
سایت تشخیص فالوور فیک igauditor

2- سایت Sparktoro

سایت ساده ای که قابلیت تشخیص فالوور فیک توییتر را دارد.

سایت خارجی تشخیص فالوور فیک توییتر sparktoro
سایت خارجی تشخیص فالوور فیک توییتر sparktoro

3- سایت TwitterAudit

این سایت هم صرفا برای توییتر توسعه پیدا کرده است.

سایت تشخیص فالوور فیک TwitterAudits
سایت تشخیص فالوور فیک TwitterAudits

4- سایت FakeCheck

این سایت تشخیص میزان فالوور فیک در اینستاگرام است.

سایت خارجی تشخیص فالوور فیک fakecheck
سایت خارجی تشخیص فالوور فیک fakecheck

5- سایت FakeLike

این سایت که مدتی است از دسترس خارج شده سایت خوبی برای نمایش میزان فالوورهای واقعی و فیک است امیدواریم زمانی که شما این مطلب را میخوانید مشکلات فنی آنها درست شده باشد.

مزیت حذف فالوور فیک چیست؟

حذف فالوور فیک اینستاگرام یا حذف فالوور روح باعث می شود به نرخ تعامل بهتری از پست های خود برسید و همین تعداد لایک و کامنت و اینگیجمنت برمبنای تعداد کمتر ولی واقعی تری از فالوورها حساب شود که باعث می شود نرخ تعامل پیج شما بیشتر شود و شانس بیشتری برای ورود به اکسپلور اینستاگرام داشته باشید. همچنین درک بهتر و درستی نسبت به بازخوردها خواهید داشت.

بیشتر بدانید: 10 روش کاربردی افزایش بازدید در اینستاگرام

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼

نحوه حذف فالورر فیک اینستاگرام بصورت دستی

حالا که با هم علایم یک فالوور فیک یا روح را بررسی کردیم می توانیم براحتی آنها را تشخیص دهیم. اگر قصد پاکسازی اکانت اینستاگرام خود را دارید و می خواهید فالوور فیک اینستا و یا فالوور روح خود را حذف کنید طی مراحل زیر می توانید براحتی این کار را انجام دهید:

 • وارد پیج اینستاگرام خود شوید و روی تعداد فالوور خود ضربه بزنید
لیست فالوورهای اینستاگرام
لیست فالوورهای اینستاگرام
 • لیست فالوورهای شما نمایش داده می شود که طبق نکات گفته شده پس از شناسایی فالوور فیک یا فالوور روح روی دکمه Remove مقابل آیدی آن ضربه بزنید.
لیست فالوورهای اینستاگرام برای حذف فالوور فیک
لیست فالوورهای اینستاگرام برای حذف فالوور فیک
 • پس از اطمینان برای حذف روی دکمه Remove دوباره ضربه بزنید.
دکمه حذف فالوور اینستاگرام
دکمه حذف فالوور اینستاگرام

حذف دسته جمعی فالوورهای فیک

خوب حتما حالا با روش های گفته شده شروع کرده اید به بررسی پیج های خودتان که ببینید فالوور فیکی در پیج شما وجود دارد یا خیر و یا حتی قبلا فالوور فیک برای پیج خود جذب کرده اید و حالا این تعداد فالوور زیاد و بدون تعامل خسته تان کرده است. حذف دسته جمعی فالوورهای فیک وقتی به ذهنتان خطور می کند که قصد دارید همه چیز را درست کنید و اشتباهی که کردید را جبران کنید خوب باید بگوییم درست است که حذف دسته جمعی فالوورهای فیک برای برگرداندن پیج شما به وضعیت طبیعی خودش نیاز است اما نمی توانید بدون در نظر گرفتن محدودیت اینستاگرام در تعداد حذف روزانه فالوور دست به این اقدام بزنید چون همین که شروع کنید به حذف دسته جمعی فالوورهای فیک و آن هم پشت سر هم اینستاگرام شما را ربات تشخیص می دهد و اجازه تکرار آن اکشن را به شما نمی دهد و به اصلاح شادوبن می شوید. پس راه درست حذف دسته جمعی فالوورهای فیک اگر بصورت دستی این کار را انجام می دهید این است که رفتاری انسان گونه داشته باشید و با فاصله های معین و با اکشن های متفاوت مثل لایک کردن پست یکی از دوستانتان این بین حساب شده عمل کنید و با حذف تکی فالوورهای فیک خود به حذف دسته جمعی فالوورهای فیک نزدیک شوید. البته اگر منظور شما از حذف دسته جمعی حذف یکباره و توسط خودتان باشد اما اگر منظورتان استفاده از سرویس های حذف فالوور فیک اینستاگرام است که بصورت انبوه این کار را انجام می دهند پاراگراف بعدی را بخوانید.

حذف فالورر فیک به صورت انبوه در اینستاگرام

حذف فالوور فیک اینستا به صورت انبوه معمولا بوسیله ی نرم افزارها و سایت ها و اپلیکیشن های حذف فالوور فیک و اپلیکیشن حذف فالوور روح انجام می شود که بر اساس همین الگوهایی که برای تشخیص فالوور فیک نام بردیم برنامه ریزی شده اند اما هیچ وقت به دقت شما و حذف دستی فالوور این کار را انجام نمی دهند و همیشه ریسک از دست دادن اکانت و بن شدن اکانت و هک شدن اکانت هم بوسیله اپلیکیشن های نامعتبر وجود دارد. پس پیشنهاد ما این است که سمت استفاده از آنها نروید طبق بررسی معتبرترین ها را به شما معرفی می کنیم:

برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام

قبل از این درباره نحوه تشخیص فالوور فیک در اینستاگرام برایتان گفته ایم و اینکه چگونه می توانید با بررسی فالوورهای خود اکانت فیک را تشخیص دهید و آن را بصورت دستی از بین فالوورها حذف کنید اما خوب برای افزایش سرعت حذف فالوورهای فیک برنامه هایی ساخته شده است. برنامه حذف فالوورفیک در اینستاگرام را براحتی می توان با یک جستجوی ساده پیدا کرد اما واقعا همه ی آنها به درستی کار می کنند؟ خوب جواب خیر است. ما در این قسمت قصد داریم با پیشنهاد خوب چند برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام در وقت شما برای بررسی آنها صرفه جویی کنیم. ما بیشتر این برنامه ها را برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام نصب و تست کرده ایم و مدتی از آنها استفاده کردیم تا برای این بخش بروزترین و کارآمدترین برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام را معرفی کرده باشیم. اکثر این برنامه ها برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام هم نسخه اندروید دارد و هم برای آیفون ساخته شده اند و لینک دانلود این برنامه ها را اینجا آوردیم تا با یک کلیک از هر برنامه ای که برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام خوشتان آمد براحتی نصب کنید. با هم این برنامه ها و اپلیکیشن ها را بررسی می کنیم:

1- اپلیکیشن Followers+

2- اپلیکیشن Cleaner for IG

3- اپلیکیشن Follower Insight

4- اپلیکیشن Report+

خوب حالا که با برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام این مطلب را به پایان می رسانیم و امیدواریم با آموزش های بالا توانسته باشیم کمکی کرده باشیم تا با فالوور فیک اینستا آشنا شوید و با تصمیم حذف آنها به بهبود بیشتر صفحه اینستاگرام خود فکر کنید و به درصدهای بالایی از نرخ تعامل دست پیدا کنید.

برای تبلیغات در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها و رشد پیج اینستاگرام به واتساپ ما پیام دهید. 👇🏼📱
👈🏼 مشاوره و سفارش کمپین 👉🏼
آیا برنامه حذف فالوور فیک وجود دارد؟

بله ، اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی مثل  Cleaner برای شناسایی و حذف آنها وجود دارند که برای پیدا کردن بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن حذف فالوور فیک اینستاگرام این مطلب را در نشانت بخوانید.

حذف دسته جمعی فالوور فیک در اینستاگرام چگونه است؟

اکتن حذف دسته جمعی فالوور فیک اینستاگرام وجود دارد اما بخاطر محدودیت های اینستاگرام با سرعت کمو با فاصله انجام می شود.

فالوور فیک رایگان چگونه کار می کند؟

توصیه می کنیم به این سمت نروید. خرید فالوور فیک اینستاگرام که هیچ تعاملی با پیج شما ایجاد نمی کند باعث می شود خودتان را به دردسر بزرگی بیاندازید که بعدها برای جبران آن باید هزینه هایی چند برابری انجام دهید.

آیا سایت خارجی تشخیص فالوور فیک برای اکانت های ایرانی وجود دارد؟

بله چند سایت را در این مطلب به شما معرفی میکنیم که اینکار را برای شما انجام می دهند. حتما این مطلب را بخوانید.

امید دیوسالار

امید دیوسالار هستم، هم‌بنیان‌گذار پلتفرم نشانت، مدیر و کارشناس بازاریابی در شبکه های اجتماعی، برای برندهای مختلفی کار کردم و هنوز خیلی چیزها رو باید یاد بگیرم، اینجا مطالبی مینویسم که فکر می کنم لازمتون میشه

نوشته های مشابه

‫23 نظرها

 1. ممنون از مطلب مفیدتون. آگاهیم زیاد شد.
  من حدود 2000 تا فالور از طریق یک برنامه به پیجم اضافه کردم که احتمالا بیشترشون فیک هستند
  چند وقته متوجه شدم استفاده از این برنامه به لحا اخلاقی صحیح نبوده
  الان میخوام از طریق تبلیغات تو پیجم درامد داشته باشم.
  حالا نگرانم که نکنه این فالور زیاد باعث جذب درامد بیشتر بشه و درامدی که از این طریق جذب میشه اشکال شرعی داشته باشه…

  یعنی دارم اشتباه میکنم؟ نه تنها باعث جذب درامد بیشتر نمیشه که کمتر هم میشه؟ (حاضرم کمتر بشه چون واقعا از درامدش میترسم که مشکلدار بشه)
  نظر شما چیه؟ من باید چیکار کنم؟

 2. سلام ببخشید من از ی برنامه ای فالوور فیک گرفتم ولی خب میخوام الان حذفشون کنم یعنی من از اور ۱۵۰۰ تا فالوور داشتم حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تا فالوور فیک گرفتم میشع بگین چجوری من میتونم اونا رو حذف کنم؟چون با برنامع اولی ک معرفی کردین هرکار کردم مثل اینکه برنامه پولیع!

  1. سلام من ۱۶ کا فالور دارم و عکسام ۳۰۰ ۴۰۰ تا لایک میخوره واس همین تو اکسپلور نمیره فالورای فیک یا روحمو راهی جز راه دستی نیس برای پاک کردنشون

 3. سلام ببخشید من از ی برنامه ای فالوور فیک گرفتم ولی خب میخوام الان حذفشون کنم میشع بگین چجوری من میتونم اونا رو حذف کنم؟

 4. سلام من حدود١٥هزار فالور فيك داره چه طور ميتونم حذفش كنم چون به صورت دستي كار خيلي مشكليه

 5. سلام روز خوش ما قبلا با مشاوره اشتباه مقدار زیادی فالوور فیک گرفتیم حالا میخوایم پاکشون کنیم ، واقعا میشه به این اپلیکیشن هایی که معرفی کردید اعتماد کرد؟ از نظر امنیت و هک

  1. بستگی به قدمت اکانتتون هم داره ولی نهایتا 100 تا 200 در روز و با تعداد پایین شروع کنید و پشت هم توی یک ساعت نباشه

 6. سلام من پانزده هزار فالوور فیک داذم و میخوام حذفشون کنم برنامه ای سراغ داری که پیداشون کنت و حذف کنه؟!

  1. سلام بله اپ ها هستند ولی خیلی از لحاظ امنیتی قابل اعتماد نیستند، برای مشاوره به واتساپ پیام بدید

 7. سلام ی سوال داشتماگه دستی شروع ب ریمو کنم ایا اینستا ریپورت میکنه یا ن؟
  اگر میکنه خب پیشنهاد میکنید روزی چن تا ریمو کنم؟!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن